ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2015 р. м. Чернівці справа № 824/130/15-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області до товариства з обмеженою відповідальністю "Бабинське" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області (далі - позивач або УПФУ) звернулось до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Бабинське" (далі - відповідач або ТОВ "Бабинське") заборгованість у сумі 848,99 грн.
Представник позивача надав суду заяву, відповідно до змісту якої позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить розглянути справу у порядку письмового провадження. Представника відповідача надав суду заяву, відповідно до змісту якої позовні вимоги визнає та просить суд розглянути справу у порядку письмового провадження. Враховуючи вищевикладене, керуючись ч.4 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд визнав за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.
Відповідно до змісту позовної заяви та додатків до неї, спір полягає у наступному.
Так, ТОВ "Бабинське" використовувало працю найманих працівників, у тому числі за професіями, стаж роботи за якими зараховується до спеціального стажу, що надає право на призначення пенсії на пільгових умовах. Відповідачем підтверджено пільговий трудовий стаж стосовно визначеного кола його працівників, на підставі чого їм призначено пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідно до розділу XV Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон №1058) та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1(далі- Інструкція) підприємства, що підтвердили наявність у працівника спеціального трудового стажу відповідно до записів у трудових книжках або виданих уточнюючих довідок, зобов'язані відшкодовувати витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій відбувається щомісячно до 25 числа у розмірі сум, зазначених у повідомленні Пенсійного фонду. Однак, всупереч цьому, станом на момент подачі позову сума витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ТОВ "Бабинське" за січень 2015 р. не відшкодована. Таким чином, у відповідача наявний борг у розмірі 848,99 грн., який позивач просить стягнути.
Відповідач про свою правову позицію щодо предмету позову суд не повідомив.
Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи із наступного.
Законодавчим актом, який регулював порядок відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за п.п."в","д","ж" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991, № 1788-XII (далі - Закон №1788) є Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 року, №400/97-ВР (далі - Закон №400).
Зокрема, згідно із ст.2 Закону №400 для платників збору суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують найману працю, об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"- "з" ст.13 Закону №1788, до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 Закону №1788, а згідно п.2 ст.4 Закону №400 ставка збору на такий об'єкт оподаткування складає 100 відсотків.
Закон №400 будь-яких виключень чи пільг для відповідача по справі щодо сплати такого збору не містить, а отже він зобов'язаний відшкодовувати фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст.13 Закону №1788, до досягнення працівниками пенсійного віку.
Так, відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач є юридичною особою. Відповідно до матеріалів справи відповідач у своїй діяльності використовував працю найманих працівників, тобто був роботодавцем, а тому в розумінні Закону №1058 та Закону №400 він є страхувальником та платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно повідомлення від 29.01.2015 р. ТОВ "Бабинське" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно матеріалів справи ОСОБА_1 працювала у ТОВ "Бабинське".
Протоколом УПФУ від 14.02.2011 р. №2212 ОСОБА_1 призначено пільгову пенсію на підставі п. "ж" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року, №1788 (далі - Закон №1788), як жінці, яка працювала у сільськогосподарському виробництві та виховала п'ятеро дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Перевіркою законності призначення зазначеній особі на пільгових умовах пенсії за віком, встановлено, що вона призначена відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відповідно до ст.8 Закону №1788 виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій УПФУ виплатило за січень 2015 року ОСОБА_1 пенсії (з врахуванням витрат на їх доставку) на загальну суму 848,99 грн.
Відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється у порядку, визначеному Інструкцією.
Відповідно до пп. 6.4, п. 6 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Дослідженням матеріалів справи встановлено, що УПФУ надіслано ТОВ "Бабинське" розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.
Згідно із пп. 6.8, п. 6 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Всупереч цьому, станом на момент подачі позову ТОВ "Бабинське" не відшкодувало УПФУ витрати на виплату і доставку пенсій ОСОБА_1 (з врахуванням витрат на їх доставку) на загальну суму 848,99 грн.,що підтверджується розрахунком суми боргу.
Таким чином, заборгованість відповідача перед УПФУ за січень 2015 р., по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. "ж" ст.13 Закону №1788 складає 848,99 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що недоїмка відповідача по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій підлягає стягненню, а позов - задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області до товариства з обмеженою відповідальністю "Бабинське" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на доставку і виплату пенсій, призначених на пільгових умовах за січень 2015 року у сумі 848 ( вісімсот сорок вісім ) грн. 99 коп. - задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Бабинське" (ідентифікаційний код 30868998, вул.Центральна, 7, с. Бабин, Кельменецького району, Чернівецької області) на користь управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області заборгованість по відшкодуванню витрат на доставку і виплату пенсій, призначених на пільгових умовах за січень 2015 р. у сумі 848 ( вісімсот сорок вісім ) грн. 99 коп.
У відповідності до ст.ст. 185-186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, проголошення вступної та резолютивної частини рішення, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дні отримання копії постанови.
Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмовити у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя О.В. Анісімов
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2015 |
Оприлюднено | 02.03.2015 |
Номер документу | 42846253 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні