ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
11 лютого 2015 р. Справа № 802/4365/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дончика Віталія Володимировича,
за участю:
секретаря судового засідання: Ємельянова Р.І.,
представника позивача: Кудрик Я.О.,
представників відповідача: Голубенка О.В., Біліченка Д.А.,
представника третьої особи: Бабієць Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці до Підприємства споживчої кооперації "Вінницька заготівельно-збутова база", третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області про стягнення заборгованості
в с т а н о в и в:
В листопаді 2014 року УПФ України в м. Вінниці звернулось в суд з позовом до ПСК "Вінницька заготівельно-збутова база" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 в сумі 8809,92грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо внесення підприємствами коштів, призначених на оплату праці, що покривають фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, яким призначена пільгова пенсія - не відшкодував витрати на виплату і доставку пільгових пенсій громадянам, які отримують пенсію відповідно до п. "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". У зв'язку з цим за відповідачем утворилась заборгованість в сумі 8809,92 грн., яку позивач просить стягнути в судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просив задовольнити адміністративний позов повністю.
Представники відповідача в судовому засіданні заперечували щодо задоволення позовних вимог. Надали в матеріали справи заперечення на позовну заяву (а.с. 25-27) та додаткові письмові пояснення (а.с. 41-43), в яких вказали, що немає підстав для задоволення позовних вимог, оскільки записи в наказах, особовій справі та трудовій книжці про виконувану роботу не співпадають із назвами - робіт, професій, посад, передбачених Списками, затвердженими постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року №1173.
Представник третьої особи просила задовольнити позовні вимоги.
Суд, вислухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ПСК "Вінницька заготівельно-збутова база" зареєстровано Виконавчим комітетом Вінницької міської ради 10.11.1993 року та перебуває на обліку в УПФ України в місті Вінниці з 09.02.1991 року, код ЄДРПОУ 01782097 (а.с. 12,13).
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення", виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пункту "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" - ПСК "Вінницька заготівельно-збутова база" має сплатити до Пенсійного фонду, витрати на виплату та доставку пенсії за період з квітня по листопад 2014 року включно пенсіонерці ОСОБА_6, яка отримує пенсію за віком на пільгових умовах по Списку № 2, в загальній сумі 8809,92 грн. (а.с. 9,10).
Судом встановлено, що громадянка ОСОБА_6 знаходиться на обліку в УПФУ в м. Жмеринка та Жмеринському районі і отримує пенсію за віком згідно списку №2 (при повному пільговому стажі), що підтверджується довідкою №2158/02-40-14 від 10 грудня 2014 року (а.с. 9). В матеріалах справи наявна довідка про підтвердження трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 52 від 07.05.2008 року, видана ОСОБА_6 про те, що вона працювала повний робочий день на Жмеринській міжрайонній базі облспоживспілки і за період з 27.05.1977 року (наказ № 82 від 26.05.1977 року) по 06.08.1996 року (наказ № 61 від 05.08.1996 року) виконувала роботу за професією, посада машиніст холодильних установок, що обслуговують аміачні холодильні установки, що передбачена Списком №2 розділ ХХХІІІ загальні професії 23200000-14341 код КП підстава затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 року №162 (а.с. 10).
Розмір сум, що підлягають відшкодуванню Пенсійному фонду, визначені та доведенні відповідачу в розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", що затверджена Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року № 64/8663.
Визначення сум до відшкодування, формування розрахунків фактичних витрат здійснюється органами Фонду.
Встановлено єдиний порядок для відшкодування пенсій призначених відповідно до пункту "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та інших видів пільгових пенсій.
Розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій надсилається раз на рік, до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій. Підприємства вносять плату щомісяця до 25-го числа.
Абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Підпунктом 6.1 пункту 6 Інструкції "Про порядок обчислення та сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України" №21-1, встановлено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Таким чином, відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці.
За правилами встановленими підпунктом 6.8. Інструкції №21-1, підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Також судом встановлено, що на адресу відповідача направлено розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій згідно з пунктом "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", яким доведено про розмір сум до відшкодування, в тому числі за період з квітня 2014 року. Згідно Рядку 16 розрахунку, місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсії громадянам становить 1101,24 грн. Відповідно, сума відшкодування пенсії призначеної вказаній пенсіонерці на пільгових умовах за період з квітня по листопад 2014 року включно становить 8809,92 грн., про що свідчить також наданий позивачем розрахунок ціни позову (а.с. 6) та витяг з картки особового рахунку ПСК "Вінницька заготівельно-збутова база" (а.с. 11).
В запереченнях на позовну заяву, відповідач вказує на допущені помилки при складанні довідки про пільговий стаж ОСОБА_6 Зокрема, в довідці від 23.05.2005 року №1-03/78 вказано, що ОСОБА_6 працювала машиністом аміако-холодильних установок, проте, згідно наказу Жмеринської міжрайонної торгової бази від 26.05.1997 року № 82 вказана особа була прийнята на роботу машиністом холодильних установок (а.с. 28-29). Робота машиністом холодильних установок не відноситься до роботи із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2. В трудовій книжці ОСОБА_6 записано, що згідно наказу №105к від 29.12.1989 року атестована машиністом холодильних аміачних установок (а.с. 55-58) . Проте, згідно книги наказів Жмеринської міжрайбази за 1989 рік наказ про атестацію відсутній. Під номером 105к від 29.12.1989 року зареєстрований інший наказ «Про переведення на нові умови оплати праці працівників» (а.с. 30-32).
Крім того, відповідач, зауважує, що згідно з встановленим порядком атестація робочих місць за умовами праці проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років, тобто стаж роботи з шкідливими та важкими умовами праці має бути підтверджено результатами атестації. Проте, атестація в 1992 році не проводилась, а тому період роботи з 1992 року по 1996 рік не може враховуватись до пільгового стажу. Таким чином ОСОБА_6 працювала на роботах що дає право на пільговий стаж з 1977 по 1996 роки, а тому, на думку відповідача, позивачем безпідставно призначено пільгову пенсію ОСОБА_6 на підставі ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та нараховано відповідачу суму коштів з відшкодування витрат пільгової пенсії. ОСОБА_6 набула пільговий стаж до 01.01.1992 року, а тому пенсія їй мала призначатися за нормами ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення, а саме п. «а» даної статті, і відповідач не несе обов'язку здійснювати покриття витрат на виплату і доставку пенсій ОСОБА_6
Судом враховані заперечення відповідача, які зводяться до неправомірності призначення пільгової пенсії громадянці ОСОБА_6, разом з тим, вони не можуть бути підставою відмови у задоволенні позовних вимог про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за Списком №2 пенсіонерці ОСОБА_6, оскільки на даний час існує рішення пенсійного фонду про призначення їй пенсії за віком згідно Списку №2 та пенсія їй виплачується (а.с. 53-54). Відповідно до положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" така пенсія підлягає відшкодуванню органам пенсійного фонду.
З огляду на викладене, суд вважає необґрунтованим доводи відповідача щодо безпідставності стягнення з нього сум відшкодування витрат позивача на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до Списку №2. Крім того суд зазначає, що відповідач може скористатись правом оскарження рішення УПФ України в м. Жмеринка та Жмеринському районі про призначення пільгової пенсії громадянці ОСОБА_6 згідно Списку № 2.
Станом на момент звернення до суду з даним адміністративним позовом, відповідачем витрати на виплату та доставку пільгової пенсії за Списком №2 вище вказаній громадянці за період з квітня по листопад 2014 року в загальній сумі 8809,92 грн. УПФ України в м. Вінниці не відшкодовано.
Таким чином, у ПСК "Вінницька заготівельно-збутова база" перед УПФ України в м. Вінниці існує заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгової пенсії, яка підлягає стягненню.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що заборгованість у сумі 8809,92 грн. за період з квітня по листопад 2014 року у встановлені строки, відповідач не сплатив, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги відповідають дійсним обставинам справи та підтверджується належними доказами, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 70, 71, 79, 86, 94, 122, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Підприємства споживчої кооперації "Вінницька заготівельно-збутова база" (вул. Карла Маркса, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 01782097) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці ( код ЄДРПОУ 37979905, р/р 25607323420103 ОПЕРВ ПАТ "Державний ощадбанк", МФО 302076) заборгованість по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 8809 (вісім тисяч вісімсот дев'ять) гривень 92 (дев'яносто дві) копійки.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дончик Віталій Володимирович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2015 |
Оприлюднено | 16.02.2015 |
Номер документу | 42686297 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні