Постанова
від 03.02.2015 по справі 813/8247/14
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 лютого 2015 року м. Львів № 813/8247/14

10 год. 18 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М. за участю секретаря судового засідання Рехліцької Ю.Р. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув;

відповідача: представник Гнатко О.І.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Яворівському районі Львівської області до Райкоопзаготпром Яворівської райспоживспілки про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Яворівському районі Львівської області (далі - УПФУ в Яворівському районі) звернулося до суду з позовом до Райкоопзаготпром Яворівської райспоживспілки (далі - РКЗП Яворівської РСС), в якому просить стягнути заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ОСОБА_2 та ОСОБА_3, призначених на підставі пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за листопад 2014 року на загальну суму 1386,51 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що розмір сум до відшкодування для пільгових пенсій, призначених за списками №1, № 2 становить 100%. В даному випадку понесених позивачем витрат на виплату і доставку пільгових пенсій відповідач не відшкодовував, що і зумовило появу заборгованості, про стягнення якої заявлено позов.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав до суду клопотання від 03.02.2015 року (вх. №101 ел.), в якому просить розглядати справу без участі представника УПФУ в Яворівському районі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечила, надіслала письмове заперечення та надала додаткові пояснення, в яких зазначила, що РКЗП Яворівської РСС не визнає позовні вимоги в частині відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгової пенсії колишньому працівникові ОСОБА_3 з огляду на наступне. Зазначає, що питання про призначення останньому пенсії на пільгових умовах може розглядатись за умови надання уточнюючої довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пільгової пенсії, а також документів про проведення атестації робочих місць відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року №442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці». Оскільки в архіві РКЗП Яворівської РСС не збереглись первинні документи (табелі обліку робочого часу, реєстраційні журнали) Райзаготконтори Яворівської райспоживспілки, на підставі яких можна було б видати уточнюючу довідку для підтвердження спеціального трудового стажу, а також документи про проведення атестації робочих місць, то, на думку відповідача, немає підстав для відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_3 за рахунок коштів РКЗП Яворівської РСС. Щодо виплати пільгової пенсії ОСОБА_2, то відповідачем до матеріалів справи долучено платіжне доручення №162 від 28.11.2014 року, яке підтверджує сплату боргу в сумі 437,51 грн.

Суд заслухав пояснення представника відповідача, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази і встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні правовідносини.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.

Згідно із п. 1 ст. 2 зазначеного Закону для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списками №1, та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі - список №1, список № 2).

Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до вимог п.п. 1, 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 (далі - Порядок №637 від 12.08.1993 року), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно із вимогами п. 20 Порядку №637 від 12.08.1993 року, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, встановлено розділом шостим Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» (далі - Інструкція). Відповідно до п. 6.1 Інструкції, витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №1 та інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах підлягають повному (100%) відшкодуванню.

Згідно з п. 6.4 Інструкції, Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Згідно з п. 6.8. Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

РКЗП Яворівської РСС зареєстроване, як юридична особа, 23.11.1995 року, що підтверджується копією Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Склад витрат на виплату та доставку пенсій, призначених ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за списком №2 відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за листопад 2014 року та факт їх понесення управліннями Пенсійного фонду України підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №б/н з листопад 2014 року, довідкою про перебування на обліку та отримання пенсії №б/н від 02.02.2015 року та протоколом №1455 від 11.07.2014 року.

Зазначений розрахунок був отриманий відповідачем 13.11.2014 року, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

Так, отримавши розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», не надавши на них до УПФУ в Яворівському районі заперечень та не оскарживши їх у суді, відповідач фактично узгодив такі розрахунки.

Щодо покликань відповідача щодо відсутності підстав для відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_3 за рахунок коштів РКЗП Яворівської РСС, суд зазначає, що в матеріалах справи міститься копія Ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду по справі №876/12365/13 від 19.05.2014 року, якою постанову Яворівського районного суду Львівської області від 17.09.2013 року у справі №460/3335/13, 2а/460/217/13 за позовом ОСОБА_3 до УПФУ в Яворівському районі про визнання неправомірними дій та зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах залишено без змін. Вказаною постановою Яворівського районного суду Львівської області визнано протиправними дії управління УПФУ в Яворівському районі щодо відмови ОСОБА_3 у призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах; зараховано до пільгового стажу період роботи ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на посаді забійника худоби у РКЗП Яворівської РСС за Списком №2 Розділ XXII «Харчова промисловість» Підрозділ 19 «М'ясна промисловість»; зобов'язано УПФУ в Яворівському районі призначити та нарахувати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю АДРЕСА_1, пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 Розділ XXII «Харчова промисловість» Підрозділ 19 «М'ясна промисловість».

Так, згідно ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України визначає, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. України

З аналізу наведеної норми вбачається, що положення цієї статті повинні запобігати ухваленню різних судових рішень щодо однієї й тієї самої обставини. Тобто, в адміністративному процесі не належить доказувати, зокрема, преюдиційні обставини, що встановлені в судовому рішенні іншого суду, яке набрало законної сили (обов'язковим для врахування). Обставини вважаються встановленими в іншому судовому рішенні, якщо про це зазначено у мотивувальній чи резолютивній частинах цього рішення.

Враховуючи те, що ОСОБА_3 зараховано до пільгового стажу період роботи на посаді забійника худоби у РКЗП Яворівської РСС за Списком №2, а також факт набрання законної сили судовим рішенням у справі №460/3335/13-а, 2а/460/217/13, правомірність права на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років є доведеною, а, відтак, твердження відповідача, щодо відсутності підстав для відшкодування пільгової пенсії ОСОБА_3 за рахунок коштів РКЗП Яворівської РСС судом не враховуються.

Як вбачається з платіжного доручення №162 від 28.11.2014 року (а.с. 14), долученого представником відповідача, останнім добровільно погашено борг у розмірі 437,51 грн. Відтак, загальна сума фактичних витрат позивача на виплату та доставку пільгових пенсій за листопад 2014 року, яка підлягає відшкодуванню, становить 949,00 грн.

Оскільки станом на дату судового розгляду справи заборгованість відповідача в сумі 949,00 грн. не погашена, позовні вимоги УПФУ в Яворівському районі в цій частині є обґрунтованими, документально підтвердженими, тому підлягають до задоволення.

З урахуванням положень ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Райкоопзаготпром Яворівської райспоживспілки (вул. Січових Стрільців, 9, м. Яворів, Львівська область, 81000, код ЄДРПОУ 01784624) на користь Управління Пенсійного фонду України в Яворівському районі Львівської області (вул. Січових Стрільців, 16, м. Новояворівськ, Львівська область, 81054, код ЄДРПОУ 20847230) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 949 (дев'ятсот сорок дев'ять) грн. 00 коп.

В решті позовних вимог відмовити.

Судовий збір зі сторін стягувати не слід.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 09.02.2015 року.

Суддя Клименко О.М.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.02.2015
Оприлюднено11.02.2015
Номер документу42610542
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/8247/14

Постанова від 03.02.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Клименко Оксана Миколаївна

Ухвала від 23.12.2014

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Клименко Оксана Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні