Постанова
від 24.02.2015 по справі 807/15/15
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

24 лютого 2015 рокум. Ужгород№ 807/15/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Микуляк П.П.

при секретарі Лумей В.Г.,

за участю:

позивача: Управління пенсійного фонду України в Ужгородському районі Закарпатської області, представник - не з'явився,

відповідача: Державне підприємство "Великолазівський", представник - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в Ужгородському районі Закарпатської області до Державного підприємства "Великолазівський" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося Управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі Закарпатської області з позовною заявою до Державного підприємства «Великолазівський», якою просить, стягнути з Державного підприємства «Великолазівський» на користь Управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі Закарпатської області заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 4167,82 грн.

В судове засідання позивач не з'явився та не забезпечив явку свого представника, однак подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, за наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідач заперечення проти позову не подав, у судове засідання повторно не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, а відтак згідно ст. 35 КАС України сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.

У відповідності до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без на поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено підставі наявних у ній доказів.

Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Державне підприємство «Великолазівський» (Ужгородський район, с. Стрипа, б/н, 89414, код ЄДРПОУ - 00413825) є платником страхових внесків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч. 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, зберігається порядок покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

УПФУ в Ужгородському районі призначило пенсію за віком на пільгових умовах громадянам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відповідно до п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Підставою призначення пенсії за віком на пільгових умовах вказаним громадянам стало те, що вони працювали в шкідливих умовах праці повний робочий день на атестованих робочих місцях за професією, яка включена до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 11.03.1994 за № 162 (втратила чинність згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2003 року за № 36, та даною Постановою КМ затверджено Списки №1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах), що підтверджується наявними в матеріалах адміністративної справи доказами, зокрема, розрахунками фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, направленими відповідачу розрахунками витрат на виплату і доставку пенсій.

П.п.6.8 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яким відповідно до п.п.6.4. п. 6 Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно.

У разі зміни розміру пенсії, або настання обставин, які впливають на суму відшкодування, органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

За період листопад-грудень 2014 року згідно розрахунків сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій надісланих підприємству, підлягало сплаті 4167,82 гри.

Проте, в порушення зазначених вимог Закону ДП "Великолазівський" належного відшкодування гум виплачених громадянам вказаним вище пільгових пенсій та витрат на їх доставку не здійснило.

ОСОБА_1 (загальна сума пенсії, яка підлягає відшкодуванню за період листопад-грудень 2014 року складає 2050,74 грн. (пенсія, яку отримав - 2019,24 грн. + поштова доставка -31,50 грн.).

Згідно Наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації від 22.07.2004 року Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, розмір плати у відсотках від суми становить: у місті - 07е9%у селі та смт. - 1,56%; Даний громадянин проживає у сільській місцевості, тому розмір плати за поштову доставку пільгової пенсії становить 1.56%.

Частка відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій

даним підприємством за ОСОБА_1 становить 100%.

1009,62X2=2019,24

2019,24 Х1,56%=31,50

2019,24+31,50=2050,74

2050,74Х 100%=2050,74 грн.

ОСОБА_2 загальна сума, яка підлягає відшкодуванню за листопад-грудень 2014 року складає 2117.08 грн. (пенсія, яку отримав - 2117,08 грн.).

Оскільки ОСОБА_3 отримує пенсію через ПАТ КБ "Приват банк", то плата за поштову доставку пільгової пенсії відсутня.

Частка відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій даним підприємством за ОСОБА_2 становить 100%.

1058,54X2 місяці = 2117,08

2117,08 X 100%=2117,08

Для підтвердження виплати пенсії гр. ОСОБА_2 подано запит до УПФ України в м. Ужгороді.

Таким чином, у ДП "Великолазівський" виникла заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах за період листопад-грудень 2014 року у сумі 4167,82 грн.

Згідно ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній чи господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2014 року (справа № 807/2922/14, головуючий - суддя Скраль Т.В.) у справі за позовом Управління пенсійного фонду України в Ужгородському районі Закарпатської області до Державного підприємства "Великолазівський" (ті самі сторони) встановлено обставини щодо правомірності призначення пенсії вищевказаним громадянам, а відтак обставини щодо правомірності призначення пенсії повторно не доказуються (рішення суду набрало законної сили).

Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.

Державне підприємство «Великолазівський» в добровільному порядку не здійснило відшкодування УПФУ в Ужгородському районі сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", у зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість перед позивачем по відшкодуванню таких витрат у сумі 4167,82 грн., та дана сума заявлена до стягнення в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Матеріалами справи доведено заборгованість відповідача у сумі 4167,82 грн. по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, правомірність звернення до суду з зазначеним позовом, в зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Управління Пенсійного фонду в Ужгородському районі до Державного підприємства "Великолазівський " про стягнення заборгованості по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 4167,82 грн. - задовольнити .

Стягнути з Державного підприємства «Великолазівський» (Ужгородський район, с. Стрипа, б/н, 89414, код ЄДРПОУ - 00413825) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ужгородський районі Закарпатської області заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період листопад - грудень 2014 року у розмірі у розмірі 4167,82 грн. (чотири тисячі сто шістдесят сім гривень вісімдесят дві копійки).

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяП.П. Микуляк

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.02.2015
Оприлюднено03.03.2015
Номер документу42862073
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/15/15

Ухвала від 31.03.2020

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Луцович М.М.

Ухвала від 01.06.2016

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Луцович М.М.

Постанова від 24.02.2015

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Микуляк П.П.

Ухвала від 13.01.2015

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Микуляк П.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні