Ухвала
від 03.02.2015 по справі 1/5/132"б"
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "03" лютого 2015 р. Справа № 1/5/132"Б"

За заявою Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (м.Житомир)

До боржника Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" (м.Житомир)

про визнання банкрутом

Суддя Костриця О.О.

В засіданні суду прийняли участь:

від кредиторів: ОСОБА_2 - представник гр. ОСОБА_3, дов. від 16.06.2014р.

від боржника: Головачев І.М. - керуючий санацією

ОСОБА_1 - представник керуючого санацією, дов. від 15.05.2014р.

ОСОБА_1- представник трудового колективу ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна", протокол загальних зборів трудового колективу ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" від 06.06.2014р.

від інших учасників:

Грінчук Н.А. - представник Фонду державного майна України, заступник начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області, дов. від 30.12.2014р.

Шумило Л.В. - представник Міністерства юстиції України, дов. від 19.01.2015р.

Муляренко Т.О.- представник прокуратури Житомирської області, посв. №031529.

В провадженні господарського суду Житомирської області знаходиться справа №1/5/132"Б" про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" (м.Житомир), порушеної за правилами ст.ст.6,8, та 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою суду від 13.01.2015р. було призначено до розгляду клопотання Фонду державного майна України від 15.08.2013р. №10/17-10448 про припинення провадження у справі №1/5/132 "Б"; призначено засідання суду на "03" лютого 2015р.; зобов'язано керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. та комітет кредиторів боржника вчинити певні ді по справі та надати витребувані судом документи.

29.01.2015р. на адресу суду від керуючого санацією Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. надійшло клопотання, в якому він просить суд зняти арешт з коштів ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" та заборонити Житомирській ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області проводити списання коштів на всіх рахунках боржника.

29.01.2015р. до суду від керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. надійшло клопотання про продовження процедури санації ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" на шість місяців до 19.06.2015р.

29.01.2015р. на адресу суду від керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. надійшло клопотання, в якому він просить суд затвердити йому оплату послуг керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" у розмірі встановленому комітетом кредиторів, а саме дві мінімальні заробітні плати за кожен місяць виконання повноважень керуючого санацією.

Крім того, керуючий санацією просить прийняти до відома та долучити до матеріалів справи проміжний звіт керуючого санацією щодо послідовної реалізації плану санації ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" за звітний період з 24.09.2014р. по 29.01.2015р.

02.02.2015р. до суду від керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. надійшло клопотання, в якому він просить затвердити звіт про відшкодування витрат за період з 20.05.2014р. по 29.01.2015р. на загальну суму 82100,4 грн., які були понесені ним, в зв'язку з виконанням обов'язків керуючого санацією боржника.

02.02.2015р. на адресу суду від Вищого господарського суду України надійшли копії ухвал Вищого господарського суду України від 08.12.2014р. та від 22.12.2014р. повернуті поштовим відділенням, для приєднання до матеріалів справи.

03.02.2015р. до суду від керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. надійшли письмові пояснення по справі.

З 19.01.2013 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року № 4212-VI.

Відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень вищезазначеного Закону, положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

З огляду на те, що провадження у даній справі було порушено до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011р. №4212-VI, то при вирішенні судом даної справи в процедурі санації боржника застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року за № 2343-XII в редакції, яка була чинною до 18.01.2013 року включно.

Суд переходить до розгляду справи по суті.

Як зазначалося вище, 29.01.2015р. на адресу суду від керуючого санацією Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. надійшло клопотання, в якому він просить суд зняти арешт з коштів ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" та заборонити Житомирській ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області проводити списання коштів на всіх рахунках боржника.

Господарський суд, розглянувши вищезазначене клопотання, вважає за необхідне його прийняти та призначити до розгляду в засіданні суду.

В засіданні суду розглядається заява колишнього керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна (будівель та споруд котельного комплексу), укладеного між ПП "СпецТорг" та ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" 11.11.2008р. та заяви про забезпечення позову.

22.08.2014р. на адресу суду від керуючого санацією Головачева І.М. надійшло клопотання про відкликання заяви попереднього керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" Пилипенка В.В. про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна (будівель та споруд котельного комплексу), укладеного між ПП "СпецТорг" та ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" 11.11.2008р. та заяви про забезпечення позову (а.с.35 том 44).

Керуючий санацією Головачев І.М. в засіданні суду підтримав клопотання про відкликання зазначеної заяви.

Присутні в засіданні суду учасники судового процесу не надали заперечень відносно клопотань керуючого санацією Головачева І.М. про відкликання вищевказаних заяв.

Суд розцінює зазначені клопотання керуючого санацією Головачева І.М, як відмову від вищевказаних заяв.

Розглянувши відмову керуючого санацією Головачева І.М. від розгляду заяви про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна (будівель та споруд котельного комплексу), укладеного між ПП "СпецТорг" та ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" 11.11.2008р. та заяви про забезпечення позову, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ч.2 ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

У відповідності до п.1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Статтею 22 ГПК України передбачено, що сторони мають право заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", сторонами у справі про банкрутство є кредитор (представники комітету кредиторів), боржник (банкрут); учасники провадження у справі про банкрутство - сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.

Ухвалою суду від 08.05.2014р. було зокрема, усунено арбітражного керуючого Пилипенка Валентина Володимировича від виконання повноважень керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" та припинено його повноваження як керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна"; призначено керуючим санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" арбітражного керуючого Головачева Ігоря Миколайовича.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 17.06.2014р. апеляційну скаргу представника трудового колективу ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" ОСОБА_10 від 28.05.2014р. залишено без задоволення. Ухвалу господарського суду Житомирської області від 08.05.2014р. залишено без змін.

З матеріалів справи вбачається, що клопотання про відмову від вищезазначених заяв, підписані керуючим санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" Головачевим І.М.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з дня винесення ухвали про санацію, зокрема, керівник боржника відсторонюється від посади у порядку, визначеному законодавством про працю, управління боржником переходить до керуючого санацією, крім випадку, передбаченого статтею 53 цього Закону; припиняються повноваження органів управління боржника - юридичної особи, повноваження органів управління передаються керуючому санацією.

Таким чином, у зв'язку з перебуванням боржника в процедурі санації у справі про банкрутство, уповноваженим представником цієї особи, у тому числі у розумінні норм ст. 28 ГПК України, є керуючий санацією, повноваження якого підтверджені згаданою ухвалою суду.

З огляду на зазначене та незважаючи на те, що заяви від імені боржника подавались та підписувались керуючим санацією Пилипенком В.В., повноваження якого припинені ухвалою господарського суду Житомирської області від 08.05.2014 року у справі № 1/5/132Б, суд дійшов висновку про наявність у керуючого санацією Головачева І.М. права подавати та підписувати клопотання про відмову від вищезазначених заяв у даній справі.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.80 ГПК України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо заявник відмовився від клопотання (заяви) і відмову прийнято господарським судом.

Суд приймає відмову керуючого санацією Головачева І.М. від вищезазначених заяв, оскільки дана відмова від вказаних заяв не суперечить законодавству та не порушує чиїх-небудь прав та охоронюваних законом інтересів.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне припинити провадження по розгляду заяви колишнього керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна (будівель та споруд котельного комплексу), укладеного між ПП "СпецТорг" та ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" 11.11.2008р. та заяви про забезпечення позову, у зв'язку з відмовою заявника від зазначених заяв.

В засіданні суду розглядається клопотання Фонду державного майна України від 15.08.2013р. №10/17-10448 про припинення провадження у справі №1/5/132"Б".

Заява Фонду державного майна України обгрунтована тим, що за наявною у фонді інформацією план санації (зі змінами) ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" виконано та погашено вимоги конкурсних кредиторів , що підтверджується звітом арбітражного керуючого Седлецького О.В. та відповідними платіжними дорученнями.

З урахуванням зазначеного, керуючись пунктом 7 частиною 1 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", фонд просить суд припинити провадження у справі №1/5/132"Б".

17.10.2013р. на адресу суду від Фонду державного майна України надійшли додаткові пояснення по справі.

29.09.2014р. до суду від Фонду державного майна України надійшло клопотання, в якому він підтримав клопотання від 15.08.2013р. №10-17-10448 та просить суд припинити провадження у справі №1/5//132"Б" про банкрутство ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" (а.с.165-166 том 45).

Представник Фонду державного майна України в засіданні суду підтримала клопотання про припинення провадження у справі №1/5/132"Б" в повному обсязі, при цьому, надала лист директора Департаменту корпоративного управління Фонду державного майна України №10-17-1534 від 02.02.2015р., в якому фонд наполягає на своїй позиції щодо необхідності припинення провадження у справі про банкрутство та рекомендує керуючому санацією Головачеву І.М. запропонувати кредиторам стосовно наявної заборгованості розглянути питання укладення мирової угоди.

Керуючий санацією Головачев І.М. та представник керуючого санацією Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" в засіданні суду заперечили проти заяви фонду та просять відмовити в її задоволенні.

Представник гр. ОСОБА_3 в засіданні суду заперечив проти заяви фонду та просить відмовити в її задоволенні.

Розглянувши клопотання Фонду державного майна України від 15.08.2013р. №10/17-10448, дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового процесу, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом. Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до п.7 ч.1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо боржник виконав усі зобов'язання перед кредиторами.

Припинення провадження у справі про банкрутство, у зв'язку з виконанням боржником усіх зобов'язань перед кредиторами може мати місце, якщо таке погашення відбувається у процедурі розпорядження майном.

Як вбачається із матеріалів справи, ухвалою господарського суду від 19.03.2004р. по даній справі було введено процедуру санації боржника.

Ухвалою суду від 12.12.2007р. було затверджено схвалений комітетом кредиторів план санації Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" (м. Житомир) за участю інвестора Товариства з обмеженою відповідальністю "Будуніпром" (м. Київ, вул. Горького, буд. 13, оф. 3, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №062933 від 10.01.2007р., ідентифікаційний код 34804327).

Ухвалою суду від 02.02.2011р. було, зокрема, затверджено Зміни та доповнення (Додаток № 48) до Плану санації боржника ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна", затвердженого ухвалою господарського суду від 12.12.2007р. за участю інвестора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Будуніпром" (м. Київ).

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 25.09.2014р., зокрема, було продовжено строк процедури санації Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" та повноваження керуючого санацією Головачева І.М. до 19.12.2014 року.

Таким чином, з 19.03.2004р. та поданий час боржник - ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" знаходиться в процедурі санації.

При погашенні боржником вимог кредиторів на стадії санації боржника підлягає застосуванню п. 4 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" при затвердженні звіту керуючого санацією боржника в порядку, передбаченому цим Законом (ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").

Відповідно до ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", погашені вимоги кредиторів - задоволені вимоги кредитора, щодо яких досягнуто згоди про припинення, у тому числі заміну, зобов'язання або припинення зобов'язання іншим чином, а також інші вимоги, які відповідно до цього Закону вважаються погашеними.

Слід зазначити, що в матеріалах справи відсутні докази погашення грошових вимог внесених до четвертої черги реєстру вимог кредиторів та вимог щодо сплати неустойки (штрафу, пені), які були включені окремим рядком, на підставі ухвали господарського суду Житомирської області від 06.10.2003р., а саме: УПФУ в Корольовському районі м. Житомира на суму 57620,13 грн. штрафу та 2928,70 грн. пені; ДК "Газ України" Національної компанії Нафтогаз України" на суму 1 223,25 грн. пені та 230,69 грн. 3% річних.

З огляду на зазначене, вимоги конкурсних кредиторів боржника не погашено.

Приймаючи до уваги вищезазначене, суд прийшов до висновку, відмовити в задоволенні клопотання Фонду державного майна України від 15.08.2013р. №10/17-10448 про припинення провадження у справі №1/5/132"Б".

В засіданні суду розглядається клопотання керуючого санацією Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. про продовження процедури санації Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" на шість місяців до 19 червня 2015 року.

Керуючий санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" Головачев І.М. в засіданні суду підтримав вищезазначене клопотання.

Представник кредитора та представник трудового колективу ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" не надали заперечень відносно клопотанння про продовження процедури санації боржника.

Присутні в засіданні суду інші учасники судового процесу просять суд часткового задовольнити клопотання керуючого санацією про продовження процедури санації боржника та продовжити процедури санації боржника не більш ніж на чотири місяці.

Дослідивши вищезазначене клопотання про продовження процедури санації Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна", заслухавши учасників судового процесу, господарський суд встановив.

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 25.09.2014р., зокрема, було продовжено строк процедури санації Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" та повноваження керуючого санацією Головачева І.М. до 19.12.2014 року.

Таким чином, строк процедури санації боржника закінчився 19.12.2014р.

Слід звернути увагу, на те, що неодноразове оскарження процесуальних документів по справі до апеляційної та касаційної інстанції, перешкоджало розгляду питання про продовження строку санації боржника.

Відповідно до ч.2 ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

У відповідності до п.1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" санація - система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Відповідно до п.1 ст.17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців; за клопотанням комітету кредиторів чи керуючого санацією або інвесторів цей строк може бути продовжено ще до шести місяців або скорочено.

Вищезазначене клопотання про продовження процедури санації боржника - ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" обгрунтоване необхідністю погодження з Фондом державного майна України змін та доповнень до Плану санації боржника, необхідністю накопичення коштів, які дозволять повністю погасити кредиторську заборгованість включену до реєстру грошових вимог ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна", розрахуватися по заборгованості із заробітної плати перед найманими працівниками та завершити процедуру банкрутства, а також, внаслідок залишення частково непогашеними грошових вимог внесених до четвертої черги реєстру вимог кредиторів та вимог щодо сплати неустойки (штрафу, пені), які були включені окремим рядком, на підставі ухвали господарського суду Житомирської області від 06.10.2003р., а саме: УПФУ в Корольовському районі м. Житомира на суму 57620,13 грн. штрафу та 2928,70 грн. пені; ДК "Газ України" Національної компанії Нафтогаз України" на суму 1 223,25 грн. пені та 230,69 грн. 3% річних.

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" від 29.01.2015р. №4, присутніми членами комітету кредиторів, зокрема, було вирішено: погодити продовження процедури санації до 19 червня 2015р.; зобов'язати керуючого санацією Головачева І.М. звернутись до господарського суду Житомирської області з відповідним клопотанням.

Як вбачається із матеріалів справи, планом санації ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" передбачено, що санація товариства повинна забезпечити наступні основні цілі: недопущення визнання товариства банкрутом; оздоровлення фінансово-господарського стану товариства і відновлення його платоспроможності; задоволення вимог кредиторів у порядку і черговості передбаченій Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; реструктуризація товариства спрямована на поліпшення його фінансово - господарського стану; забезпечення виплат податків і зборів (обов'язкових платежів) після завершення санації товариства; забезпечення зайнятості працівників товариства (а.с.4 том 15).

Слід також зазначити, що план санації боржника (а.с.47 том 15) передбачає, зокрема, погашення вимог кредиторів.

Згідно плану санації боржника, продовження строку санації здійснюється господарським судом за наявності підстав вважати, що продовження строку санації і повне виконання плану санації призведе до відновлення платоспроможності боржника (план санації боржника, а.с.4 том 15).

Судом встановлено, що заходи з відновлення платоспроможності боржника, передбачені планом санації у повному обсязі не виконано з об'єктивних причин.

З огляду на вищевикладене та беручи до уваги необхідність погодження з Фондом державного майна змін та доповнень до Плану санації боржника, які дозволять повністю погасити кредиторську заборгованість включену до реєстру грошових вимог ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна", погашення заборгованості із заробітної плати перед найманими працівниками, суд вважає за необхідне частково задовольнити клопотання керуючого санацією Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. про продовження процедури санації Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна".

Згідно статті 4 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" санація - є судовою процедурою банкрутства. Як введення цієї процедури, так її продовження чи скорочення здійснюється господарським судом. В межах зазначеної судової процедури учасники провадження у справі про банкрутство та господарський суд вчиняють певні процесуальні дії.

Одночасно з винесенням ухвали про санацію боржника, господарський суд своєю ухвалою призначає керуючого санацією не встановлюючи, при цьому, строку здійснення ним повноважень останнього, оскільки чинність повноважень керуючого санацією та строк процедури санації поняття взаємопов'язані, взаємозумовлені та взаємозалежні.

У статті 53 ГПК України зазначено, що призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

За змістом Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" закінчення строку процедури санації не є підставою для припинення провадження у справі та, відповідно, повноважень керуючого санацією. Однак з метою усунення правової невизначеності стосовно повноважень керуючого санацією після 19 грудня 2014 року, як для учасників провадження у справі про банкрутство, так і третіх осіб, на права та обов'язки яких впливають чи можуть вплинути судові рішення у справі у про банкрутство чи інші обставини, пов'язані з банкрутством боржника, господарський суд прийшов до висновку частково задовольнити клопотання керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" про продовження процедури санації ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" та продовжити судову процедуру санації ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна", а також повноваження керуючого санацією Головачева І.М. до 19.04.2015 року.

Зазначений строк, на думку господарського суду, є достатнім для вчинення заходів з відновлення платоспроможності боржника, передбачених планом санації у повному обсязі.

В судовому засідання розглядається клопотання керуючого санацією Головачева І.М. про затвердження йому оплати послуг керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" у розмірі встановленому комітетом кредиторів, а саме, дві мінімальні заробітні плати за кожен місяць виконання повноважень керуючого санацією та клопотання про відшкодування витрат за період з 20.05.2014р. по 29.01.2015р. у розмірі 82100,04 грн., які були понесені, в зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків.

Керуючий санацією боржника Головачев І.М. в засідання суду підтримав у повному обсязі вищезазначені клопотання.

Представник кредитора та інші учасники судового процесу в засіданні суду заперечень відносно вищезазначених клопотань керуючого санацією не надали.

Розглянувши в судовому засіданні клопотання керуючого санацією щодо встановлення розміру оплати послуг та затвердження звітів з відшкодування понесених витрат за період з 20.05.2014р. по 29.01.2015р., господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно абз. 4 ч. 4 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражному керуючому належить право отримувати винагороду в розмірі і порядку, передбачених цим Законом. Виходячи з аналізу частин 10-14 ст. 3-1 Закону можна дійти висновку, що законодавець у поняття "винагорода" включає:

- оплату послуг арбітражного керуючого;

- відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків;

- додаткову винагороду.

Під оплатою послуг арбітражного керуючого треба розуміти виплату арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору) грошових сум кредитором (ами), комітетом кредиторів або боржником відповідно до вимог Закону або рішення комітету кредиторів.

При цьому законодавець обумовлює допустимі межі розміру оплати послуг арбітражного керуючого: не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

В силу п.12 ст.3-1 вказаного закону оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Згідно п.16 ст. ст.3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду.

На засіданні комітету кредиторів боржника 12.11.2014р. (протокол №2) членами комітету кредиторів боржника одноголосно було прийнято рішення про встановлення оплати послуг керуючому санацією Головачеву І.М. в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним свої повноважень.

З огляду на зазначене та приймаючи до уваги, що рішення комітету кредиторів не суперечить вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, вважає за необхідне, затвердити оплату послуг керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" у розмірі встановленому комітетом кредиторів, а саме, дві мінімальні заробітні плати за кожен місяць виконання повноважень керуючого санацією.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що на розгляд комітету кредиторів керуючим санацією були надані звіти про відшкодування понесених ним витрат, у зв'язку з виконанням своїх обов'язків за період з 08.05.2014р. по 29.01.2015р. на загальну суму 82 100,04 грн.

На засіданні комітету кредиторів боржника 29.01.2015р. (протокол №4) членами комітету кредиторів боржника одноголосно були затверджені звіти про відшкодування витрат керуючого санацією понесених ним, у зв'язку з виконанням своїх службових обов'язків.

З врахуванням викладеного, суд вважає за необхідне затвердити звіт про відшкодування витрат керуючого санацією Головачева І.М. понесених ним, у зв'язку з виконанням своїх службових обов"язків за період з 20.05.2014р. по 29.01.2015р. на загальну суму 82 100,04 грн.

Як зазначалося вище, 29.01.2015р. на адресу суду від керуючого санацією Головачева І.М. надійшов звіт щодо послідовної реалізації плану санації ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" за період з 24.09.2014р. по 29.01.2015р.

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів боржника №4 від 29.01.2015р., присутні члени комітету кредиторів, вирішили, зокрема, погодити звіт керуючого санацією Головачева І.М. щодо послідовної реалізації плану санації ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" за період з 24.09.2014р. по 29.01.2015р., визнали проведену керуючим санацією роботу такою, що відповідає вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Керуючий санацією Головачев І.М. в засіданні суду повідомив про хід реалізації плану санації боржника, вимоги ухвали суду від 13.01.2015р. виконав частково.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

Керуючись ст.ст.77,86 ГПК України, ст.1, 17-21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року за № 2343-XII в редакції, яка була чинною до 18.01.2013 року включно, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Прийняти та призначити до розгляду в засіданні суду клопотання керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" про зняття арешту з коштів ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" та заборону Житомирській ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області проводити списання коштів на всіх рахунках боржника.

2. Прийняти відмову керуючого санацією Головачева І.М. від заяви колишнього керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна (будівель та споруд котельного комплексу), укладеного між ПП "СпецТорг" та ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" 11.11.2008р. та заяви про забезпечення позову.

3. Провадження по розгляду заяви колишнього керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна (будівель та споруд котельного комплексу), укладеного між ПП "СпецТорг" та ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" 11.11.2008р. та заяви про забезпечення позову, припинити.

4. Відмовити в задоволенні клопотання Фонду державного майна України від 15.08.2013р. №10/17-10448 про припинення провадження у справі №1/5/132"Б".

5. Задовольнити частково клопотання керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" про продовження процедури санації ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" .

6. Продовжити строк процедури санації Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" та повноваження керуючого санацією Головачева І.М. до 19.04.2015 року.

7. Затвердити керуючому санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" Головачева І.М. оплату послуг у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень керуючого санацією.

8. Затвердити звіт про відшкодування витрат керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" ОСОБА_4 понесених ним, у зв'язку з виконанням своїх службових обов'язків за період з 20.05.2014р. по 29.01.2015р. в розмірі 82 100,04 грн.

9. Відкласти розгляд справи.

10. Призначити наступне засідання суду на "31" березня 2015 р. о 10:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. №407.

11. Зобов'язати керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" ОСОБА_4:

- надати відомості щодо розгляду та погодження/не погодження змін та доповнень до Плану санації боржника ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" у вигляді додатку №49, схваленого рішенням комітету кредиторів від 19.02.2013р. уповноваженими на це органами, в порядку встановленому ч. 5 ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ст.11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності";

- надати докази понесення боржником витрат по господарсько - виробничій діяльності за період з листопада 2014р. по березень 2015р. ;

- надати інформацію про дебіторську заборгованість боржника та вчинити дії щодо її стягнення, докази вчинення таких дій надати суду;

- надіслати на адресу Житомирської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирської області клопотання керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" про знятття арешту з коштів ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" та заборону Житомирській ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області проводити списання коштів на всіх рахунках боржника, докази направлення надати суду;

- розглянути на засіданні комітету кредиторів можливість прийняття рішення щодо припинення процедури санації і укладення мирової угоди по справі, з урахуванням рекомендацій Фонду державного майна України.

Попередити керуючого санацією, що невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого, в тому числі невиконання вимог суду, може бути підставою для його усунення від виконання обов'язків.

12. Зобов'язати Житомирську ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області:

- надати письмові пояснення на клопотання керуючого санацією ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" про зняття арешту з коштів ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" та заборону Житомирській ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області проводити списання коштів на всіх рахунках боржника.

13. Зобов'язати комітет кредиторів боржника:

- розглянути звіт керуючого санацією та прийняти одне з рішень, передбачених ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо подальшої процедури у справі про банкрутство, у тому числі про можливе припинення провадження по справі. Розглянутий звіт керуючого санацією та рішенням комітету кредиторів надати суду.

Викликати в засідання суду уповноважених представників кредиторів, боржника та учасників провадження у справі про банкрутство.

Ухвала господарського суду Житомирської області набирає законної сили в установленому законом порядку.

У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.

Суддя Костриця О.О.

1 - у справу,

2 - ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" ( 10025, м. Житомир, вул. Промислова, 1/154)

3- прокур. Житомирської області

4 - Фонд Державного майна України

5 - відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Житомирській області (10014, м. Житомир, майдан Соборний, 1 )

6 - арбітражному керуючому Головачеву І.М. (АДРЕСА_1)(реком. з повід)

7 - гр. ОСОБА_3 (АДРЕСА_2 )(реком. з повід.)

8-Житомирська ОДПІ ГУ Міндоходів УЖитомирській області (реком.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення03.02.2015
Оприлюднено10.02.2015
Номер документу42578624
СудочинствоГосподарське
🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні