ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/219/15-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Молодецького Р.І.,
за участю:
секретаря судового засідання - Мекенченко М.А.,
прокурора - Мушук Т.В.,
представника позивача - Орел Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Першого заступника прокурора міста Полтави в інтересах держави в особі Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Пересувна механізована колона-244" про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
23 січня 2015 року Перший заступник прокурора міста Полтави в інтересах держави в особі Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства "Пересувна механізована колона-244" про стягнення штрафних санкцій у розмірі 5100 грн, посилаючись на порушення відповідачем законодавства України про цінні папери, яке виявилося у нерозміщенні регулярної річної інформації емітента цінних паперів за 2013 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, неопублікуванні регулярної річної інформації за 2013 рік в офіційному друкованому виданні, неподанні до Комісії регулярної річної інформації емітента цінних паперів за 2013 рік.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позов підтримали, просили задовольнити в повному обсязі.
Відповідач явку у повноваженого представника у судове засідання не забезпечив, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи. Заперечень суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши інші докази у їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в України визначені Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (далі - Закон).
Відповідно до положень статті 2 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" метою державного регулювання ринку цінних паперів, серед іншого, є дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства.
Згідно частини 1 статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до пунктів 8, 10, 14 статті 8 цього Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у тому числі, має право
здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам;
надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;
накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно частини 3, 4 статті 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Порядок та строки розгляду Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначені Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16 жовтня 2012 року N 1470, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05 листопада 2012 року за N 1855/22167 (далі - Правила).
Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Правил справи про правопорушення щодо юридичних осіб у межах наданих повноважень розглядаються уповноваженими особами: Головою Комісії; членами Комісії; уповноваженими Комісією посадовими особами.
Розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення у справі. Рішення уповноваженої особи у справі оформлюється у вигляді постанови (пункт 1 розділу VII Правил).
У справі про правопорушення уповноважена особа приймає, зокрема, і рішення про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (пункт 3 розділу VII Правил).
Як свідчать матеріали справи уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (в подальшому - Комісія) при здійсненні повноважень, передбачених ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та на підставі моніторингу розкриття регулярної річної інформації емітентами цінних паперів, виявлено факт здійснення ПрАТ "Пересувна механізована колона - 244" своєї діяльності на ринку цінних паперів із порушенням вимог чинного законодавства, а саме: Товариство не розмістило регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2013 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії; не опублікувало регулярну річну інформацію за 2013 рік в офіційному друкованому виданні; відповідач не подав до Комісії регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2013 рік.
За даним фактом були порушені справи про правопорушення на ринку цінних паперів та складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 01 жовтня 2014 року № 395-СХ-3-Е, № 396-СХ-3-Е та № 397-СХ-3-Е.
Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за
неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 5 частини 1 статті 11 Закону);
нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 6 частини 1 статті 11 Закону).
неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 7 частини 1 статті 11 Закону).
За результатами розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку прийняті постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 09 жовтня 2014 року на ПрАТ "Пересувна механізована колона-244" № 395-СХ-3-Е, № 396-СХ-3-Е та № 397-СХ-3-Е, якими до відповідача застосовано санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн кожна на загальну суму 5100 грн.
На підтвердження направлення відповідачу зазначених постанов прокурором до матеріалів справи залучені посвідчені копії реєстру згрупованих поштових відправлень, списку згрупованих поштових відправлень та чеку поштового відділення.
Доказів оскарження постанов про накладення санкцій ні в адміністративному, ні в судовому порядку матеріали адміністративної справи не містять, згідно пояснень позивача наданих під час розгляду справи, суми штрафів ПрАТ "Пересувна механізована колона-244" в добровільному порядку не сплачені. Інше відповідачем не доведено.
Відповідно до положень ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, накладені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Як вбачається з матеріалів справи, на час розгляду даної справи відповідач у добровільному порядку санкцію в розмірі 5100 грн. не сплатив.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов першого заступника прокурора міста Полтави в інтересах держави в особі Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Пересувна механізована колона-244" про стягнення штрафних санкцій - задовольнити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Пересувна механізована колона-244" (код ЄДРПОУ 05385341) на користь Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (код ЄДРПОУ 38001105) штрафні санкції в сумі 5100 грн (п'ять тисяч сто гривень) в дохід Державного бюджету України на рахунок УДКСУ у Кобеляцькому районі Полтавської області № 31110106700160, код УДКСУ 38012473, МФО 831019, код платежу 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 23 лютого 2015 року.
Суддя Р.І. Молодецький
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2015 |
Оприлюднено | 02.03.2015 |
Номер документу | 42847251 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Р.І. Молодецький
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні