Постанова
від 10.02.2015 по справі 922/941/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про затвердження ліквідаційного балансу

"10" лютого 2015 р. Справа № 922/941/13-г

вх. № 941/13

Суддя господарського суду Дзюба О.А.

при секретарі судового засідання Шаповалов О.В.

За участю:

Представника Красноградської ОДПІ - Головко А.І., довіреність від 20.10.14р.

Ліквідатора - арбітражного керуючого Шуба В.І.

По справі за заявою Красноградська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області, м. Красноград

до Приватного підприємства "ТД Софі Плюс", смт. Кегичівка

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 18 грудня 2013 року Приватне підприємство "ТД Софі Плюс" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого Шубу Володимира Івановича, якого зобов'язано виконати всі дії по ліквідації банкрута, докази надати суду.

До канцелярії суду від ліквідатора надійшов звіт (вх№ 43195), з якого вбачається, що ліквідатором виконані всі дії по ліквідації банкрута та подано на затвердження ліквідаційний баланс.

Ухвалою суду від 08 грудня 2014 року призначено до слухання звіт ліквідатора на 27 січня 2015 року.

До канцелярії суду від ліквідатора надійшло клопотання (вх№ 2211) про стягнення з кредиторів заборгованості перед ліквідатором в сумі 32036,20 грн. та повідомлення (вх№ 3048) про розгляд кредиторських вимог.

Ухвалою господарського суду від 27 січня 2015 року відкладено розгляд справи та призначено до розгляду клопотання ліквідатора (вх№ 2211) на 10 лютого 2015 року; зобов'язано ліквідатора надати суду оновлений реєстр вимог кредиторів; зобов'язано кредиторів надати суду письмові відзиви на клопотання ліквідатора про стягнення з кредиторів заборгованості перед ліквідатором в сумі 32036,20 грн.

Через канцелярію суду від представника філії "Полтавського РУ" ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" надійшов відзив (вх№ 5005) на клопотання ліквідатора (вх№ 2211) та клопотання (вх№ 5003) про відкладення розгляду справи.

До канцелярії суду від ліквідатора супровідним листом (вх№ 5155) надійшли витребувані судом документи, а також заява (вх№ 5154) про залишення без розгляду клопотання про стягнення з кредиторів заборгованості перед ліквідатором.

В судовому засіданні ліквідатор відмовився від свого клопотання про стягнення з кредиторів заборгованості перед ліквідатором, просив суд розглянути ліквідаційний звіт та припинити провадження у справі.

Присутній у засіданні суду представник кредитора надав усні пояснення, проти затвердження ліквідаційного звіту та балансу у даній справі не заперечував.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши присутніх у судовому засіданні учасників процесу, суд зазначає наступне.

Згідно п.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Тобто, при вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди повинні керуватися Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і застосовувати ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.

Згідно п. 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято господарським судом.

Враховуючи викладене, та те, що ліквідатора відмовився від свого клопотання про стягнення з кредиторів заборгованості перед ліквідатором, оскільки зазначена відмова не порушує права та обов'язки сторін у справі про банкрутство, суд вважає за можливе прийняти відмову ліквідатора від вказаного клопотання та припинити провадження у справі в цій частині.

Розглянувши клопотання представника філії "Полтавського РУ" ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" про відкладення розгляду справи, суд зазначає наступне.

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованою Верховною Радою України ( Закон України від 17.07.1997 року № 475/97 - ВР ), кожній особі гарантовано право на справедливий і відкритий розгляд при визначенні її громадських прав і обов'язків впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закону.

Згідно зі ч.3 ст.22 Господарського процесуального кодексу України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Відповідно до 4-3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Тобто, надання учасниками процесу доказів в обґрунтування своїх правових позицій, а також явка представників сторін у судові засідання, за винятком судового виклику, є виключно добровільним правом самих сторін.

Суд звертає увагу, що в своєму клопотанні представник банку на нові докази щодо розгляду справи не посилається та про можливість їх надання в майбутньому не зазначає.

Згідно ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.

Суд приймає до уваги, що учасникам процесу були створені належні умови для надання усіх необхідних доказів (надано достатньо часу для підготовки до судового засідання).

Врахувавши викладене, суд дійшов висновку відмовити представнику філії "Полтавського РУ" ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" в задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи та розглянути ліквідаційний звіт по банкрутству боржника в даному судовому засіданні.

Як вбачається з матеріалів справи, за час здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором, відповідно до вимог Закону України "Про відмовлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та інших нормативно правових актів чинного законодавства України, виконана наступна робота:

В офіційному друкованому органі газеті «Голос України» за 28 грудня 2013р. № 249(5749» опубліковано оголошення про визнання ПП «ТД Софі Плюс» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури га призначення ліквідатора.

Закрито рахунки боржника в ПАТ «Креді Агріколь Банк» № 26004000010964. АГ «Банк Фінанси та кредит» в особі філії «Полтавське регіональне управління» ПАТ «Банк Фінанси та кредит» № 260095836801. ПАЇ «Приватбанк» № 26002060566211. № 26058060534855 та /V! «Ощадбанк» .N1-260073013575.

З метою організаційно-технічного забезпечення здійснення ліквідаційної процедури, забезпечення схоронності майна та документації підприємства видано низку відповідних наказів (в межах повноважень ліквідатора).

Всі працівники банкрута звільнені до початку ліквідаційної процедури.

Відповідно до наявних в матеріалах справи довідок, які згідно з чинним законодавством в обов'язковому порядку реєструють права власності на нерухоме та цінне рухоме майно, за банкрутом будь-якого майна не зареєстровано.

За відсутності майна інвентаризація не проводилась.

Документи, печатки та штампи банкрута в зв'язку з відсутністю ліквідатору не передаватися.

За відсутності майна, дебіторської заборгованості та інших активів банкрута ліквідаційна маса не формувалася.

26.01.2015р. в ході ліквідаційної процедури до ліквідатора надійшли вимоги від Красноградської ОДПІ Г'У Міндоходів у Харківській обл. на загальну суму: 3428130.00грн Ліквідатором розглянуто вказані вимоги, визнано їх та віднесено до шостої черги.

Для з'ясування низки питань щодо здійснення ліквідаційної процедури, ліквідатором за час здійснення ліквідаційної процедури скликалися та проводилися збори кредиторів.

Про день, час і місце проведення зборів, кредитори кожного разу своєчасно письмово повідомлялися ліквідатором.

За відсутності майна оцінка не проводилась. За відсутності майна продаж не проводився. Дебіторська заборгованість відсутня.

Документи ПП «ТД Софі Плюс» для передачі до архіву відсутні.

Ліквідатором направлені повідомлення про закінчення ліквідаційної процедури ГІН «ТД Софі Плюс» до Красноградської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області. УІІФУ в Кегичівському районі Харківської області. Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Кегичівському районі. Виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Кегичівського районного центру зайнятості.

10 лютого 2015р. відбулися підсумкові збори кредиторів на яких заслухано звіт ліквідатора про здійснення ліквідаційної процедури, звіт про витрати та ліквідаційний баланс. Вказаними зборами прийнято рішення про погодження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу та звернення до господарського суду із відповідним клопотанням.

Згідно п.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - Справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до абз. 3 п. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Згідно п. 1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.

Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Відповідно до п.п. 2-3 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом":

Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Згідно п. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом.

Враховуючи, що ліквідатор здійснив всі заходи по ліквідації банкрута, суду надані документи, що свідчать про завершення ліквідаційної процедури в повному обсязі, у тому числі, ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю, у зв'язку з відсутністю активів, які можна було б направити на її погашення, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, припинити провадження по справі і сповістити державні органи про ліквідацію банкрута.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 46, п.6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти відмову ліквідатора від клопотання (вх№ 2211) та припинити провадження у справі в цій частині.

2. Відмовити представнику філії "Полтавського РУ" ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" в задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи.

3. Затвердити наданий суду ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс.

4. Ліквідувати юридичну особу - Приватне підприємство "ТД Софі Плюс", код 36085094, зареєстроване за адресою: 64003, Харківська обл., смт. Кегичівка, вул. А1 Травня, 1-Б.

5. Провадження у справі № 922/941/13 припинити.

6. Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.

7. Дану ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, Харківському обласному управлінню статистики, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, фондам.

Суддя Дзюба О.А.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення10.02.2015
Оприлюднено18.02.2015
Номер документу42723829
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/941/13-г

Ухвала від 22.07.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Лакіза В.В.

Ухвала від 23.05.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 23.05.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 08.12.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 09.04.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 05.03.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 06.02.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 13.11.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 21.10.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 13.09.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні