Рішення
від 10.02.2015 по справі 911/5670/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" лютого 2015 р. Справа № 911/5670/14

Розглянувши матеріали справи за позовом Приватного акціонерного товариства «Білицький завод «Теплозвукоізоляція», Київська обл., смт. Коцюбинське

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Домобуд Інвест», м. Буча

про стягнення 6218,57 грн.

Суддя А.Ю.Кошик

Представники:

Від позивача: Косянчук В.В.

Від відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Білицький завод «Теплозвукоізоляція», Київська обл., смт Коцюбинське (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Домобуд Інвест» (далі - відповідач) про стягнення 6218,57 грн.

Провадження у справі №911/5670/14 порушено відповідно до ухвали суду від 31.12.2014 року та призначено справу до розгляду на 22.01.2015 року.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору, у судове засідання 22.01.2015 року без поважних причин не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не подав. У зв'язку з чим, розгляд справи відкладався до 10.02.2015 року.

В судовому засіданні 10.02.2015 року позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, у судове засідання 10.02.2015 року без поважних причин повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не надав.

Згідно до п.п. 3.9.1., 3.9.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час та місце і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

За таких обставин, суд розглядає справу у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення прийнято господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих позивачем, у нарадчій кімнаті.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши надані докази, судом встановлено наступне.

Як вбачається з викладених у позові обставин та підтверджується матеріалами справи, між Приватним акціонерним товариством «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» (позивач, Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Домобуд Інвест» (відповідач, Орендар) був кладений Договір оренди нежитлових приміщень за №1501/1-13 від 01.01.2013 року.

За умовами п.1.1. Договору пПозивачем було передано у тимчасове платне користування відповідача об'єкт оренди: службове та побутове приміщення площею 33,00 кв.м. та складські приміщення площею 50,00 кв.м., що розташовані у Київській області в смт Коцюбинське по вул. Пономарьова, 7. Загальна площа об'єкту оренди становить 83,00 кв.м.

В п.2.1. Договору сторони визначили, що загальний розмір щомісячного платежу за користування об'єктом оренди, становить: 1990,01 грн. з ПДВ. До складу щомісячного платежу входить: розмір орендної плати у сумі 1792,80 грн. та вартість послуг по контрольно - пропускній системі у сумі 197,21 грн. з ПДВ. Вартість послуг по контрольно - пропускній системі обчислюються з розрахунку 11% від загального розміру місячної орендної плати.

Строки виконання грошового зобов'язання Орендаря по оплаті орендної плати становлять: не пізніше 5 (п'ятого) числа поточного (розрахункового) місяця, про що вказано у п.2.2. Договору.

Також, за умовами п.2.3. Договору сторони дійшли згоди, що відшкодування комунальних послуг здійснюється Орендарем окремо на підставі рахунків, виставлених Орендодавцем на повний обсяг кожного виду послуг.

Витрати позивача за комунальні послуги відшкодовуються Орендарем у строк не пізніше 5 (п'яти) банківських днів з дня отримання рахунку від Орендодавця (п. 2.3. Договору).

Спірні відносини між відповідачем та позивачем виникли в зв'язку з наявністю заборгованості із щомісячних платежів за користування об'єктом оренди та несплатою відшкодування понесених позивачем витрат за спожиті комунальні послуги.

Відповідачем не сплачено на користь позивача два щомісячні платежі за користування об'єктом оренди, а саме: за поточний (розрахунковий) місяць оренди - вересень 2013 року у сумі 1990,01 грн. з ПДВ та поточний (розрахунковий) місяць оренди - жовтень 2013 року у сумі 1990,01 грн. з ПДВ.

Загальна сума заборгованості ТОВ «Домобуд Інвест» перед ПрАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» з щомісячних платежів за користування об'єктом оренди становить 3 980,02 грн.

Також, ПрАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» були виставлені, але не оплачені ТОВ «Домобуд Інвест» рахунки по відшкодуванню комунальних послуг: рахунок за №185 від 27.03.2013 року на суму 417,60 грн.; рахунок за №536 від 06.09.2013 року на суму 197,21 грн.; рахунок за №550 від 18.09.2013 року на суму 219,13 грн. та рахунок №588 від 02.10.2013 року на суму 197,21 грн.

Виставлений рахунок за №329 від 30.05.2013 року на суму 252,72 грн. був оплачений на суму 234,00 грн., неоплачено 18,72 грн. Виставлений рахунок за №433 від 16.07.2013 року на суму 268,27 грн., був оплачений на суму 234,00 грн., неоплачено 34,27 грн.

Загальний розмір заборгованості відповідача (Орендаря) із зобов'язання компенсувати понесених позивачем (Орендодавцем) витрат по оплаті комунальних послуг становить 1084,14 грн.

Відповідні обставини відповідачем в ході розгляду спору не заперечені та не спростовані.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Статтею 526 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України передбачено якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно зі ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

У разі порушення зобов'язання згідно зі ст. 611 Цивільного кодексу України настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки та відшкодування збитків та моральної шкоди.

Згідно з нормою ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.

Згідно з ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано (ч.6 ст.232 Господарського кодексу України).

Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені) (п.1 ч.2 ст.258 Цивільного кодексу України).

У зв'язку з простроченням платежів позивач просить стягнути з відповідач основний борг з врахуванням інфляційного збільшення в загальній сумі 4878,34 грн., 150,48 грн. 3 % річних від простроченої суми по оплаті щомісячного орендного платежу; 1084,14 грн. суми компенсації за комунальні послуги; 105,61 грн. пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за прострочення виконання основного зобов'язання зі сплати щомісячного орендного платежу.

Стягнення пені передбачено п. 6.2 Договору в розмірі 1% від простроченої суми за кожен день прострочення, однак, позивачем пеня нарахована з урахуванням вимог ст.3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань», ч.6 ст.232 Господарського кодексу України та п.1 ч.2 ст.258 Цивільного кодексу України, що відповідає фактичним обставинам справи та вимогам чинного законодавства. Таким чином, вимога про стягнення пені є обґрунтованою і підлягає задоволенню.

Нарахування суми боргу з врахуванням інфляційного збільшення та 3% річних здійснено у відповідності до ст. 625 Цивільного кодексу України, відповідає фактичним обставинам справи та вимогам чинного законодавства. Таким чином, вимоги про стягнення суми боргу з врахуванням інфляційного збільшення та 3% річних є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог і заперечень.

За наслідками розгляду спору суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в сумі 4878,34 грн. основного боргу (щомісячного орендного платежу) з урахуванням індексу інфляції; 150,48 грн. 3% річних від простроченої суми по оплаті щомісячного орендного платежу; 1084,14 грн. суми компенсації за комунальні послуги; 105,61 грн. сума пені у ромі зір подвійної облікової ставки НБУ за прострочення виконання основного зобов'язання зі сплати щомісячного орендного платежу.

Відшкодування судових витрат відповідно до статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються судом на відповідача в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 33, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Київської області, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Домобуд Інвест» (ідентифікаційний код юридичної особи за ЄДРПОУ 36010165, місцезнаходження: 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Центральна, 33-А, кв. 21) на користь Приватного акціонерного товариства «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» (ідентифікаційний код юридичної особи за ЄДРПОУ 00292729, місцезнаходження: 08298, Київська обл., смт Коцюбинське, вул. Пономарьова, 7) 4878,34 грн. основного боргу з урахуванням індексу інфляції; 150,48 грн. 3% річних від простроченої суми по оплаті щомісячного орендного платежу; 1084,14 грн. компенсації за комунальні послуги; 105,61 грн. пені та 1827,00 грн. витрат по сплаті судового збору.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя А.Ю. Кошик

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.02.2015
Оприлюднено16.02.2015
Номер документу42706456
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/5670/14

Рішення від 10.02.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А.Ю.

Ухвала від 22.01.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А.Ю.

Ухвала від 31.12.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні