Постанова
від 05.02.2015 по справі 825/197/15-а
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 лютого 2015 року Чернігів Справа № 825/197/15-а

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Соломко І.І.,

за участю секретаря Федоренка Я.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Чернігові до Чернігівської обласної санітарно-епідеміологічної станції про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій , -

В С Т А Н О В И В:

26.01.2015 Управління Пенсійного фонду України в м.Чернігові (надалі - позивач), звернулось до суду з адміністративним позовом до Чернігівської обласної санітарно-епідеміологічної станції (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.09.2014 по 25.12.2014 в розмірі 8759,64 грн.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач в порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не відшкодував витрати на виплату і доставку пільгових пенсій за період з 01.09.2014 по 25.12.2014, призначених відповідно до п. "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". У зв'язку з цим, за відповідачем утворилась заборгованість в сумі 8759,64 грн., яку позивач просить стягнути в судовому порядку.

Сторони в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином. Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позов підтримує в повному обсязі. Представник відповідача надав заяву про розгляд справи за його відсутності та зазначив, що Чернігівська обласна санітарно-епідеміологічна станція з грудня 2012 року знаходиться у стані ліквідації, фінансування з МОЗ України відсутнє, розрахункові рахунки закриті кошторисні призначення на будь-які цілі не передбачені.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідно до частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Відповідно до пунктів 1, 2 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 року № 400/97-ВР, відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Чернігівська обласна санітарно-епідеміологічна станція - зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України в м. Чернігові як платник єдиного внеску та є юридичною особою, яка перебуває в стані припинення за рішенням власника, що підтверджується спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 02.12.2014 (а.с.6-8).

Як свідчать матеріали справи, відповідач заборгував УПФ в м. Чернігові суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.09.2014 по 25.12.2014, призначених на пільгових умовах, громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, в розмірі 8759,64 грн., які отримують пенсії відповідно до п. "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

На адресу відповідача направлені розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій на 2014 рік за період з 01.09.2014 по 25.12.2014, які отримані відповідачем 21.01.2014 та 10.02.2014, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення (а.с.12).

Обов'язок по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії передбачений наступними нормами законодавства.

Відповідно до пункту "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-ХІІ від 05.11.1991 року на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Згідно з ч. 2 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Порядок відшкодування витрат на виплату і доставку цих пенсій передбачено Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року №64/8663 (далі - Інструкція).

Відповідно до підпункту 6.4 пункту 6 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (п/п 6.5 п. 6 Інструкції).

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць (п/п 6.8 п. 6 Інструкції).

Про існуючу заборгованість відповідача перед УПФУ в м. Чернігові по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій за період з 01.09.2014 по 25.12.2014, призначених на пільгових умовах, громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, в розмірі 8759,64 грн., свідчать надані позивачем розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на 2014 рік та картка особового рахунку платника (а.с. 10,11,25-26).

При цьому суд не бере до уваги посилання відповідача як на поважну причину не сплати сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій на те, що Чернігівська обласна санітарно-епідеміологічна станція з грудня 2012 року знаходиться у стані ліквідації, з огляду на таке.

Відповідно до частини четвертої статті 91 Цивільного кодексу України передбачено, що цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" юридична особа визнається такою, що припинила свою діяльність, з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про її припинення.

На час розгляду даної адміністративної справи відомості про припинення відповідача до ЄДРПОУ внесені не були.

Згідно абзацу 2 пункту 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, у разі ліквідації підприємства без правонаступників або визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури розрахунки для відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, органу Пенсійного фонду України за місцезнаходженням такого підприємства не направляється.

Пунктом 6.3. вказаної Інструкції передбачено, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.

Враховуючи те, що відповідач на даний час ще не припинений як юридична особа, а лише перебуває у стані ліквідації, позивач, на думку суду, правомірно надіслав на адресу відповідача розрахунки для відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2

З огляду на все вищевикладене, зважаючи, що на час звернення Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові з даним позовом до суду відповідач доказів сплати заборгованості по фактичних витратах Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з 01.09.2014 по 25.12.2014 в розмірі 8759,64 грн. суду не надав, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Чернігівської обласної санітарно-епідеміологічної станції (р/р: 35223002000474, код ЄДРПОУ 02006136, МФО: 853592, в Державному казначействі) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові (р/р: 25601200287321,в ОПЕРВ ЧОУ Ощадбанку, МФО 353553, код ЄДРПОУ 37972192) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 8759 (вісім тисяч сімсот п'ятдесят дев'ять) грн. 64 коп.

Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя І.І. Соломко

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.02.2015
Оприлюднено10.02.2015
Номер документу42594414
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —825/197/15-а

Постанова від 05.02.2015

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Ухвала від 27.01.2015

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні