cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, пр. Шевченка, 29
УХВАЛА
попереднього засідання суду
"11" лютого 2015 р. Справа № 916/4620/14
про визнання боржника банкрутом.
Господарський суд Одеської області у складі:
судді - РОВИНСЬКОГО О.Ю.
секретаря судового засідання - Чітакової В.О.
за участю представників сторін:
від Кредитора : не з'явився, не зважаючи на те, що був повідомлений належним чином;
від Боржника : не з'явився, не зважаючи на те, що був повідомлений належним чином;
розпорядник майна : арбітражний керуючий Чульський О.С. , на підставі ухвали суду від 03.12.2014 р., особа підтверджена паспортом;
СУТЬ СПОРУ: 17.11.2014 р. Заявник, ТОВ „Т-ДЕВЕЛОПМЕНТ", звернувся до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ" в порядку передбаченому ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки останній неспроможний виконати свої грошові зобов'язання по сплаті заборгованості на загальну суму у розмірі 4 863 923 грн. 64 коп. протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 24.11.2014 р. заяву ТОВ „Т-ДЕВЕЛОПМЕНТ" про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ", прийнято до розгляду, матеріалам присвоєно № 916/4620/14.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 03.12.2014 р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ", визнано грошові вимоги ТОВ „Т-ДЕВЕЛОПМЕНТ" до ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ" у розмірі 4 863 923 грн. 64 коп., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ", розпорядником майна ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ" призначено арбітражного керуючого Чульського Олександра Сергійовича, діючого на підставі свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого ( розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора ) 08.02.2013 р. за № 87 ( Наказ Міністерства юстиції України від 25.01.2013 р. № 175/5 ).
04.12.2014 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України опубліковано повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ" призначення розпорядником майна арбітражного керуючого Чульського Олександра Сергійовича та встановлення тридцятиденного граничного строку на заявлення грошових вимог кредиторів з дня опублікування оголошення.
Статтею 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
В тридцятиденний термін із дня публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ" заяв від інших кредиторів до господарського суду не надходило.
23.01.2015 р. розпорядником майна ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ", на виконання ухвали суду від 03.12.2014 р. надано реєстр грошових вимог кредиторів, відповідно до якого розпорядником майна розглянуті заявлені кредиторські вимоги:
· ТОВ „Т-ДЕВЕЛОПМЕНТ" у загальному розмірі 4 870 013 грн. 64 коп., розглянуті розпорядником майна та включені до реєстру вимог кредиторів з черговістю задоволення 4 863 923 грн. 64 коп. - четверта черга; крім того розпорядником майна включено до реєстру грошових вимог кредиторів витрати ТОВ „Т-ДЕВЕЛОПМЕНТ" по відшкодуванню витрат на оплату судового збору на загальну суму у розмірі 6 090 грн. 00 коп.
З наданого до суду реєстру грошових вимог кредиторів ТОВ „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ" та наявних матеріалів справи вбачається, що заявлені ТОВ „Т-ДЕВЕЛОПМЕНТ" грошові вимоги розглянуті розпорядником майна та визнані у повному обсязі.
Відповідно до ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вимоги конкурсних кредиторів, визнані боржником або господарським судом, вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. Розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за їх відсутності - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав. Розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.
Пунктом 4 ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що особи вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі. Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
Відповідно до ч.2 ст. 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто п'ятнадцять календарних днів і може бути продовжена господарським судом за вмотивованим клопотанням розпорядника майна, комітету кредиторів або боржника не більше ніж на два місяці.
Згідно ч. 1 ст. 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше двох місяців та десяти днів, а у разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після проведення підготовчого засідання суду. Про попереднє засідання суду повідомляються сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство, визнані такими відповідно до цього Закону.
Відповідно ст. 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів, дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів, дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону. У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги. Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди. Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.
Частиною 2 ст. 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що в попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
Розглянувши матеріали справи, керуючись ст.ст. 1, 22, 23, 25, 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Затвердити поданий розпорядником майна боржника реєстр визнаних судом грошових вимог конкурсних кредиторів до Товариства з обмеженою відповідальністю „ЛІЗИНГ-КОНСАЛТ" ( 65000, м. Одеса, вул. Жуковського 20, код ЄДРПОУ 33857451 ) на загальну суму у розмірі 4 870 013 грн. 64 коп.;
2. Грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю „Т-ДЕВЕЛОПМЕНТ" ( 65000, м. Одеса, вул. Головківська 57/1, код ЄДРПОУ 39076847 ) у сумі 4 870 013 грн. 64 коп.
- Черговість задоволення вимог у сумі 4 863 923 грн. 64 коп. - четверта черга, згідно п. 4 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
- Черговість задоволення вимог у сумі 6 090 грн. 00 коп. - перша черга, згідно п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( сума сплаченого судового збору );
3. Призначити проведення зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів на 24.02.2015 року о 12:00 год.
4. Підсумкове засідання суду призначити на „25" лютого 2015 року о 14:45 год.
Засідання суду відбудеться у приміщенні господарського суду (м. Одеса, проспект Шевченка,29), зал судового засідання № 2 (перший поверх), тел. 307-961.
5. Визнати явку: представника кредитора, розпорядника майна, боржника у засідання суду - обов'язковою.
6. Вимоги кредиторів які заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
7. Вважати цю ухвалу такою, що є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному кредиторові при прийнятті рішення на зборах кредиторів, як пропорційно сумі їх вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, кратній одній тисячі гривень, згідно п. 4 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
8. Зобов'язати розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів у відповідності зі ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вирішити питання відносно подальшого розгляду справи (ліквідація, санація, мирова угода) та відповідні протоколи надати суду.
9. Зобов'язати розпорядника майна надати:
· докази вжиття заходів для захисту майна боржника, аналіз фінансової та господарської діяльності боржника;
· докази проведення дій щодо виявлення ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства;
· звіт про свою діяльність в процедурі розпорядження майном.
10. Копію ухвали надіслати: кредитору, боржнику, розпоряднику майна - а.к. Чульському О.С.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч. 4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2015 |
Оприлюднено | 12.02.2015 |
Номер документу | 42663721 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Ровинський О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні