cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
26 лютого 2015 року Справа № 916/1542/14
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого суддіБожок В.С., суддівКостенко Т.Ф., Сибіги О.М. розглянувши матеріали касаційної скаргиПублічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго", м. Одеса на постановуОдеського апеляційного господарського суду від 13.01.2015 року у справі господарського суду Одеської області за позовомТовариства з додатковою відповідальністю "Ізмаїльська райсільгосптехніка", с. Саф'яни, Одеська обл. доПублічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго", м. Одеса провизнання недійсним та скасування рішення комісії з розгляду актів про порушення правил користування електричною енергією
В С Т А Н О В И В:
Касаційна скарга публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 13.01.2015 року у справі № 916/1542/14 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з огляду на наступне.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 111 5 та ч. 1 ст. 111 7 Господарського процесуального кодексу України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених судом фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
Крім того, касаційна інстанція на підставі вже встановлених судом фактичних обставин справи перевіряє судові рішення виключно на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні або постанові господарського суду.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала касаційну скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права судом.
Тобто, в касаційній скарзі повинен бути чітко викладений зміст порушення або неправильного застосування норм права із зазначенням конкретних їх пунктів та статей, в чому саме полягає таке порушення або неправильне застосування і яким чином воно вплинуло на прийняття оскаржуваного рішення.
Всупереч наведеному, вимоги вказаної норми процесуального закону скаржником дотримано не було.
У поданій касаційній скарзі публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго" вважає, що судові рішення попередніх інстанцій прийняті з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, однак при цьому не зазначає суті порушення вказаних правових норм.
Крім того, в поданій касаційній скарзі скаржник вдався до перерахування положень пунктів Правил користування електричною енергією та Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, проте не зазначив, які норми застосовані неправомірно або невірно застосовані судами і яким чином це вплинуло на прийняття оскаржуваних рішень, натомість спонукає до переоцінки наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 111 7 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.
Натомість доводи, викладені у касаційній скарзі, зводяться лише до аналізу наявних у справі доказів, яким вже було надано оцінку господарськими судами попередніх інстанцій.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо у скарзі не зазначено суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
За таких обставин, касаційна скарга публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 13.01.2015 року не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України і підлягає поверненню на підставі п. 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 86, 111, п. 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 13.01.2015 року у справі № 916/1542/14 повернути скаржнику.
Головуючий суддяВ.С. Божок СуддіТ.Ф. Костенко О.М. Сибіга
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2015 |
Оприлюднено | 02.03.2015 |
Номер документу | 42901883 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Сибіга О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні