cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" лютого 2015 р.Справа № 922/37/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Хотенця П.В.
при секретарі судового засідання Гаврильєві О.В.
розглянувши справу
за позовом Акціонерної компанії "Харківобленерго", м. Харків до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Краснокутське підприємство по птахівництву та інкубації", смт. Краснокутськ про стягнення 2434,48 грн. за участю представників сторін:
позивача - Калініна О.О., дов. № 01-42юр/9520 від 04.11.2014 року
відповідача - не з*явився
ВСТАНОВИВ:
Розглядається позовна вимога про стягнення з відповідача заборгованості за перевищення договірних величин споживання електричної енергії в сумі 2434,48 грн.
Враховуючи, що заяв та клопотань представниками сторін не заявлено, суд починає розгляд справи по суті.
Представник позивача у судовому засіданні та у наданому правовому обґрунтуванні позовних вимог підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з*явився, відзив на позовну заяву та документи на виконання ухвали суду про порушення провадження у справі суду не надав.
Разом з цим, 19 січня 2015 року до суду повернулося повідомлення про вручення відповідачу судової ухвали про порушення провадження у справі № 922/37/15.
У постанові пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26 грудня 2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що у разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Таким чином, суд вважає, що відповідач - Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Краснокутське підприємство по птахівництву та інкубації" належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, закріплені пунктом 4 частини 3 статті 129 Конституції України, статтею 4-3 та статтею 33 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом в межах наданих йому повноважень сторонам створені усі належні умови для надання доказів у справі та є підстави для розгляду справи за наявними у справі матеріалами у відповідності до статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення повноважного представника позивача, судом встановлено наступне.
18 червня 2004 року між Акціонерною компанією "Харківобленерго" (позивачем) та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Краснокутське підприємство по птахівництву та інкубації" (відповідачем) було укладено договір про постачання електричної енергії № 57086.
28 лютого 2012 року між сторонами було укладено додаткову угоду до договору про постачання електричної енергії № 57086, за якою договір викладено в новій редакції. Відповідно до пункту 9.11 договір пролангований на 2014 рік. Також за умовами додаткової угоди від 28 лютого 2012 року постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок з дозволеною потужністю, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної електроенергії та здійснює інші платежі згідно з умовами договору та додатками до нього, що є його невід*ємними частинами.
Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" та "Правил користування електричною енергією", затверджених постановою Національної комісії з питання регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 (зі змінами та доповненнями) (Правила), договір є основним документом, який регламентує відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов*язків сторін. Зокрема, укладення договору означає. що між сторонами досягнуто згоди з усіх його умов.
Згідно з умовами договору, а саме пункту 2.2.2 договору постачальник зобов*язався постачати електричну енергію як різновид товару в обсягах, визначених відповідно до розділу 5 договору, з урахуванням умов розділу 6 договору, відповідно до додатка 1 "Договірні величини електроспоживання".
"Порядком постачання електричної енергії споживачем", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1999 року № 411 (Порядок) встановлено порядок визначення граничних величин споживання електричної енергії та потужності для споживачів, а саме: у пунктом 7 передбачено, що енергопостачальні організації до початку наступного року в обумовлені договорами про постачання електричної енергії терміни узгоджують з усіма споживачами, крім населення, обсяги очікування споживання електричної енергії на наступний рік за місяцями (кварталами). Узгоджені обсяги споживання електричної енергії оформлюються додатком до договору як договірні величини.
Відповідно до пункту 4.2. Правил, пункту 5.1. договору та пункту 7 Порядку між сторонами визначені договірні величини споживання електричної енергії та потужності на 2014 рік, про що укладено додаток 1 до договору № 57086, згідно з яким на червень 2014 року відповідачу встановлена договірна величина споживання електричної енергії у розмірі 5171 кВт/год.
Абзацом 3 пункту 11 Порядку, пункту 4.4. Правил та пункту 5.5. договору передбачено, що споживач має право протягом поточного розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за коригуванням договірної величини споживання електричної енергії.
Додатком 2 до договору "Порядок розрахунків" розрахунковий період встановлено споживачу з 25 часла місяця до того ж числа наступного місяця.
Протягом розрахункового періоду відповідач звернувся з заявою про коригування договірної величини споживання електричної енергії на червень в розмірі 4000кВт/год. Повідомленням про рівні скоригованих договірних величин від 06 червня 2014 року № 46-Е/10-18574 відповідачу узгоджена та скоригована договірна величина споживання електричної енергії на червень 2014 року у розмірі 4000кВт/год.
Величина ж фактично спожитої у червні 2014 року електричної енергії, зафіксованої приладами обліку протягом розрахункового періоду, у відповідності до Акту про використану електричну енергію, склала 6147 кВт/г.
Таким чином Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Краснокутське підприємство по птахівництву та інкубації" у червні 2014 року перевищив встановлені договірні величини споживання електричної енергії на 2147 кВт/год, а саме: 6147 кВт/год. (фактично спожита е/е) - 4000 кВт/год. (узгоджена договірна величина)=2147 кВт/год (перевищення договірної величини).
Відповідно до вимог пункту 16.4 Правил позивачем складене повідомлення від 10 липня 2014 року № 7974 про перевищення договірної величини споживання електричної енергії за підсумками розрахункового періоду, згідно з яким споживачу повідомлено про порушення ним статті 26 Закону України "Про електроенергетику" від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР, якою передбачена відповідальність споживачів за перевищення договірної величини споживання електричної енергії у вигляді сплати на користь енергопостачальної організації двократної різниці між фактично спожитою величиною електроенергії і договірною величиною.
Згідно статті 193 Господарського кодексу України та статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Згідно частини 1 статті 275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір про постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору про постачання електричної енергії встановлюються законами України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України" та "Про електроенергетику".
Згідно статей 55 Конституції України, статей 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до частини 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору, у разі задоволення позовних вимог, покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 1, 4, 4-3, 12, 22, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Краснокутське підприємство по птахівництву та інкубації" (62002, Харківська область, Краснокутський район, смт. Краснокутськ, вул. Леніна, 94, поточний рахунок 260082875 в ХОД АТ "Райффайзен банк Аваль", МФО 350589; поточний рахунок 26005133527 в АТ "Райффайзен банк Аваль", МФО 380805, код 05405948) на користь Акціонерної компанії "Харківобленерго" (61037, м. Харків, вул. Плеханівська, 149, поточний рахунок 260323012307 в філії ХОУ ВАТ "Ощадбанк", МФО 351823, код ЄДРПОУ 00131954) заборгованості за перевищення договірних величин споживання електричної енергії в сумі 2434,48 грн.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Краснокутське підприємство по птахівництву та інкубації" (62002, Харківська область, Краснокутський район, смт. Краснокутськ, вул. Леніна, 94, поточний рахунок 260082875 в ХОД АТ "Райффайзен банк Аваль", МФО 350589; поточний рахунок 26005133527 в АТ "Райффайзен банк Аваль", МФО 380805, код 05405948) на користь Акціонерної компанії "Харківобленерго" (61037, м. Харків, вул. Плеханівська, 149, поточний рахунок 2600111646 в ПАТ "Мегабанк", МФО 351629, код ЄДРПОУ 00131954) 1827,00 грн. судового збору.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 12.02.2015 р.
Суддя П.В. Хотенець
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2015 |
Оприлюднено | 14.02.2015 |
Номер документу | 42684609 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Хотенець П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні