Постанова
від 24.02.2015 по справі 805/269/15-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 лютого 2015 р. Справа № 805/269/15

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зінченка О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Маріуполі Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномар» про стягнення суми заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1 102,45 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

У січні 2015 року Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Маріуполі Донецької області (далі - позивач, ВВД ФСС у м. Маріуполі) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномар» (далі - відповідач, ТОВ «Техномар») про стягнення суми заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1 102,45 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Техномар» зареєстроване як платник страхових внесків у ВВД ФСС у м. Маріуполі. Відповідно до вимог статті 45, 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 1105 (далі - ЗУ № 1105) від 23 вересня 1999 року та Постанови Правління Фонду від 12 липня 2007 року № 36, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2007 року за № 867/14134 «Про затвердження Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» ТОВ «Техномар» зобов'язано сплачувати щомісячно до Відділення Фонду страхові внески (до 31 грудня 2010 року) відсотки від фонду заробітної плати (страховий тариф 2,32 %). Позивач зазначив, що в порушення викладеного ТОВ «Техномар» протягом 2008-2010 року несвоєчасно сплачувало до ВВД ФСС у м. Маріуполі страхові внески, у зв'язку з чим за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 1 102,45 грн., які станом на час подання даного адміністративного позову у добровільному порядку відповідачем не сплачені, що порушує інтереси держави в сфері забезпечення соціального захисту охорони життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності, а також сприяє утворенню у ВВД ФСС у м. Маріуполі дефіцити фінансових ресурсів (надходжень) та призводить до невиконання завдань, покладених на відповідача. На підставі викладеного позивач звернувся до суду з позовними вимогами про стягнення з ТОВ «Техномар» суми заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1 102,45 грн. (арк. справи 3-4).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30 січня 2015 року відкрите провадження у даній адміністративній справі та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 14 год. 00 хв. 24 лютого 2015 року (арк. справи 1). Зазначена ухвала про відкриття провадження направлена сторонам за адресою їх місцезнаходження.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю «Техномар» (ідентифікаційний номер 24655094) зареєстроване за адресою: 87543, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Полтавська, 31 (арк. справи 16-17).

Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Оскільки ухвала про відкриття провадження у справі направлена відповідачу рекомендованим листом за адресою його місця реєстрації (місця знаходження), а саме: 87543, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Полтавська, 31, але була повернута на адресу суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання» (арк. справи 18), суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд даної адміністративної справи у відкритому судовому засіданні. За таких обставин суд вважає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Техномар» отримало копію ухвали про відкриття провадження у даній справі.

24 лютого 2015 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд даної адміністративної справи у письмовому провадженні за його відсутності, на підставі наявних у справі документів, позовні вимоги підтримав, просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі (арк. справи 14-15).

За таких обставин та з огляду на положення частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін, у письмовому провадженні на підставі наявних у справі доказів.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку, про те, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Абзацом 6 пункту 7 розділу VIII Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Таким чином, позивач - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Маріуполі Донецької області є органом виконавчої влади, який уповноважений стягувати заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та сум штрафних санкцій.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами адміністративної справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Техномар» (ідентифікаційний номер 24655094, адреса: 87543, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Полтавська, 31) є юридичною особою, зареєстроване 18 лютого 1997 року реєстраційною службою Маріупольського міського управління юстиції за № 1 274 120 0000 008512, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців (арк. справи 16-17), також відповідач є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Маріуполі Донецької області з 11 травня 2001 року, що підтверджується Страховим свідоцтвом № 0549000210, копія якого наявна в матеріалах адміністративної справи (арк. справи 6).

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів адміністративної справи, 19 січня 2011 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Техномар» надано Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Маріуполі Донецької області звіт за 2010 рік про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, відповідно до якого відповідачем визначена сума заборгованості страхових внесків, пов'язана з несвоєчасною виплатою заробітної плати на кінець звітного періоду (2010 року) складає 1 102,45 грн. (арк. справи 7). З приводу викладеного суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, яке гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08 липня 2010 року, яким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку вказаного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до частини 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача як страхувальника заборгованості із сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка виникла та не сплачена в період до 1 січня 2011 року.

Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-III (залі Закон № 2240-III ), визначені правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей.

Відповідно до статті 9 Закону № 2240-III Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Згідно пункту 2 частини 2 статті 27 Закону № 2240-III в редакції, чинної на час виникнення спірних правовідносин, було передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до частини 3 статті 30 Закону № 2240-III своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини 1 статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом.

Приймаючи до уваги, що заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків, пов'язаних з несвоєчасною виплатою заробітної плати у загальному розмірі 1 102,45 грн. на час розгляду даної адміністративної справи не сплачена, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Маріуполі Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномар» про стягнення суми заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1 102,45 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 181, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Маріуполі Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномар» про стягнення суми заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1 102,45 грн., - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномар» (ідентифікаційний номер 24655094, адреса: 87543, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Полтавська, 31) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Маріуполі Донецької області суму заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1 102,45 грн. (одну тисячу сто дві грн. 45 коп.), шляхом перерахування вказаних коштів на р/р: 37178400900052 в ГУ ДКСУ в Донецькій області, м. Донецьк, МФО 834016, код платежу: 50060000, отримувач - Відділення ФССНВВ, код ЄДРПОУ 25968665.

Постанова прийнята у письмовому провадженні 24 лютого 2015 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зінченко О.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.02.2015
Оприлюднено05.03.2015
Номер документу42905938
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/269/15-а

Постанова від 24.02.2015

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зінченко О.В.

Ухвала від 30.01.2015

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зінченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні