ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 362/5917/14-ц
Провадження № 2/362/500/15
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2015 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді - Ковбеля М.М.,
при секретарі - Сілецькій М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Васильків цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тростинської сільської ради Васильківського району Київської області про визнання права власності в порядку спадкування,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що після смерті його тітки ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина, що складалася зокрема із земельної ділянки, площею 2,8793 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 3221487800:02:002:0032, що розташована на території Тростинської сільської ради Васильківського району Київської області. Як зазначає позивач, він є спадкоємцем за заповітом, і тому у встановлений законом термін звернувся до нотаріальної контори з метою оформлення спадщини. Позивач стверджує, що отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на спірну земельну ділянку не має можливості, оскільки державним нотаріусом йому було відмовлено у видачі такого свідоцтва, так як не надано правовстановлюючого документу на земельну ділянку, а тому позивач змушений звернутися до суду.
Позивач в судове засідання не з'явився, надіславши до суду заяву, в якій просить слухати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надіславши до суду заяву, в якій просить слухати справу без присутності представника.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступних висновків.
Частиною 1 ст. 11 Цивільно-процесуального кодексу України встановлено, що суд розглядає цивільну справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Судом встановлено, що як вбачається з державного акта на право власності на земельну ділянку серії КВ №107993, ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 2,8793 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 3221487800:02:002:0032, що розташована на території Тростинської сільської ради Васильківського району Київської області.
Відповідно до свідоцтва про смерть НОМЕР_1, виданого Тростинською сільською радою Васильківського району Київської області, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до заповіту, складеного та посвідченого секретарем Тростинської сільської ради Васильківського району Київської області від 18 листопада 1997 року, зареєстрованого в реєстрі №60, ОСОБА_2 заповідала все своє майно ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1 та ОСОБА_5
Постановою Васильківської районної державної нотаріальної контори Київської області від 10.12.2014 року відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після померлої ОСОБА_2 на земельну частку(пай), оскільки відсутній правовстановлюючийдокумент на вказану земельну ділянку.
Згідно зі ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Частиною 1 ст. 1269 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини (ч. 5 ст. 1268 ЦК України).
Згідно із ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно зі ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.
Враховуючи той факт що позивач дійсно є спадкоємцем за заповітом та прийняв спадщину в порядку і в строки передбачені ст.ст. 1269, 1270 ЦК України, та той факт, що земельна ділянка, розташована на території Тростинської сільської ради Васильківського району Київської області, належала померлій ОСОБА_2 на підставі державного акту на земельну ділянку, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 3, 4, 8, 10, 11, 15, 57, 58, 60, 61, 209, 212-215, 223 ЦПК України, ст.ст. 392, 1218, 1225, 1268, 1270 та 1269 ЦК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до Тростинської сільської ради Васильківського району Київської області про визнання права власності в порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай) загальною площею 2,8793 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 3221487800:02:002:0032, що розташована на території Тростинської сільської ради Васильківського району Київської області в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя М.М. Ковбель
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2015 |
Оприлюднено | 06.03.2015 |
Номер документу | 42931307 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Ковбель М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні