Гайворонський районний суд Кіровоградської області
м.Гайворон, вул.Воровського, 3 Кіровоградської області, 26300
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.02.2015 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Панасюка І.В.,
при секретарі Сокольвяк Н.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування.
Позов мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабка ОСОБА_4, після смерті якої відкрилася спадщина на жилий будинок з господарськими будівлями, розташований в АДРЕСА_1 та земельну ділянку, площею 2,87 га, розташовану на території Гайворонської міської ради, Кіровоградської області. Спадкоємцем майна померлої по заповіту був рідний батько позивача ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 так і не оформивши своїх спадкових прав на вищевказане спадкове майно. Позивач вказує, що на спадкове майно також мають право його мати ОСОБА_2 та сестра ОСОБА_3 Позивач та його мати ОСОБА_2 прийняли спадщину, шляхом постійного проживання з спадкодавцем на час відкриття спадщини, але остання має намір відмовитись від своєї частки спадкового майна. Сестра позивача ОСОБА_3 також відмовилась від своєі частки у спадщині. Однак оформити спадщину позивач не має можливості, оскільки втрачений правовстановлюючий документ на жилий будинок - його договір купівлі-продажу, а державний акт на вказану земельну ділянку містить виправлення у прізвищі, а тому змушений звертатись до суду.
Позивач в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав та попросив суд їх задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснили, що заперечень з приводу задоволення позову не мають та на спадкове майно не претендують.
Вислухавши пояснення позивача, відповідачів, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що спірний будинок, розташований в АДРЕСА_1, належав ОСОБА_4, якапомерлаІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5). Зазначене підтверджується довідкою Ульяновського КМБТІ №201 від 13.02.2015 року та копією договору купівлі-продажу домоволодіння в АДРЕСА_1 між колгоспом "Шляхом Леніна" та ОСОБА_4 від 14.12.1989 р. (а.с.12-13).
З копії технічного паспорта на житловий будинок АДРЕСА_1, вбачається, що відсоток зносу останнього становить 60%, вартість домоволодіння 22956 грн. (а.с.8-10).
Належність покійній ОСОБА_4 земельної ділянки НОМЕР_1, площею 2,87 га, розташованої на території Гайворонської міської ради, Кіровоградської області підтверджується копією витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 12.01.2015 року та копією Державного акту, серії І-КР №015246, який містить виправлення в прізвищі з "ОСОБА_4" на "ОСОБА_4"(а.с.18-19).
Постановою від 21 червня 2014 року державний нотаріус Гайворонської районної державної нотаріальної контори відмовила позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_4 у зв'язку з відсутністю та невідповідністю правовстановлюючих документів на спадкове майно (а.с.16).
Ця постанова є обґрунтованою, тому відповідно до роз'яснень, що містяться у п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» , позивач може звернутися до суду з вимогами про визнання права на спадщину за правилами позовного провадження.
Судом встановлено, що покійна ОСОБА_4 залишила заповіт від 15.11.2000 р., яким все своє майно заповіла ОСОБА_5 (а.с.17). ОСОБА_5 прийняв спадщину, після смерті своєї матері ОСОБА_4 шляхом подання 22.05.2009 року відповідної заяви до Гайворонської державної нотаріальної контори, що вбачається з огляду спадкової справи до майна померлої ОСОБА_4 та інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину). Проте оформити свої спадкові права ОСОБА_5 не встиг та ІНФОРМАЦІЯ_2 помер (а.с.6). Позивач являється рідним сином померлого ОСОБА_5 (а.с.7) та прийняв спадщину шляхом постійного проживання зі спадкодавцем. Відповідачі не бажають приймати спадщину, інших спадкоємців, які б прийняли спадщину судом не встановлено.
Враховуючи наведене, суд вважає, що вимоги позивача про визнання за ним права власності в порядку спадкування на спірний будинок та земельну ділянку є обгрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, ст. 1268 ЦК України, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок з господарськими будівлями, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та земельну ділянку НОМЕР_1, площею 2,87 га, кадастровий номер 3521110100:02:000:0722, розташовану на території Гайворонської міської ради, Кіровоградської області в порядку спадкування після смерті - ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції (Гайворонський районний суд), шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: І. В. Панасюк
Дата документу 13.02.2015
Суд | Гайворонський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2015 |
Оприлюднено | 19.02.2015 |
Номер документу | 42715770 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гайворонський районний суд Кіровоградської області
Панасюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні