cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
17 лютого 2015 р. Справа № 918/2000/14
Суддя Горплюк А.М. розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнетеплоенерго"
до відповідача Об'єднання співвласників гуртожитку на вул. Ніла Хасевича, 26 в м.Рівне "Ніла Хасевича - 26"
про укладення договору на постачання теплової енергії
В засіданні приймали участь:
Від позивача: Михайлов В.О. (довіреність №03-05/3/3 від 05.01.2015р.).
Від відповідача: Музичук С.М. (голова правління).
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівнетеплоенерго" звернулося до господарського суду Рівненської області із позовом до Об'єднання співвласників гуртожитку на вул. Ніла Хасевича, 26 в м.Рівне "Ніла Хасевича - 26" про укладення договору на постачання теплової енергії.
Свою позовну заяву позивач обґрунтовує тим, що 25.07.2013р. Товариством з обмеженою відповідальністю Рівнетеплоенерго та Рівненською міською радою було укладено договір оренди об'єкта централізованого теплопостачання - цілісного майнового комплексу комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради. Вказаний договір укладений у відповідності з вимогами Закону України "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності" від 21.10.2010р. №2624-VI. З оплювального сезону 2013-2014 років Товариство з обмеженою відповідальністю «Рівнетеплоенерго» надає послуги теплопостачання до приміщення відповідача, однак останній безпідставно ухиляється від укладення договору на постачання теплової енергії.
Позивач вказує, що 01.11.2013р. №01-04/2614/2063 на адресу відповідача були надіслані супровідні листи з пропозицією про укладення договору на постачання теплової енергії №1248 від 01.10.2013р. на приміщення відповідача за адресою: м. Рівне, вул. Ніла Хасевича, буд. 26 з двома примірниками підписаних договорів з додатками на 16 аркушах. Однак, вказаний проект договору відповідачем не був повернений на адресу позивача чим порушено норми п.3, 4 ст. 181 Господарського кодексу України.
Ухвалою суду від 26.12.2014р. прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження, справу призначено до слухання на 15.01.2015р..
Ухвалою суду від 15.01.2015р. розгляд справи відкладено на 29.01.2015р..
В судовому засіданні 29.01.2015р. оголошувалась перерва до 17.02.2015р..
12.01.2015р. позивач, через відділ канцелярії та документального забезпечення суду, подав заяву про уточнення позовних вимог, якою уточнив позовні вимоги, не змінюючи при цьому предмет позову та суті позовних вимог (а.с. 41-46).
В судовому засіданні 17.02.2015р. представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, вказаних у позовній заяві та з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог. Представник відповідача заперечив проти позовних вимог.
За таких обставин, керуючись ст. 75 ГПК України, суд вважає за можливе розглянути справу та вирішити спір за наявними у справі матеріалами.
В результаті розгляду матеріалів справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівнетеплоенерго" на підставі ліцензій серії АЕ №522264, №522266 та №522265 від 10.11.2014 року (а.с. 24-26), виданих Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має право виробництва теплової енергії, постачання теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами.
Таким чином, в силу сфери господарювання, предмету діяльності, позивач є теплогенеруючою та теплопостачальною організацією, одночасно виробником та виконавцем комунальних послуг, зокрема з постачання теплової енергії.
25.07.2013р. Товариством з обмеженою відповідальністю Рівнетеплоенерго та Рівненською міською радою було укладено договір оренди об'єкта централізованого теплопостачання - цілісного майнового комплексу комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради. Вказаний договір укладений у відповідності з вимогами Закону України "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності" від 21.10.2010р. №2624-VI.
Листом №01-04/2614/2063 від 01.11.2013р. позивачем на адресу відповідача було направлено для розгляду та підписання два примірники договору №1248 від 01.10.2013р. на постачання теплової енергії (а.с. 15, докази вручення - а.с. 14).
Однак, відповідач договір не підписав та будь-якої відповіді на пропозицію укласти договір не надав, що і стало підставою для звернення позивача до господарського суду.
Крім того, згідно наявного в матеріалах справи акту пуску теплової енергії від 21.10.2014р. слідує, що 21.10.2014р. теплопостачальною організацією "Рівнетеплоенерго" було здійснено пуск теплової енергії зокрема на об'єкт, що знаходиться за адресою: вул. Ніла Хасевича, буд. 26.
Розглянувши матеріали справи, встановивши обставини справи і давши їм оцінку, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 275 Господарського кодексу України відпуск енергії (електричної енергії, пару, гарячої і перегрітої води) без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Нормами статті 25 Закону України "Про теплопостачання" встановлено, що теплогенеруюча, теплотранспортна та теплопостачальна організації мають право укладати договори купівлі-продажу теплової енергії із споживачами.
Разом з цим, згідно ст. 24 зазначеного закону основним обов'язком споживача теплової енергії є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.
Згідно ст. 19 Закону України "Про теплопостачання" споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію. Також, законом визначений обов'язок споживача сплачувати за отриману теплову енергію саме теплопостачальній організації.
Тобто, укладання договору на постачання теплової енергії є обов'язковим для сторін на підставі закону, а отже обов'язковим є укладення договору на постачання теплової енергії до приміщення за адресою: м. Рівне, вул. Ніла Хасевича, буд. 26.
Згідно з статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
У відповідності до п. 3 ст. 179 ГК України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 4 ст. 179 ГК України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі:
- вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству;
- примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст;
- типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови;
- договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.
Частиною 7 вищезазначеної статті передбачено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Подібні норми містить і стаття 180 ГК України, з якої вбачається, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.
Згідно з пунктом 4 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 № 1198, користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору купівлі - продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією (далі - договір), крім підприємств, що виробляють та використовують теплову енергію для цілей власного виробництва. Договори укладаються відповідно до типових договорів. Форми типових договорів затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.
Статтею 181 ГК України передбачений загальний порядок укладання господарських договорів, за якою господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.
Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач направляв на адресу відповідача для розгляду та підписання два примірники договору №1248 від 01.10.2013 року. Однак, відповідач договір не підписав та фактично відмовився укласти вказаний договір.
Крім того, в матеріалах справи наявний акт пуску теплової енергії від 21.10.2014р. (а.с. 16) на об'єкт за адресою: вул. Ніла Хасевича, буд. 26., що підтверджує фактичне користування відповідачем тепловою енергією, що постачається позивачем.
Згідно ч.1 ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Відповідно до ч.2 ст.187 ГК України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладання відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше. Згідно з ч.4 ст.84 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору. Зазначені норми не суперечать одна одній, оскільки суд вправі задовольнити позов про спонукання укласти договір лише в разі, якщо встановить, що існує правовідношення, в силу якого сторони зобов'язані укласти договір, але одна із сторін ухилилась від цього.
Статтями 33 та 34 ГПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
У відповідності до статті 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
З огляду на викладене вище, суд вважає, що позовні вимоги про визнання укладеним договору на постачання теплової енергії між ТОВ "Рівнетеплоенерго" та Об'єднанням співвласників гуртожитку на вул. Ніла Хасевича, 26 в м.Рівне "Ніла Хасевича - 26", як споживачем, в редакції, що запропонована позивачем, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На відповідача на підставі статті 49 ГПК України покладаються витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 218 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 49, 81-1, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2. Визнати укладеним договір на постачання теплової енергії №1248 з Об'єднання співвласників гуртожитку на вул. Ніла Хасевича, 26 в м.Рівне "Ніла Хасевича - 26" в наступній редакції:
Інші споживачі
ДОГОВІР №1248
на постачання теплової енергії
м .Рівне " " 20__ р.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівнетеплоенерго", в особі начальника відділу реалізації теплової енергії Федини Юрія Івановича , що діє на підставі Довіреності №03-05/6 від 02.01.2013 року, з однієї сторони, надалі Товариство та Об'єднання співвласників гуртожитку на вулиці Ніла Хасевича, 36 в м.Рівне «Ніла Хасевича - 26»
в особі голови Музичук Світлани Миколаївни
(посада, прізвище, ім'я, по-батькові)
який діє на підставі Статуту, з другої сторони, надалі Споживач, уклали цей Договір про нижче наведене :
І. Предмет договору
1.1. Товариство зобов'язується надавати Споживачеві теплову енергію, а Споживач, в свою чергу, зобов'я зується прийняти та оплатити теплову енергію за встановленими тарифами в терміни, передбачені цим Договором.
1.2. Постачання теплової енергії здійснюється після під'єднання і укладання даного Договору між Товариством і Споживачем на підставі проектної, інвентарної та технічної документації.
1.3. Відповідальність Товариства і Споживача за технічний стан і обслуговування систем водопостачання та тепло-споживання визначається їх балансовою належністю (відповідальністю) і додається до даного Договору у вигляді схеми розмежування (додаток №1).
1.4. Теплова енергія подається Споживачу за адресою: м.Рівне, вул.Н.Хасевича, 26
1.5. Загальні відомості про Споживача містяться у Додатку №2 до Договору та становлять невід'ємну його частину.
1.6. Тарифи на теплову енергію змінюються за умови їх затвердження (погодження) в установленому законодавством порядку. Нові тарифи є обов'язковими до застосування та набувають чинності для сторін без укладення додаткових угод.
II. Обов'язки та права Товариства
2.1. Товариство зобов'язане:
2.1.1. При зміні тарифів на теплову енергію повідомляти Споживача письмово або в засобах масової інформації.
2.1.2. Після одержання двохстороннього акту, підписаного представником Товариства про зниження якості наданих послуг, розглянути претензії Споживача та виконати відповідні перерахунки щодо зменшення розміру плати за надані послуги (або видати Споживачеві обґрунтовану відмову) протягом місяця.
2.1.3. Розірвати Договір на постачання теплової енергії за письмовою заявою Споживача виключно після виконання ним технічних вимог на відключення приміщення від центрального опалення згідно нормативно-правових актів. Товариство поновлює подачу теплової енергії за умови відшкодування Споживачем усіх спричинених збитків, у тому числі пов'язаних з виконанням робіт стосовно припинення та поновлення подачі теплової енергії.
2.1.4. Постачати теплову енергію для об'єктів Споживача в обсязі, передбаченому додатками №2, 3, з коригуванням на фактичну температуру зовнішнього повітря.
2.2. Товариство має право:
2.2.1. Здійснювати перевірку приладів обліку та стану теплоспоживального обладнання Споживача не рідше одного разу в 6 місяців, правильність показів приладів - не рідше одного разу в 3 місяці.
2.2.2. Обмежувати або припиняти постачання теплової енергії Споживачу
попередивши за 3 дні , в разі:
2.2.2.1. Несплати за спожиту теплову енергію у встановлені Договором терміни.
2.2.2.2. Введення в експлуатацію систем теплоспоживання без участі уповноваженого представника Товариства. Перевищення теплових навантажень або порушення режиму тепло-споживання без участі представника Товариства, визначеного наказом директора Товариства.
2.2.2.3. Відсутності підготовленого персоналу для обслуговування систем тепло-споживання.
2.2.2.4.Утримання в антисанітарному стані приміщень й технічних підпіль, де проходять
трубопроводи Товариства, складання в них матеріалів, розміщення організацій, магазинів, офісів, контор і т. ін., псування систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання в середині будівель.
2.2.2.5. Порушення розрахункових розмірів шайб і конусів елеваторів.
2.2.2.6. Марнотратства та крадіжки теплової енергії.
2.2.2.7. Проведення Товариством планових випробувань, поточних та капітальних ремонтів, профілактики та ремонту обладнання джерел тепла в міжопалювальний період терміном до 15 діб.
попередивши Споживача за 24 години:
2.2.2.8. Самовільного підключення до теплової мережі об'єктів субспоживачів та інших підприємств, установ,
організацій тощо.
2.2.2.9. Пошкодження пломб, які встановлені Товариством на обладнанні Споживача .
без попередження з негайним відключенням:
2.2.2.10. Незадовільного стану систем теплоспоживання, що створює загрозу для життя та здоров'я людей, та може призвести до аварії.
2.2.2.11. Чинення перепон вільному доступу представників Товариства до систем тепло-споживання або приладів обліку теплової енергії та гарячої води.
2.2.2.12. Неподання інформації, визначеної в п. 3.2.3. даного Договору.
2.2.2.13. В зв'язку з обмеженням або припиненням подачі ПЕР (газу, електроенергії, води) Товариству.
2.2.2.14. Настання форс-мажорних обставин.
2.2.3. Споживач при отриманні повідомлення про відключення теплової енергії, зобов'язаний вжити заходи,
спрямовані на запобігання травматизму, пошкодження обладнання, спустошенню систем тепло-споживання, негативним екологічним наслідкам. Товариство в такому випадку не несе відповідальності за можливі наслідки.
2.2.3.1. Припинення постачання теплової енергії Споживачу здійснюється до моменту усунення причини, яка стала підставою для таких дій Товариства, та сплати витрат на підключення систем теплопостачання. Час відновлення теплопостачання Споживача визначається Товариством з урахуванням пріоритетності своїх поточних робіт.
2.2.4. Вимагати від Споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними Споживачем під час користування тепловою енергією.
2.2.5. При наявності технічної можливості приєднувати до теплових мереж Споживача нових Споживачів (субспоживачів).
2.2.6. В разі виявлення порушень з боку Споживача визначених пунктом 2.2.2 Договору, Товариство має право достроково розірвати цей договір повідомивши Споживача про припинення відносин за договором за 30 календарних днів до такої події.
III. Права і обов'язки Споживача.
3.1. Споживач має право на:
3.1.1.Отримання теплової енергії після укладення Договору на постачання теплової енергії, надання установчих документів та правовстановлюючих документів на займане приміщення.
3.1.2. Поновлення теплопостачання своїх об'єктів після усунення порушень (п. 2.2.2.), якщо подачу теплової енергії було припинено (обмежено) без розірвання даного Договору за власний рахунок.
3.1.3. Підключення субспоживачів до своїх мереж після письмового отримання дозволу від Товариства .
3.1.4. Отримання інформації щодо якості теплової енергії, тарифів, порядку оплати, умов та режимів споживання.
3.2. Споживач теплової енергії зобов'язується:
3.2.1. Виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах і в терміни, які передбачені Договором.
3.2.2. Повідомити Товариство про всі об'єкти теплоспоживання, підключені до теплових мереж Споживача (назва, максимальні теплові навантаження, обсяги теплоспоживання, займана площа (в т.ч. площа займана орендарями)).
3.2.3. Письмово повідомляти Товариство: про ліквідацію, реорганізацію, зміну власної назви, зміна керівника місця знаходження, банківських реквізитів тощо, про зміну користувачів приміщень та теплових мереж Споживача не пізніше п'яти днів з моменту настання зазначених подій.
3.2.4. Виготовляти і заміняти сопла в елеваторних вузлах та дросельні шайби тільки за узгодженням з Товариством.
3.2.5. Не вмикати теплоспоживальне обладнання, експлуатація якого була заборонена або не прийнята Товариством.
3.2.6. Наказом призначити особу, відповідальну за справний стан та безпечну експлуатацію власних тепло-споживальних установок і теплових мереж. Забезпечувати обслуговування систем теплопостачання підготовленим персоналом.
3.2.7. Підтримувати в технічносправному стані обладнання, теплопроводи, засоби вимірювання, ізоляцію теплопроводів та тепловикористовуючих установок.
3.2.8. У випадку виявлення витоку теплоносія або гарячої води, виходу з ладу приладів обліку, пошкодження пломб Товариства та повірки, негайно повідомити диспетчерську службу за тел. 23-52-94 і вжити необхідні заходи до виправлення пошкоджень.
3.2.9. Забезпечувати вільний доступ на територію своїх об'єктів в будь-який час представників Товариства для перевірки і контролю за режимом тепловикористання, роботи приладів обліку теплової енергії та гарячої води.
3.2.10. Утримувати в справному стані герметизацію вводів теплових мереж в будівлі. В разі відсутності герметизації негайно провести роботи по її проведенню.
3.2.11. Забезпечити збереження теплових мереж, устаткування, вузлів управління Товариства, які знаходяться на території Споживача.
3.2.12. Встановити охоронні зони в районі розташування об'єктів теплопостачання на межі балансової належності.
3.2.13. Не допускати на трасах теплопроводів розташування будов, складування матеріалів, дерев та ін. на відстані менше 5 м від центру теплопроводу, виконання земляних робіт без дозволу Товариства.
3.2.14. Сумісно з Товариством виконувати опломбування кранів, арматури, контрольно-вимірювальних приладів, забезпечувати збереження встановлених пломб. Зняття пломб виконувати тільки з дозволу Товариства .
3.2.15. Впроваджувати засоби автоматики тепловикористовуючих установок і прилади обліку використаної теплової енергії, виконувати їх планово-попереджувальний ремонт та повірку у встановлені терміни.
3.2.16. Підтримувати належний технічний стан і експлуатацію внутрішніх систем опалення, вентиляції та гарячого водопостачання та іншого теплоспоживаючого обладнання, а також раціонально використовувати тепло всередині будинків.
3.2.17. Здійснювати регулювання тепла всередині будівлі, опалювальних стояках, нагрівальних приладах: температу ра в приміщенні повинна бути не нижче норм, вказаних в "Нормах та вказівках по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні" та даними вказаними у додатку №2 до цього договору, а також з урахуванням вимог діючих нормативно-правових актів України (Керівний технічний матеріал - КТМ 204 України 244-94).
3.2.18. Усувати витоки в трубопроводах, приладах і арматурі.
3.2.19. 3 дозволу Товариства заміняти окремі опалювальні прилади і секції, ділянки трубопроводів, регулювальну запірну арматуру та ін. обладнання.
3.2.20. Здійснювати утеплення вікон і дверей.
3.2.21.Споживати теплову енергію для опалення протягом всього опалювального періоду, рішення про початок та закінчення якого приймається розпорядженням Рівненського міського голови , виходячи з кліматичних умов.
3.2.22. Виконувати приписи теплової інспекції Товариства в обов'язковому порядку.
3.2.23. Додержуватися кількості споживання теплової енергії в обсягах, які визначені додатком №3, з врахуванням відхилення фактичної температури зовнішнього повітря від розрахункової.
IV. Облік теплової енергії
4.1. Початок і закінчення опалювального сезону визначається виконавчим органом Рівненської міської ради, виходячи з кліматичних умов.
4.2. Облік споживання теплової енергії проводиться за показниками приладів обліку або розрахунковим методом згідно з "Нормами та вказівками по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні" та даними вказаними у додатку №2 до цього договору, а також з урахуванням вимог діючих нормативно-правових актів України (норм, правил і таке інше) в сфері теплопостачання.
4.3. Встановлення приладів обліку виконується відповідно до узгодженого Товариством проекту на межі балансової належності теплових мереж Товариства і Споживача. У разі встановлення приладів обліку теплової енергії не на межі балансової належності до обсягів теплової енергії, визначеної за фактичними показниками приладів обліку, додаються втрати на дільницях тепломережі, що перебувають на балансі Споживача, від межі балансової належності до місця встановлення приладів обліку і визначаються відповідно до проекту поправочним коефіцієнтом
4.4. Споживач, що має прилади обліку, щомісячно подає Товариству звіт про фактичне споживання теплової енергії до 25 числа поточного місяця. В разі неподання звіту в обумовлений термін, нарахування проводиться розрахунковим способом відповідно до п.4.2. У випадку коли 25 число поточного місяця припадає на вихідний день тоді звіт подається у попередній робочий день.
4.5. Межа балансової та експлуатаційної відповідальності сторін, вказана в додатку №1 до Договору не може бути змінена в односторонньому порядку.
4.6. Обсяг спожитої теплової енергії визначається за показаннями приладів обліку або, при їх відсутності, несправності, пропуску споживачем строків проведення державної метрологічної повірки або на період відсутності приладу обліку пов'язаної з проведенням державної метрологічної повірки - розрахунковим методом згідно з «Нормами та вказівками по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні» та даними, вказаними у додатку №2 цього договору, а також з урахуванням вимог діючих нормативно-правових актів України (норм, правил і таке інше) в сфері теплопостачання.
4.7. Відповідальність за збереження цілісності пломб на всіх складових приладу обліку теплової енергії несе Споживач. У випадку пошкодження пломб, нарахування за спожиту теплову енергію у період від останньої перевірки цілісності пломб до моменту повторного пломбування здійснюється розрахунковим способом.
4.8. Вузол обліку тепла повинен бути обладнаний вимірювальними приладами, які внесені в Державний реєстр засобів вимірювальної техніки України або пройшли державну метрологічну атестацію.
4.9. У разі, якщо об'єкт теплоспоживання Споживача, який не має приладів обліку, розташований у будинку (будівлі) обладнаному приладом обліку теплової енергії, що здійснює підсумовуючий облік, обсяг спожитої теплової енергії Споживачем визначається як різниця між загальним показником приладу обліку та показниками приладів обліку теплової енергії спожитої іншими Споживачами, (об'єкти теплопостачання, які обладнані індивідуальними приладами обліку), а отримана різниця розподіляється між Споживачами, які не мають приладів обліку теплової енергії, пропорційно тепловому навантаженню вказаному у додатку № 2 до Договору.
4.10. Відповідно до п.40 - 41 "Правил користування тепловою енергією", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 року №1198, відповідальність за пуск теплової енергії та якість теплопостачання на об'єктах Споживача де встановлений прилад обліку теплової енергії і знаходиться декілька Споживачів (орендарі, власники приміщень, тощо) несе Власник - балансоутримувач приладу обліку теплової енергії.
V. Порядок розрахунків
5.1. Розрахунки за теплову енергію, що споживається, проводяться в грошовій формі, відповідно до встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг тарифів. Теплова енергія для потреб централізованого опалення надається в строки визначені розпорядженням Рівненського міського голови про початок та закінчення опалювального сезону; послуга з централізованого постачання гарячої води надається згідно графіка погодженого Управлінням житлово-комунального господарства м. Рівного. Розрахунки за спожиту теплову енергію для потреб опалення здійснюються за розрахунковою одиницею - Гігакалорією (Гкал). Розрахунки за послугу з централізованого постачання гарячої води здійснюються за розрахунковою одиницею - Кубічний метр (м 3 ).
5.2. Розмір щомісячної плати за теплову енергію для потреб опалення та централізованого постачання гарячої води на момент укладання даного договору згідно встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг тарифів становить:
а) теплова енергія для потреб опалення при відсутності приладів обліку:
в розмірі ___ _ 1567,10_ _ _ грн. в місяць за 1Гкал ;
б) теплова енергія для потреб опалення при наявності приладів обліку:
в розмірі
в) послуга з централізованого постачання гарячої води при відсутності приладів обліку:
в розмірі грн. в місяць за 1 м 3 .
г) послуга з централізованого постачання гарячої води при наявності приладів обліку:
в розмірі грн. в місяць за 1 м 3 .
5.3. Факт споживання теплової енергії засвідчується актом виконаних робіт (надання послуг), що підписуються обома cторонами кожного місяця.
5.4. Розрахунки Споживача з Товариством за теплову енергію здійснюються щомісячно згідно з показами приладів обліку або, при відсутності приладів обліку, розрахунковим методом у відповідності та з урахуванням всіх платежів/ставок та порядку оплати, що передбачені затвердженим тарифом та згідно з умовами цього договору. Розрахунковим періодом є період часу, що розпочинається 28 числа попереднього місяця і триває до 27 числа звітного місяця. При цьому Сторони домовилися про таке:
У місяці, в якому розпочинається опалювальний період, для розрахунків за теплову енергію, що постачається для опалення, розрахунковий період починає свій перебіг з дати початку опалювального періоду (визначається розпорядженням Рівненського міського голови ) та закінчується 27 числа звітного місяця. У місяці, в якому закінчується опалювальний період, для розрахунків за теплову енергію, що поставляється для опалення, розрахунковий період закінчується датою закінчення опалювального періоду (визначається розпорядженням Рівненського міського голови).
5.4.1. Розрахунки Споживача з Товариством за спожиту теплову енергію можуть здійснюватися в порядку планових платежів з обмеженням терміну до одного місяця.
5.4.2. Розрахунки за надані послуги Споживач здійснює згідно умов цього Договору щомісячно до 10-го числа місяця наступного за розрахунковим, незалежно від того на який день тижня припадає 10-те число місяця.
5.5. При відсутності оплати за теплову енергію протягом 10-ти днів, Товариство залишає за собою право на припинення (обмеження) подачі теплової енергії Споживачу після відповідного попередження. Повторне підключення Споживача проводиться після погашення заборгованості та за його рахунок.
5.6. Незгода споживача із вказаною в рахунку сумою вартості теплової енергії не є підставою для затримання її оплати.
5.7. В платіжних дорученнях Споживач повинен обов'язково вказувати номер договору, дату його підписання, призначення платежу. При наявності боргу за спожиту теплову енергію кошти, що надходять, зараховуються в погашення боргу за теплову енергію, спожиту в минулі періоди, незалежно від вказаного в платіжному дорученні призначення платежу.
5.8. Сторони домовились, що Товариство має право стягувати суму боргу незалежно від моменту її виникнення.
5.9. У разі відхилення якості та термінів подачі теплової енергії від нормативних, Товариство здійснює перерахунок розміру плати (при наявності підтверджуючих документів), а саме: за відхилення термінів початку або закінчення опалювального сезону понад одну добу; за зниження температури повітря в приміщеннях за умови їх утеплення; за відхилення якості гарячої води за весь термін відхилення, за перерви у наданні послуг з централізованого постачання гарячої води.
5.10. В інформативному порядку Товариством можуть направлятись рахунки Споживачу. В рахунок включається оплата за теплову енергію, пеня та інші фінансові санкції за порушення умов даного Договору, при цьому Споживач самостійно отримує рахунок.
5.10.1. У разі недостатності суми проведеного платежу для виконання грошових зобов'язань у повному обсязі, ця сума зараховується в такій послідовності: в першу чергу сплачується пеня та інші фінансові санкції, в другу - основна сума боргу.
5.11. За період проведення профілактичного ремонту, що продовжується не більше 15 діб на рік, перерахунок плати за послуги з централізованого постачання гарячої води не проводиться.
VI. Відповідальність сторін
6.1. У випадку порушення прав Споживача Товариство несе відповідальність згідно із чинним законодавством України.
6.2. Товариство не несе відповідальність за:
6.2.1. Припинення постачання теплової енергії або недоліки в якості, якщо вони виникли з вини самого
Споживача або внаслідок дії непереборної сили.
6.2.2. Можливі наслідки, пов'язані з відключенням Споживача з підстав, визначених п.2.2.2. даного Договору.
6.2.3. Постачання теплової енергії із заниженим значенням параметрів від джерела чи теплових мереж, якщо вони перебувають в тимчасовій експлуатації без приладів обліку (протягом шести місяців з моменту підключення до теплових мереж).
10.1.1. Взаєморозрахунки між квартиронаймачами (власниками), що мешкають в будинках відомчого підпорядкування, і Споживачем.
10.1.2. За ушкодження матеріальних цінностей у приміщеннях Споживача, яке спричинене залиттям водою через ввід теплових мереж при несправності герметизації або її відсутності.
10.1.3. За негативні наслідки, що спричинили матеріальні збитки Споживачу, які виникли у разі застосування до нього санкцій за невиконання ним умов договору, або повної чи часткової відмови від споживання тепла.
10.1.4. За збитки, завдані Споживачу в разі, якщо неможливість постачання теплової енергії викликана діями або бездіяльністю третіх осіб.
6.3. Споживач несе відповідальність за:
6.3.1. Споживання теплової енергії без дозволу Товариства або самовільне підключення систем теплоспоживання чи підключення їх перед приладами обліку, а також наднормативне витікання мережної води або її розбір - штраф у розмірі 5-ти кратної вартості теплової енергії, спожитої або витраченої системами, та води, витраченої на підживлення за період з моменту складання попереднього акту обстеження або запису в журналі Обліку використання теплової енергії Споживачем.
6.3.2. Зрив, пошкодження пломб, установлених Товариством, вихід за межі чутливості приладу, відкриття урівнюючих ліній або навмисне пошкодження приладу обліку - нарахування спожитої теплової енергії проводиться розрахунковим методом, відповідно до п.4.2. Договору з моменту останньої перевірки приладу Товариством.
6.3.3 Порушення порядку розрахунків за теплову енергію, передбаченого п 5.5. цього договору - сплачує пеню у розмірі не менше подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення, а також борг з урахуванням індексу інфляції за весь період прострочення і 3% річних від простроченої суми, а за прострочення понад 30 днів - 7% штрафу від суми заборгованості.
6.3.4. Недбале зберігання своїх приладів обліку, порушення їх нормальної роботи, недостовірність переданих даних по приладам обліку та даних про опалювальні площі, іншої інформації, необхідної для виконання умов договору - перерахунок як за підключення без дозволу Товариства за термін позовної давності, починаючи з моменту складання попереднього акту обстеження або запису в журналі Обліку використання теплової енергії Споживачем.
6.3.5. Перешкоджання або недопущення до систем теплопостачання (на територію підприємства, установи тощо) працівників Товариства при виконанні ними службових обов'язків - штраф у розмірі до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
6.3.6. Пошкодження, спричинені діями робітників Споживача або інших осіб, які перебувають на його території, обладнанню Товариства розташованому на території Споживача.
VII. Порядок вирішення розбіжностей та суперечок
7.1. Розбіжності та суперечки між сторонами, пов'язані з виконанням, зміною та розірванням цього Договору,
вирішуються шляхом проведення переговорів, обміном листами, укладанням додаткових угод. Пропозиції, щодо зміни договірних величин теплопостачання надаються сторонами не пізніше ніж за 30 днів до початку опалювального сезону.
7.2. У разі неможливості досягти згоди, сторони мають право звернутись до Господарського суду для вирішення спірного питання.
VIII. Дія обставин непереборної сили
a. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов'язань, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. Строк виконання зобов'язань за цим договором у такому разі відкладається на період існування таких обставин.
b. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим в наслідок дії обставин непереборної сили, повинна негайно, не пізніше 5 календарних днів, письмово повідомити іншу сторону про початок, можливий строк дії та припинення дії таких обставин.
IХ. Термін дії Договору
9.1. Даний Договір набуває чинності з дня його підписання Сторонами.
9.2. Договір припиняє свою дію у випадках: взаємної згоди обох сторін про його припинення; прийняття відповідного рішення Господарським судом; відповідно до п. 2.2.6. даного договору; ліквідації або реорганізації однієї із сторін; зміни власника об'єкта теплоспоживання після укладення договору з новим власником.
9.3. Припинення дії Договору не звільняє Споживача від обов'язку сплати за спожиту теплову енергію в повному обсязі.
9.4. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку дії про його припинення не буде письмово заявлено однією з сторін.
9.5. Договір складений у двох примірниках однакової юридичної сили: один примірник знаходиться у Товариства, другий - у Споживача.
X. Інші умови
10.1. Договір вважається пролонгованим, за умови щорічного подання довідки по затвердженому кошторису.
11.2. Всі зміни та доповнення до договору, а також зміни договірних величин (зміна опалювальних площ, зміна або виключення з додатку № 1,2,3 об'єктів теплопостачання, зміна обсягів гарячої води і таке інше), прийняті в порядку п. 8.1. цього договору, оформлюються додатковими угодами до договору.
10.3. Сторони домовилися, що підписання цього договору підтверджує факт надання згоди один одному на використання та обробку персональних даних, наданих Сторонами одна одній в процесі підготовки до підписання цього Договору, під час підписання Договору та в процесі виконання цього Договору, в тому числі дані зазначені в цьому Договорі, листах тощо, та дані про предмет та об'єкт Договору, без обмеження за строком та територією. У тому числі й за межами України, згідно з вимогами чинного законодавства України. Сторони повідомлені про свої права, визначені Законом України "Про захист персональних даних", мету збору даних та осіб, яким передаються персональні дані.
XІ. Довідкова інформація
11.1. Товариство має статус платника податку на прибуток на загальних підставах.
11.2. Для постійного зв'язку з Товариством і узгодженням різних питань, пов'язаних із виконанням умов
Договору, Споживач призначає свого уповноваженого відповідального в особі
XIІ. Юридичні адреси сторін та платіжні реквізити
Товариство Споживач
Назва : Товариство з обмеженою Назва
відповідальністю "Рівнетеплоенерго"
Розрахунковий рахунок : 26036305478563 Розрахунковий рахунок:
філія РОУ АТ«Ощадбанк"
МФО 333368
Код ЄДРПОУ 36598008 Код ЄДРПОУ
Начальник ВРТЕ Федина Ю.І.
/ підпис / / підпис /
М.П. М.П.
3. Стягнути з Об'єднання співвласників гуртожитку на вул. Ніла Хасевича, 26 в м.Рівне "Ніла Хасевича - 26" (33003, м. Рівне, вул. Ніла Хасевича, буд. 26, іден. код 37302009) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнетеплоенерго" (33027, м. Рівне, вул. Д.Галицького, буд. 27, код ЄДРПОУ 36598008) 1 218 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Рішення підписане суддею "23" лютого 2015р..
Суддя Горплюк А.М.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2015 |
Оприлюднено | 25.02.2015 |
Номер документу | 42823475 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Горплюк А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні