ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" лютого 2015 р. Справа № 809/530/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Лучко О.О.
за участю секретаря Жовнірович О.С.
за участю сторін:
представника позивача: Ковалюк Г.І.
представника відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-словацьке підприємство "Укрсловторф""
про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
06.02.2015 року Державна податкова інспекція у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (далі - ДПІ у м.Івано-Франківську) звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-словацьке підприємство "Укрсловторф"" (далі - ТОВ "Спільне українсько-словацьке підприємство "Укрсловторф"") про стягнення податкового боргу в розмірі 12 800,57 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала, суду пояснила, що відповідач не сплатив податковий борг в загальному розмірі 12 800,57грн. з податку на додану вартість, який виник в результаті несплати сум грошових зобов'язань, самостійно визначених відповідачем в податковій декларації за грудень 2013р. (1 205,00грн.), січень 2014р. (4 118,00), лютий 2014р. (7 105,00грн.) квітень 2014р. (442,00грн.). Крім того, відповідачем не сплачена пеня в розмірі 12,38грн. Заборгованість станом на день розгляду справи боржником не сплачена. На підставі наведеного просила позов задовольнити повністю та стягнути дану заборгованість.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення судової повістки. Правом на подання письмового заперечення проти заявленого позову не скористався. Заяв та клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши думку представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено , що ТОВ "Спільне українсько-словацьке підприємство "Укрсловторф"" є юридичною особою та перебуває на обліку у ДПІ у м.Івано-Франківську як платник податків.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг у відповідача виник в результаті несплати самостійно визначених ним грошових зобов'язань з податку на додану вартість у податкових деклараціях з податку на додану вартість, а саме: за грудень 2013 року - в розмірі 1 205, грн. (самостійно сплачено 5,81грн.) та згідно рядка 19 податкової декларації за грудень 2014 року від 20.01.2015 року від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду в розмірі 76грн. зараховане у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість, а тому розмір заборгованості становить 1 123,19грн.; за січень 2014 року - в розмірі 4 118,00грн.; за лютий 2014 року - в розмірі 7 105,00грн. та за квітень 2014 року - в розмірі 442,00грн. (а.с. 6-15).
Крім того, відповідачу на підставі п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України нараховано пеню в розмірі 12,38грн.
Вказане також підтверджується довідкою про борг та карткою особового рахунку відповідача (а.с. 19-21).
06.02.2014 року ДПІ у м.Івано-Франківську виставило відповідачу податкову вимогу про сплату податкового боргу за №284-11 від 06.02.2014 року, яка отримана уповноваженою особою товариства (а.с. 16).
Станом на день подачі адміністративного позову за ТОВ "Спільне українсько-словацьке підприємство "Укрсловторф"" рахується податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 12 800,57грн.
Згідно із ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
В п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та в розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи. Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п.38.1ст.38 ПК України).
Згідно із п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковим боргом визнається сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ст.203 ПК України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену платником податку у поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації (п.203.2 ст.203 ПК України).
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст.59 ПК України).
Відповідно до п.59.4 ст.59 ПК України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається). (п. 59.5 ст.59 ПК України).
Оскільки 06.02.2014 року відповідачу надсилались податкова вимога на суму податкового боргу, що виник раніше і не був погашений, то у зв'язку з несплатою самостійно задекларованих грошових зобов'язань з ПДВ за наступні податкові періоди, податкова вимога ТОВ "Спільне українсько-словацьке підприємство "Укрсловторф"" додатково не надсилалась.
Відповідно до п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається, зокрема, при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків, крім фізичних осіб, регулюється ст.ст. 95-99 ПК України.
Так, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання такому платнику податкової вимоги (п.95.2 ст.95 ПК України).
Згідно із п.95.1 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п.95.21 ст.95 ПК України).
Згідно із п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.95.4. ст.95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Наявність податкового боргу ТОВ "Спільне українсько-словацьке підприємство "Укрсловторф"" в розмірі 12 800,57грн. підтверджується дослідженими матеріалами справи, доказів сплати заборгованості відповідачем суду не надано.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому подання підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-словацьке підприємство "Укрсловторф"" (код ЄДРПОУ 24686290, вул.Богдана Хмельницького, 59, м.Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76007) з розрахункових рахунках в банках, що обслуговують дане підприємство, та за рахунок готівки, що належить підприємству, в дохід державного бюджету України податковий борг в розмірі 12 800,57грн. (дванадцять тисяч вісімсот гривень п'ятдесят сім копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя: Лучко О.О.
Постанова складена в повному обсязі 20.02.2015 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2015 |
Оприлюднено | 25.02.2015 |
Номер документу | 42786727 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Лучко О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні