cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2015 року Справа № 925/2420/14
Господарський суд Черкаської області в складі
головуючого - судді Єфіменка В.В.,
з секретарем судового засідання Макарченко Н.П.,
за участю представників сторін:
від позивача - Бевз О.В., Барабаш М.А. довіреністю;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області в м. Черкаси справу
за позовом публічного акціонерного товариства "Черкасиобленерго" в особі структурного підрозділу Городищенського району електричних мереж м. Городище, Черкаська область
до приватного підприємства "Агротрактавтосервіс" м. Черкаси
про зобов'язання надати безперешкодний доступ до електроустановок, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачем заявлено позов з вимогою надати публічному акціонерному товариству "Черкасиобленерго" в особі структурного підрозділу Городищенського району електричних мереж (далі-РЕМ) безперешкодний доступ до електричних установок відповідача що знаходяться за адресою: (вул. 1-го Травня, 24а, м. Городище, Черкаська область) для здійснення їх відключення та опломбування.
Також позивач просить суд стягнути з відповідача 1218 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що Відповідач не виконує взятих на себе договірних зобов'язань, а саме не забезпечений безперешкодний доступ уповноважених представників Постачальника (позивача) за пред'явленням службового посвідчення до власних електричних установок для виконання відключення та обмеження споживання Споживачу (відповідачу), в зв'язку з заборгованістю за спожиту активну електроенергію перед ПАТ "Черкасиобленерго". Про не надання допуску представникам ПАТ «Черкасиобленерго» до електроустановок відповідача свідчать Акти про не допуск від 31.10.2014 p., від 25.11.2014 р., та від 18.12.2014 р.
Представники позивача в судовому засіданні заявлені вимоги підтримали повністю з мотивів викладених у позовній заяві.
Відповідач відзиву на позов не подав, його представник в судове засідання повторно не з'явився, про причини нез'явлення суд не повідомив. Витребуваних судом документів відповідач не надав.
З Витягу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вбачається, що місцезнаходження відповідача: 18001, вул. Смілянська, 149, м. Черкаси.
Копія позовної заяви з доданими до неї матеріалами та ухвали суду від 30.12.2014, 28.01.2015, 05.02.2015 надсилалися відповідачу за адресою, вказаною в реєстрі та в позовній заяві: 18001, вул. Смілянська, 149, м. Черкаси.
За змістом ст.64 ГПК України, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Справа розглядається за наявними матеріалами в порядку визначеному ст.75 ГПК України.
Суд, вислухавши представників позивача, дослідивши матеріали справи та подані позивачем докази, приходить до наступного.
Відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням і використанням електричної енергії, а також з централізованим диспетчерським (оперативно-технологічним) управлінням, регулюються Законом України "Про електроенергетику" (далі - Закон) та іншими нормативно-правовими актами.
Зокрема, Правила користування електричною енергією (в редакції постанови НКРЕ із змінами від 01.02.2010 № 105) регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) (далі - Правила; ПКЕЕ).
Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних
осіб (крім населення).
Норми розділів "Загальні положення", "Межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін" та "Особливості постачання електричної енергії для населених пунктів" поширюються на всіх споживачів без винятку.
Між ПАТ "Черкасиобленерго", від імені якого діє структурний підрозділ Городищенський РЕМ на підставі положення про РЕМ (далі-Позивач; Постачальник) та Приватним підприємством «Агротрактавтосервіс» (далі- Відповідач; Споживач) було укладено договір № 18 від 11.02.2013 р. на постачання електричної енергії (а.с.8-12).
Від імені споживача договір підписав Котляр Валерій Вікторович.
За умовами п. 2.З.5. Договору, Споживач зобов'язується: забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників Постачальника за пред'явленням службового посвідчення до власних електричних установок для огляду їх та проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, вимірювання потужності та контролю показників якості електроенергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання.
П. З.1.5. Договору, сторони визначили, що Постачальник має право доступу до належних споживачу засобів (систем) обліку електричної енергії для вимірювання потужності та контролю показників якості електричної енергії, для контролю дотримання встановлених режимів споживання енергії і потужності, для перевірки потужності компенсуючих пристроїв Споживача, для контрольного огляду і технічної перевірки засобів (систем) обліку електричної енергії.
За приписами ч.10 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач забезпечує в установленому законом порядку безперешкодний доступ відповідальних представників енергопостачальника, підприємства, яке здійснює передачу енергії, до власних енергетичних установок для здійснення контролю за рівнем споживання енергії, відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого порядку, а також уповноважених осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, для здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) за дотриманням вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання і мереж суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії в порядку, визначеному Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". У разі перешкоджання доступу зазначених представників та уповноважених осіб до енергетичних установок споживача посадові особи такого споживача несуть відповідальність відповідно до закону
Із досліджених в судовому засіданні додатків №2 до договору вбачається, що місцезнаходження електроустановок (об'єктів) Споживача - м. Городище, вул. 1 Травня 24 а (а.с.18,19,24).
Актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, визначено, що розмежування проходить в трансформаторній підстанції (далі - КТП -21) (а.с.14 зворот - 15).
Суд приходить до висновку, що електроустановки як позивача так і ПП «Агротрактавтосервіс» знаходяться в Трансформаторній підстанції КТП №21, в якій розміщений трансформатор масляний марки ТМ - 250/10/0,4 кВА, розподільче устаткування РУ-0,4кВ, прилади обліку електричної енергії знаходяться за адресою Черкаська обл., м. Городище, вул. 1-го Травня, 24а.
Зазначені вище електроустановки, а саме трансформаторна підстанція КТП №21 підключена до одностоякової опори, марки СВ-164 та являється елементом повітряної лінії ПЛ-10кВ, що має сумісний підвіс (два ланцюги) між опор 1-3, один Л-3 «АЗС», а інший Л-2 «Технікум».
Позивач стверджує, що ділянка траси ПЛ-10 кВ та КТП №21 огороджена ПП «Агротрактавтосервіс», а безперешкодний доступ відповідальних працівників позивача для виконання покладених на них обов'язків є неможливим через протидію відповідача.
Правила користування електроенергією покладають на споживача ряд обов'язків. Зокрема, за приписами пунктів 10.2 і 10.5 споживач електричної енергії зобов'язаний:
10.2. Споживач електричної енергії зобов'язаний:
1) користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів);
2) оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору;
3) за умови неповної оплати за спожиту електричну енергію обмежити власне електроспоживання до рівня екологічної броні або повністю його припинити у разі відсутності такої;
4) додержуватись вимог нормативно-технічних документів та
умов договорів;
5) забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок згідно з вимогами нормативно-технічних документів та нормативно-правових актів законодавства України;
6) раціонально використовувати електричну енергію, не допускати марнотратного (неефективного) використання електричної енергії;
7) підтримувати параметри якості електричної енергії у своїх мережах відповідно до параметрів, визначених державними стандартами та умовами договору;
8) здійснювати компенсацію перетікань реактивної електричної енергії з метою енергозбереження та дотримання показників якості електричної енергії;
9) забезпечувати функціонування власних розрахункових засобів обліку електричної енергії відповідно до вимог нормативно-технічних документів та паспортних даних заводу-виробника відповідних засобів обліку;
10) не перешкоджати заміні засобів обліку у разі здійснення такої заміни за рахунок постачальника електричної енергії або електропередавальної організації;
11) забезпечити безперешкодний доступ постачальника електричної енергії та/або електропередавальної організації до розрахункових засобів обліку електричної енергії, що встановлені на об'єктах споживача для візуального або автоматизованого зняття показів розрахункових засобів обліку;
12) забезпечити безперешкодний доступ постачальника електричної енергії та/або електропередавальної організації до бази даних локального устаткування збору і обробки даних для отримання та передачі інформації про обсяг та параметри потоків електричної енергії та величини споживаної потужності;
13) уживати протиаварійні, протипожежні заходи та заходи щодо безпечної експлуатації електроустановок;
14) забезпечувати безперешкодний доступ до власних електричних установок уповноважених представників відповідних органів виконавчої влади (за їх службовим посвідченням), яким згідно з законодавством України надано відповідні повноваження, а також виконувати їх приписи;
15) забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників постачальника електричної енергії та/або відповідальних представників підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання підключення та обмеження споживання споживачу (субспоживачу) відповідно до встановленого цими Правилами порядку та виконувати їх обґрунтовані письмові вимоги щодо усунення виявлених порушень, якщо це обумовлено умовами договору про постачання електричної енергії; ( Підпункт 15 пункту 10.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики N 1449 від 25.12.2008 )…
10.5 Споживач має забезпечити доступ персоналу електропередавальної організації (постачальника електричної енергії за регульованим тарифом) для виконання оперативних перемикань, відключень електроустановок електропередавальної організації (постачальника електричної енергії за регульованим тарифом), обслуговування розрахункових засобів обліку електричної енергії, протиаварійної системної автоматики, виконання робіт, пов'язаних із спорудженням і ремонтом електричних мереж електропередавальної організації (постачальника еклектричної енергії за регульованим тарифом), що розташовані на території споживача.
Із «Акта про недопуск» (далі-Акт) складених позивачем 31.10.2014; 05.11.2014; 18.12.2014 вбачається, що до електроустановок ПП «Агротрактавтосервіс» в присутності представника споживача Котляр Валерія Вікторовича намагались отримати доступ працівники позивача:
- 31.10.2014 заступник директора Городищенського РЕМ Бевз О.В. посвідчення №04003; інспектор Василина Ю.М. посвідчення №04004; юрисконсульт Барабаш М.Л. (а.с.34).
- 05.11.2014 заступник директора Городищенського РЕМ Бевз О.В. посвідчення №04003; інспектор Тесленко В.В. посвідчення №04030; юрисконсульт Барабаш М.Л. (а.с.35).
- 18.12.2014 інспектор Василина Ю.М. посвідчення №04004; юрисконсульт Барабаш М.Л.; водій Гергіль С.В. (а.с.36).
В Актах зазначені мотиви не допуску: «не допустили на територію у зв'язку з неможливістю зупинки виробництва».
Вищевказані акти підписані представниками позивача, а від споживача (відповідача) в якості представника значиться Котляр Валерій Вікторович.
Із дослідженого в судовому засіданні Витягу з Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб від 10.02.2015 за №20070449 вбачається, що в числі засновників ПП «Агротрактавтосервіс» значиться Котляр Валерій Вікторович. Договір підписав теж Котляр Валерій Вікторович.
Доказів, які б спростовували відсутність перешкод з боку відповідача для представників ПАТ «Черкасиобленерго» для допуску 31.10.2014 ; 05.11.2014 та 18.12.2014 до КТП №21 до власних електроустановок та електроустановок споживача - ПП «Агротрактавтосервіс» розташованих за адресою м. Городище, вул. 1 Травня, 24 а, до суду не подано.
Суд приходить до висновку, що позивач довів необхідність усунення перешкод у вигляді примусового допуску його працівників до КТП №21, до власних електроустановок та до електроустановок ПП «Агротрактавтосервіс» розташованих за адресою м. Городище, вул. 1 Травня, 24 а.
Позивач серед іншого, просить суд надати йому доступ до електроустановок відповідача для їх відключення та опломбування. Тобто за рішенням суду припинити постачання електроенергії до об'єктів відповідача.
Аналізуючи вимоги в цій частині, суд приходить до такого.
Умови пункту 3.1.2 договору надають право позивачу обмежувати або припинити постачання електроенергії споживачу згідно з умовами розділу 6 договору відповідно до порядку передбаченого ПКЕЕ.
Відтак, питання про можливість чи необхідність припинення електропостачання відповідачу може бути вирішено тільки після забезпечення реального доступу позивача до електроустановок та засобів обліку відповідача, їх технічної та схематичної перевірки. За результатами перевірок (а у передбачених ПКЕЕ випадках-експертиз), позивач повинен самостійно вирішувати питання реалізації прав, наданих йому умовами п.3.12 договору та п. 8.1. ПКЕЕ.
Суд приходить до висновку, що вимога позивача в частині «здійснити відключення та опломбування» не обґрунтована, не доведена і задоволенню не підлягає.
Суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення в частині вимог по усуненню перешкод шляхом забезпечення безперешкодного доступу позивача до своїх електроустановок, до електроустановок відповідача - трансформаторна підстанція КТП №21, в якій розміщений трансформатор масляний марки ТМ -250/10/0,4 кВА; розподільче устаткування РУ - 0,4 кВ; прилади електричної обліку енергії.
Витрати позивача по оплаті судового збору відповідно до положень ст. 49 ГПК України підлягають до стягнення з відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Зобов'язати приватне підприємство "Агротрактавтосервіс" (код 31332939, вул. Смілянська, 149, м. Черкаси, 18001) надати безперешкодний доступ працівникам публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» в особі структурного підрозділу Городищенського району електричних мереж (код 25204653, вул. Кожедуба, 26-а, м. Городище, Черкаська область, 19501) до електричних установок приватного підприємства "Агротрактавтосервіс" за адресою: вул. 1-го Травня, 24а, м. Городище, Черкаська область, а саме:
- до трансформаторної підстанції КТП №21 (підключена до одностоякової опори марки СВ-164 та являється елементом повітряної лінії 10кВ, що має сумісний підвіс (два ланцюги) між опор 1-3, один Л-3 «АЗС», а інший Л-2 «Технікум») в якій розміщений трансформатор масляний марки ТМ -250/10/0,4 кВА; розподільче устаткування РУ - 0,4 кВ; прилади обліку електричної енергії.
Стягнути 1218,00 грн. витрат по сплаті судового збору з приватного підприємства "Агротрактавтосервіс" (код 31332939, вул. Смілянська, 149, м. Черкаси, 18001) на користь публічного акціонерного товариства "Черкасиобленерго" в особі структурного підрозділу Городищенського району електричних мереж (код 25204653, вул. Кожедуба, 26-а, м. Городище, Черкаська область, 19501).
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду протягом 10 денного строку з дня складення повного тексту рішення.
Повне рішення складено і
підписано 23.02.2015.
Суддя В.В.Єфіменко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2015 |
Оприлюднено | 25.02.2015 |
Номер документу | 42826311 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Єфіменко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні