Ухвала
від 10.02.2015 по справі 904/808/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви

10.02.15 Справа № 904/808/15

Суддя Ярошенко В.І., розглянувши матеріали

за позовом Приватного підприємства "БІЗОН", м. Новомосковськ, Дніпропетровська область

до Філії "НОВОМОСКОВСЬКИЙ РАЙАВТОДОР" ДП "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", с. Піщанка, Новомосковський район, Дніпропетровська область

про стягнення збитків у розмірі 1913801, 30 грн.

ВСТАНОВИЛА:

Приватне підприємство "БІЗОН" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Філії "НОВОМОСКОВСЬКИЙ РАЙАВТОДОР" ДП "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" про стягнення збитків у сумі 1913801, 30 грн.

Відповідно до статті 21 Господарського процесуального кодексу України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу, тобто підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, а також, у випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.

Відповідно до статті 80 Цивільного кодексу України, юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Частинами 1 та 3 статті 90 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Юридична особа може мати крім повного найменування скорочене найменування. Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру.

Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України функції, права та обов'язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.

Згідно статті 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Тобто, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи наділяються певною господарською компетенцією. Не маючи статусу юридичної особи, такі підрозділи не наділяються самостійною господарською процесуальною правоздатністю та дієздатністю.

Пунктом 1.7 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 № 18 встановлено, що коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відособлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу.

При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відособлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу.

Філія "НОВОМОСКОВСЬКИЙ РАЙАВТОДОР" ДП "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" є відокремленим структурним підрозділом ДП "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" без статусу юридичної особи, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, в якому містяться відомості про наявність філії "НОВОМОСКОВСЬКИЙ РАЙАВТОДОР" та з якого вбачається, що не має власного коду ЄДРПОУ.

Враховуюче те, що філія не є юридичною особою і не може бути стороною у господарському процесі, тому даний позов не підлягає розгляду у господарських судах України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

У прийнятті позовної заяви Приватного підприємства "Бізон" до Філії "НОВОМОСКОВСЬКИЙ РАЙАВТОДОР" ДП "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" відмовити.

Позовні матеріали повернути позивачу.

Додаток: позовна заява Приватного підприємства "Бізон" з додатками.

Суддя В.І. Ярошенко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення10.02.2015
Оприлюднено12.02.2015
Номер документу42646160
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/808/15

Ухвала від 12.05.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

Ухвала від 10.02.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні