Рішення
від 20.08.2014 по справі 185/7094/14-ц
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

Справа № 185/7094/14-ц

Провадження № 2/185/2912/14

20 серпня 2014 року м. Павлоград

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого - судді Бабій С.О., при секретарі Сліпченко С.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені суду цивільну справу за позовом за позовом Приватного підприємства фірма «ІННА» до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної працівником підприємству,

В С Т А Н О В И В :

11.07.2014 р. позивач приватне підприємство фірма «ІННА» звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому просив стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача 1796,90 грн., в рахунок відшкодування майнової шкоди завданої підприємству та судові витрати по справі.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 13.02.2014 року відповідача було прийнято на посаду продавця ПП фірма «ІННА», та укладено договір про повну матеріальну відповідальність. При передачі зміни іншому продавцю було виявлено недостачу грошових коштів у розмірі 2764,50 грн., про що було складено акт. Відповідач відшкодував зазначені кошти в добровільному порядку лише частково у розмірі 967,60 грн. Тому, позивач просить стягнути з відповідача матеріальну шкоду, завдану працівником підприємству у сумі 1796,90 грн. та покласти на відповідача судові витрати.

Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримав та не заперечив проти прийняття заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причину неявки суду не повідомив.

З урахуванням положень ст. 224 ЦПК України суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступні обставини.

Судом встановлено, що наказом № 4-к від 13.02.2014 року відповідача було прийнято на посаду продавця на постійну роботу з повною матеріальною відповідальністю з випробуванням на 2 місяці. Також, 13.02.2014 року між ПП фірмою «ІННА» та відповідачем укладено договір про повну матеріальну відповідальність, згідно якого відповідач прийняв на себе повну матеріальну відповідальність за збереження ввірених підприємством матеріальних цінностей. Як вбачається з акту та інвентаризаційної накладної від 01.03.2014 року, при проведенні ревізії в торговому павільйоні, у продавця ОСОБА_1 виявлено недостачу матеріальних цінностей у розмірі 2764,50 грн. Згідно довідки позивача, недостача матеріальних цінностей за інвентаризаційним описом від 01.03.2014 року складає 2764,50 грн., однак відповідачка 01.03.2014 року відшкодувала зазначені кошти в добровільному порядку лише частково у розмірі 967,60 грн., що підтверджується копією прибуткового касового ордеру № 819 від 01.03.2014 року, копія якого залучено до матеріалів справи.

Відповідно до ч.1 ст.130 Кодексу законів про працю України, працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків. Згідно ст. 135-1 КЗпП України відповідно до законодавства працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках, коли між працівником і підприємством, установою, організацією відповідно до статті 135-1 цього Кодексу укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей, переданих йому для зберігання або для інших цілей. Статтею 135-1 КЗпП України встановлено, що письмові договори про повну матеріальну відповідальність може бути укладено підприємством, установою, організацією з працівниками (що досягли вісімнадцятирічного віку), які займають посади або виконують роботи, безпосередньо зв'язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей. Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

У зв'язку з тим, що з відповідачем укладено договір про повну матеріальну відповідальність від 13.02.2014 р., факт заподіяння збитків підприємству, а також їх розмір позивачем доведено, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Вирішуючи при ухваленні рішення питання про розподіл судових витрат між сторонами, суд бере до уваги, що при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 243 грн. 60 коп., тому відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача. Докази щодо інших видів судових витрат позивачем не надавались.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 174, 212-215 ЦПК України суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов Приватного підприємства фірма «ІННА» до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної працівником підприємству - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Приватного підприємства фірми «ІННА» (місцезнаходження: вул. Первомайська, буд. 104 у с. Богуслав, Павлоградського району, Дніпропетровської області, ідентифікаційний код 20281308) 1796,90 грн. (одна тисяча сімсот дев'яносто шість гривень 90 копійок) в рахунок відшкодування шкоди, заподіяної працівником підприємству.

Стягнути із з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1), на користь Приватного підприємства фірми «ІННА» (місцезнаходження: вул. Первомайська, буд. 104 у с. Богуслав, Павлоградського району, Дніпропетровської області, ідентифікаційний код 20281308) судові витрати у сумі 243,60 грн. (двісті сорок три гривні 60 копійок)

Заочне рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем у десятиденний строк з моменту отримання копії рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Позивачем рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяті днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя С. О. Бабій

СудПавлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення20.08.2014
Оприлюднено06.02.2015
Номер документу42565625
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —185/7094/14-ц

Ухвала від 20.08.2014

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бабій С. О.

Рішення від 20.08.2014

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бабій С. О.

Ухвала від 14.07.2014

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бабій С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні