Постанова
від 17.02.2015 по справі 813/480/15
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2015 року № 813/480/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Хоми О.П.,

з участю секретаря судового засідання Павлішевського М.В.,

з участю представника позивача Білоуса А.Т.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до приватного підприємства «Володимир» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,

в с т а н о в и в :

Стрийська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області (далі - Стрийська ОДПІ) звернулася до суду з позовом про надання дозволу на погашення податкового боргу на загальну суму 283 530,74грнприватного підприємства «Володимир» (далі - ПП «Володимир») за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що з метою забезпечення виконання відповідачем своїх обов'язків, на виконання рішення №2/19-00 від 28.01.2013 року податковим керуючим проведено опис майна товариства, який оформлений актом № 976/19-10 від 29.01.2013 року. Для прийняття податковим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, просить надати відповідний дозвіл.

Представник позивача Білоус А.Т.в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених позовній заяві. Просив позов задовольнити.

Надіслані рекомендованою кореспонденцією відповідачу за адресою місце знаходження, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, копія ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі разом з витягом про процесуальні права та обов'язки повернулися з відміткою поштового відділення на конверті про повернення у зв'язку з закінченням терміну зберігання.

Відповідно до положень статті 35Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідач вважається таким, що його повідомлено про дату, час і місце судового розгляду.

Відповідно до положень статті 128 КАС України справа вирішена на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Відповідач - ПП «Володимир», зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності з присвоєнням коду ЄДРПОУ 19329754, перебуває на обліку як платник податків в Стрийській ОДПІ.

З 01 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).

Відповідно до пункту 14.1.156. статті 14 Податкового кодексу податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно пункту 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно наявного у матеріалах справи розрахунку, податковий борг ПП «Володимир» станом на 21.01.2015 року становить283 530,74грн (а.с. 5).

Згідно підпункту 87.2 статті 87 Податкового кодексу джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до пункту 88.1 статті 88 Податкового кодексу з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення (пункт 88.2 статті 88).

Право виникнення податкової застави відповідно до пункту 89.1 статті 89 Податкового кодексу виникає у разі:

89.1.1. несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;

89.1.2. несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні)у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Згідно пункту 89.3. статті 89 Податкового кодексу майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.

До акту опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.

Податковим керуючим на підставі рішення заступника начальника ДПІ у Стрийському районі Львівської області ДПС №2/19-00 від 28.01.2013 року (а.с. 44) здійснено опис майна товариства, який оформлений актом№976/19-10 від 29.01.2013 року (а.с. 45).

Вартість описаного майна становить 71300,00 грн.

Стрийська ОДПІ згідно вимог пункту 89.8 статті 89 Податкового кодексу зареєструвала податкову заставу у відповідному державному реєстрі, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 39841666 (а.с. 46).

Відповідно до пункту 95.1. статті 95 Податкового кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно пункту 95.2. цієї ж статті стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стрийською ОДПІ 27.03.2014 року виставлено ПП «Володимир» податкову вимогу форми «Ю» № 518-25 (а.с. 8).

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 01.10.2014 року у справі № 813/5263/14 задоволено позов Стрийської ОДПІ до ПП «Володимир» та стягнуто з рахунків підприємства в користь Державного бюджету України кошти в розмірі 256 368,42грнв рахунок погашення податкового боргу (а.с. 34 на звороті-35).

На виконання судового рішення податковий орган направляв в банки, які обслуговують ПП «Володимир», інкасові доручення, однак останні були повернуті без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках платника податків, що підтверджується відповідними відмітками банку на звороті інкасових доручень (а.с. 36-43).

Відповідно до абзацу другого пункту 95.3. статті 95 Податкового кодексу орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Судом встановлено, що Стрийською ОДПІ здійснено опис майна відповідача, на яке поширюється право податкової застави та за рахунок якого може бути погашено податковий борг підприємства.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, відтак Стрийській ОДПІ слід надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу у розмірі 283 530,74грн за рахунок майна ПП «Володимир», що перебуває у податковій заставі.

Відповідно до положень статті 94 КАС України не підлягають стягненню з відповідача судові витрати.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити повністю.

Надати Стрийській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Львівській області дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу у розмірі 283530 (двісті вісімдесят три тисячі п'ятсот тридцять) грн 74 к. за рахунок майна приватного підприємства «Володимир», що перебуває у податковій заставі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови відповідно до частини другої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Хома О.П.

Повний текст постанови виготовлений 23 лютого 2015 року.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.02.2015
Оприлюднено25.02.2015
Номер документу42805381
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/480/15

Ухвала від 03.02.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Хома Олена Петрівна

Постанова від 17.02.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Хома Олена Петрівна

Ухвала від 03.02.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Хома Олена Петрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні