Рішення
від 25.02.2015 по справі 646/581/15-ц
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 646/581/15-ц

№ провадження 2/646/519/2015

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25.02.2015 року м. Харків

Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого судді - Васильєвої О.О.

при секретарі - Міщенко О.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ТОВ "Систем Технолоджи груп" про припинення трудового договору,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду із позовною заявою до ТОВ "Систем Технолоджи груп", у якій просить суд припинити трудовий договір, укладений між позивачем та відповідачем.

В обґрунтування позову зазначив, що між ним та ТОВ "Систем Технолоджи груп" був укладений трудовий договір, про що зроблено відповідний запис у трудовій книзі. З січня 2014 року по 01 серпня 2014 року позивач працював у ТОВ "Систем Технолоджи груп" на посаді директора. Однак, 01 серпня 2014 року вимушений був переселитися з тимчасово окупованої території м.Донецька до м.Харкова та не звільнився з роботи.

У судове засідання позивач не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, позов підтримав в повному обсязі, проти ухвалення судом заочного рішення не заперечував.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суд не повідомив.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ст.38 КЗпПУ передбачено, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника чи уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу ( зокрема переїзд на нове місце проживання чи з інших поважних причин) власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Згідно ст.43 ч.1 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод та правовий режим на тимчасово окупованій території України» для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на надання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України.

Громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території та не звільнилися з роботи (не припинили інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) на тимчасово окупованій території, для набуття статусу безробітного та отримання забезпечення та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття можуть припинити трудові відносини або підтвердити факт припинення таких відносин (іншого виду зайнятості) у судовому порядку за місцем свого перебування. Припинення інших видів зайнятості, у тому числі самозайнятості та підприємницької діяльності, здійснюється за заявним принципом та спрощеною процедурою за місцем перебування особи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Судом встановлено та підтверджується відомостями про застраховану особу з Пенсійного Фонду України, що позивач працював в ТОВ "Систем Технолоджи груп".

Як вбачається з довідки від 13.01.2015 року №6333004036 управління праці та соціального захисту населення Червонозаводського району Харківської міської ради, позивач постійно мешкав за адресою: АДРЕСА_2, на даний час перемістився з тимчасово окупованої території та мешкає за адресою: АДРЕСА_1.

Підприємство ТОВ "Систем Технолоджи груп", де працював позивач, розташоване за адресою: м. Донецьк, вул. Горячкіна, б. 22.

У зв'язку з проведенням АТО на території м.Донецьк та неможливістю безпечно проживати на цій території позивач вимушений був переселитися в м.Харків, підприємство призупинило свою діяльність, чи функціонує воно на теперішній час невідомо.

Вказані обставини та відсутність поштового зв'язку позбавили можливості позивача у встановленому законом порядку подати заяву про звільнення за власним бажанням у зв'язку з переїздом на нове місце мешкання.

Оскільки позивач у встановленому порядку не може припинити трудовий договір з відповідачем, то вказане порушує його права на подальше працевлаштування чи отримання допомоги по безробіттю, а тому його порушені права слід поновити в судовому порядку.

Таким чином, позовні вимоги позивача законні, обґрунтовані та підлягають задоволенню.

В порядку ст.88 ЦПК України з відповідача стягується на користь держави судовий збір.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 197 ЦПК України.

Керуючись ст.ст.10,11,88,209,212,214-215, 224-228 ЦПК України, ст.43 Конституції України, ст.38 КЗпП України, ст.7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод та правовий режим на тимчасово окупованій території України» , суд-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_3 до ТОВ "Систем Технолоджи груп" про припинення трудового договору - задовольнити.

Припинити трудовий договір, укладений між ОСОБА_3 до ТОВ "Систем Технолоджи груп", згідно ст.38 КЗпПУ у зв'язку з переїздом на нове місце проживання.

Стягнути з ТОВ "Систем Технолоджи груп" (юридична адреса: м. Донець, вул. Горячкіна, б. 22, код ЄДРПОУ 38587045) на користь держави судовий збір в розмірі 243,60 грн. (двісті сорок три гривні шістдесят копійок).

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Васильєва О.О.

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення25.02.2015
Оприлюднено04.03.2015
Номер документу42894229
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —646/581/15-ц

Рішення від 25.02.2015

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Васильєва О. О.

Ухвала від 21.01.2015

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Васильєва О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні