Справа № 541/82/15-ц
Провадження №2/541/241/2015
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
09 лютого 2015 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:
головуючої, судді - Куцин В. М.,
при секретарі - Борисенко М. Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Миргород справу за позовом ОСОБА_1 до Попівської сільської ради Миргородського району Полтавської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, третя особа Управління Держземагенства у Миргородському районі Полтавської області ,
Встановив
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом до Попівської сільської ради Миргородського району, посилаючись на те, що після смерті ОСОБА_3, яка була його матір'ю, відкрилася спадщина на земельну ділянку (пай), право власності на яку було підтверджено державним актом на право власності на земельну ділянку. Він є спадкоємцем по заповіту, інших спадкоємців не має. При зверненні до органів нотаріату для оформлення спадщини, йому було відмовлено в зв'язку з невідповідністю кадастрового номеру земельної ділянки, зазначеного в державному акті з кадастровим номером у Державному земельному реєстрі, тому позивач з метою захисту своїх прав змушений звернутися до суду з даним позовом.
В судове засіданні позивач ОСОБА_1 не з'явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує і просить їх задовольнити (а.с.31).
Представник відповідача Попівської сільської ради Миргородського району Полтавської області в судове засідання не з'явився, направив на адресу суду заяву про розгляд справи за відсутності свого представника, заперечень проти заявленого позову не має, позов визнає ( а. с. 30).
Представник третьої особи Управління Держземагентства в Миргородському районі в судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином, заяви про відкладення розгляду справи не направив (а.с. 25).
В зв'язку з неявкою в судове засідання сторін, відповідно до ст. 197 ч.2 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає до задоволення з виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Статтею 1217 ЦК України встановлено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Як вбачається зі змісту ст. 1225 ч. 1 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом зокрема із правочинів і вважається набуте правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або законність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Як встановлено судом, за життя ОСОБА_3 у своїй власності мала земельну ділянку площею 2,34 гектара для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі державного акту серії ПЛ № 108938, виданого на підставі розпорядження Миргородської райдержадміністрації №227 від 11.10.2004 року, розташовану на території земель Попівської сільської ради Миргородського району ( а с.6).
ІНФОРМАЦІЯ_2 року спадкодавець ОСОБА_3 померла в с. Попівка Миргородського району Полтавської області, що підтверджується копією свідоцтва про її смерть (а.с. 5), внаслідок чого відкрилася спадщина.
Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем, що підтверджується повідомленням нотаріуса, копією заповіту на його ім'я (а.с.27,28,8).
У строк встановлений законом, після смерті спадкодавця, позивач звернувся до органів нотаріату із заявою про наміри прийняти спадщину, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину у виді земельної ділянки після померлого спадкодавця йому відмовлено, в зв'язку із помилкою кадастрового номеру земельної ділянки в державному акті та у Державному земельному кадастрі, яку виправити не можливо (а.с.11).
Як слідує з повідомлення головного спеціаліста Управління Держземагенства України в Миргородському районі Полтавської області та згідно даних Державного земельного кадастру за ОСОБА_3 зареєстрована земельна ділянка з кадастровим номером 5323286000:00:005:0030, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,34 га на території Попівської сільської ради ( а.с. 12).
Оскільки позивач є спадкоємцем на земельну ділянку померлої особи, вчинив дії по прийняттю спадщини, то він набув право на цю земельну ділянку в порядку спадкування. Це право ніким не оспорюється, а отже підстав для визнання спадщини відумерлою немає.
За таких обставин позовні вимоги ОСОБА_1 ґрунтуються на законі, і тому підлягають до задоволення в повному обсязі виходячи з положень ст. 392 ЦК України.
Керуючись ст.ст. 1261, 1268, 1217, 328, 392 ЦК України, ст.ст. 10, 11 208, 209, 212, 213, 214, 215, 223, 294 ЦПК України, суд -
В и р і ш и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем села Попівка Миргородського району Полтавської області, право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку площею 2,34 га у межах згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 108938, виданого на підставі розпорядження Миргородської райдержадміністрації №227 від 11.10.2004 року, розташовану на території Попівської сільської ради Миргородського району Полтавської області, яка надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та зареєстрованого в книзі записів державних актів на право власності на землю за №010454500599 у Миргородському районному відділі земельних ресурсів Полтавської області 20 грудня 2004 року, кадастровий номер 5323286000:00:005:0030 на ім'я ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області, через Миргородський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії рішення.
Суддя: В. М. Куцин
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2015 |
Оприлюднено | 12.02.2015 |
Номер документу | 42615406 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Куцин В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні