Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18 лютого 2015 р. №820/640/15
Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді - Полях Н.А.,
розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "УКР-ІНВЕСТ" про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр-Інвест" штраф у розмірі 1700 грн. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідачем не виконано вимог постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 04.04.2014р. № 169-ЦА-УП-ЮО, відповідно до якої до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 1700,00грн. У зв'язку з тим, що відповідачем сума штрафу не була сплачена в добровільному порядку, а вжиті позивачем заходи не призвели до погашення боргу, то дана сума підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки до суду не повідомив, надав до канцелярії суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки до суду не повідомив.
Враховуючи викладене вище та керуючись положеннями ст.ст.122, 128 КАС України суд дійшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представників сторін на підставі наявних матеріалів справи у порядку письмового провадження.
Відповідно до положень ч.1 статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариства з обмеженою відповідальністю "УКР-ІНВЕСТ" є юридичною особою, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
З матеріалів справи вбачається, що 07.03.2014 р. Уповноваженою особою Комісії винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю "УКР-ІНВЕСТ", відповідно до якої керівнику або уповноваженому представнику відповідача пропонувалось з`явитись до Комісії 20.03.2014р. для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень.
Зазначена постанова була направлена відповідачу рекомендованим листом, що підтверджується копією реєстру поштових відправлень, що знаходиться в матеріалах справи.
Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. № 448/96-ВР (зі змінами та доповненнями від 12.10.2013 року) національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Згідно з п. 14 Розділу І "Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій" Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. № 1470, постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про закриття провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, розпорядження про скасування розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом.
Доказом надіслання вищезазначених документів є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпеля, та касовий чек.
Особа, яка відмовилася одержати постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанову по справі про адміністративне правопорушення), постанову про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про закриття провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про виправлення описок, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, розпорядження про скасування розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери вважається такою, що її повідомлено належним чином про порушення справи; дату, час та місце складення акта про правопорушення; дату, час та місце розгляду справи про правопорушення; зупинення та відновлення провадження у справі; застосування санкції; про встановлений термін розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери для виконання.
У разі відмови адресата від отримання зазначених документів особа, яка їх доставляє, робить відповідну відмітку та засвідчує її власним підписом.
Представник відповідача до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку не прибув, Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 163-ЦА-УП-ЮО від 20.03.2014р. був складений без присутності відповідача. Відповідно до зазначеного Акту встановлено, що ТОВ "УКР-ІНВЕСТ" порушило вимоги абз.4 п.1 розділу ІІІ Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в частині неподання адміністративних даних за IV квартал 2013 року до центрального апарату Комісії.
На підставі вказаного Акту, позивачем була винесена Постанова від 27.03.2014 р. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ "УКР-ІНВЕСТ" було призначено на 28.05.2014р. Зазначені Акт та Постанова були направлені відповідачу рекомендованим листом, що підтверджується матеріалами справи.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. № 448/96-ВР державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.04.2014 р. за № 169-ЦА-УП-ЮО про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів на ТОВ "УКР-ІНВЕСТ" за неподання інформації до Комісії було накладено штраф у розмірі 1700,00 грн. Постанова була надіслана на адресу відповідача засобами поштового зв`язку, що підтверджується копією реєстру поштових відправлень.
Як вбачається з матеріалів справи, на час розгляду справи в суді сума штрафу відповідачем в добровільному порядку не сплачена і складає 1700, 00 грн.
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. № 448/96-ВР рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Проте доказів оскарження в судовому порядку Постанови від 04.04.2014 р. за № 169-ЦА-УП-ЮО матеріали справи не містять. Відповідачем вказаних доказів суду також надано не було.
Відтак, зважаючи на встановлені у справі обставини та враховуючи вимоги чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та наявність правових підстав для стягнення з відповідача суми штрафу у розмірі 1700,00 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "УКР-ІНВЕСТ" про стягнення штрафу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр-Інвест" (код ЄДРПОУ 23756485, адреса: 61145, м. Харків, вул. Космічна, буд.21, під'їзд 1, офіс 509) штраф у розмірі 1700.00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) до Державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Полях Н.А.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2015 |
Оприлюднено | 25.02.2015 |
Номер документу | 42782546 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Полях Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні