ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/273/15-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гомельчука С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області (далі - позивач, УПФУ) звернулося до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_1.) про стягнення недоїмки зі сплати єдиного соціального внеску в розмірі 3588 грн. 68 коп.
Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований в установленому порядку як фізична особа - підприємець в УПФУ та зобов'язаний нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі єдиний соціальний внесок. За друге півріччя 2012 року та 1 квартал 2013 року ФОП ОСОБА_1 мав здійснити сплату єдиного соціального внеску в розмірі 3588 грн. 68 коп., однак станом на день подання адміністративного позову дана сума коштів не погашена ним добровільно, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Від позивача надійшло до суду клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином. Разом з тим, за місцем проживання фізичної особи - підприємця відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців направлено ухвалу суду із повідомленням про місце, дату та час судового розгляду справи. Поштові відправлення повернулись до суду з відміткою, зробленою працівником поштового зв'язку - "За зазначеною адресою не проживає".
Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату , час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у справі письмові докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 має статус фізичної особи - підприємця. Підприємець працює на спрощеній системі оподаткування. На обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області.
Згідно з п. 9 частини 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 р. за № 41/26486, управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань здійснює стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з п.4 ч.1 ст.4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
За приписами ч.11 ст. 8 Закону № 2464-VI єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Мінімальний єдиний соціальний внесок для зазначених вище осіб, враховуючи встановлений Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" розмір мінімальної заробітної плати у 2012 році у місячному розмірі складав: з 1 січня - 1073 гривні, з 1 квітня - 1094 гривні, з 1 липня - 1102 гривні, з 1 жовтня - 1118 гривень, з 1 грудня - 1134 гривні, розмір мінімальної заробітної плати у 2013 році у місячному розмірі складав: з 1 січня - 1108 гривень, з 1 грудня - 1176 гривень.
Пунктом 1 ч.2 ст. 6 Закону № 2464-VI встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
За приписами ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
За приписами ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
Аналізуючи вищенаведені норми законодавства, суд приходить до висновку, що сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є обов'язком для особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку як фізична особа - підприємець, в тому числі для тої, яка знаходиться на спрощеній системі оподаткування.
Як вбачається з матеріалів справи, у зв'язку з несплатою відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, позивачем надіслано підприємцю вимогу про сплату боргу від 07 лютого 2013 року № Ф - 04 на суму 2563,31 грн., яка отримана підприємцем поштою 10 лютого 2013 року та вимогу про сплату боргу від 22 квітня 2013 року № 31Ф на суму 1325,37 грн., яка отримана підприємцем поштою 24 травня 2013 року. Доказів оскарження даної вимоги відповідачем суду не надано. Відповідачем борг сплачено частково в сумі 300 грн. 00 коп.
Відповідно до картки особового рахунку ФОП ОСОБА_1 не сплачено борг з єдиного соціального внеску за період розрахунку з 01 липня 2012 року по 31 березня 2013 року в розмірі 3588 грн. 68 коп.
Оскільки фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 не виконано обов'язку платника єдиного внеску, передбаченого Законом № 2464-VI, добровільно не сплачено суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, тому недоїмка в розмірі 3588 грн. 68 коп. підлягає стягненню в судовому порядку.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч.4 ст.94, ч.6 ст.128, ст.ст. 158-163, 167 КАС України суд,-
постановив :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області (код ЄДРПОУ 21294997) 3588 (три тисячі п'ятсот вісімдесят вісім) грн. 68 коп. недоїмки зі сплати єдиного внеску.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Гомельчук С.В.
кат. 10.1
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2015 |
Оприлюднено | 19.02.2015 |
Номер документу | 42745971 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Гомельчук С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні