ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2015 р. Справа № 804/19652/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Степаненко В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Дніпропетровської обласної організації політичної партії «Пробудження» про припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дніпропетровської обласної організації політичної партії «Пробудження» про припинення юридичної особи.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач при здійсненні своєї діяльності порушує вимоги діючого законодавства, а саме не подає податкову звітність протягом року, що не дає можливості здійснювати контроль за додержанням вимог податкового та іншого законодавства, та є підставою для припинення юридичної особи.

Відповідач за цим адміністративним позовом повідомлений відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України шляхом направлення рекомендованим поштовим відправленням копії ухвали на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте на адресу суду повернувся конверт у зв'язку із неврученням. Відповідач заперечень до суду не надав, позов не визнав.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення адміністративного позову.

Дніпропетровська обласна організація політичної партії «Пробудження» зареєстрована у якості юридичної особи та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області як платник податків.

Згідно акту №509 від 15.07.2014 року відповідачем податкова звітність до ДПІ не надавалась.

Розпорядженням №108 від 21.11.2014 року прийнято рішення про звернення до Дніпропетровського окружного адміністративного суду щодо припинення державної реєстрації юридичних осіб.

Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість по платежам до бюджету у відповідача відсутня.

Згідно підпункту 20.1.37 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних і фізичних осіб-підприємців» закріплено, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

У відповідності до пункту 11.30 розділу 11 Наказу Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів», якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом та у разі неподання протягом одного року до контролюючих органів податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник контролюючого органу приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про винесення судового рішення щодо припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, відміни державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.

Вирішуючи спір по суті, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню, так як відповідачем порушені вимоги Податкового кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» у зв'язку з неподанням податкової звітності більше одного календарного року.

Керуючись статтями 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Дніпропетровської обласної організації політичної партії «Пробудження» про припинення юридичної особи - задовольнити.

Припинити юридичну особу Дніпропетровську обласну організацію політичної партії «Пробудження» (49000, місто Дніпропетровськ, вулиця Криворізька, будинок 8, квартира 20, код ЄДРПОУ 36728437).

Копію постанови направити для внесення державним реєстратором відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Постанову звернути до негайного виконання.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя В.В. Степаненко

Дата ухвалення рішення 31.01.2015
Зареєстровано 03.02.2015
Оприлюднено 04.02.2015

Судовий реєстр по справі 804/19652/14

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 31.01.2015 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 01.12.2014 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону