cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.02.2015 р. Справа №910/27297/14 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " КМК-БУД "
До Товариства з обмеженою відповідальністю " Прайм-Стор "
Про стягнення 19949,28 грн.
Суддя Пінчук В.І
Представники:
Від позивача не з'явився
Від відповідача не з'явився
Рішення прийняте 05.02.2015 р., оскільки у судовому засіданні 25.12.2014 р. розгляд справи відкладався відповідно до п. 1 ст. 77 ГПК України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю " КМК-БУД " звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю " Прайм-Стор " 19 949,28 грн. з яких: 18 596,94грн. - основний борг, 218,04 грн. - 3% річних та 1134,30 грн. збитки від інфляції.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, але через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи без його участі та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання двічі не з'явився і відзив на позовну заяву суду не надав.
Згідно ст. 75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами, без участі представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд, -
В С Т А Н О В И В:
15.04.2014 р. між відповідачем ( продавець ) та позивачем ( покупцем ) був укладений договір № 4456 (надалі - договір).
Відповідно до умов вказаного договору продавець зобов'язується протягом строку дії договору, в порядку і на умовах, встановлених цим договору, продати та передати у власність покупця металопродукцію, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його вартість, відповідно до умов цього договору ( п.1.1. договору).
Відповідно до п.1.2. договору ціна, загальна кількість, асортимент та розгорнута номенклатура товару, що поставляється за цим договором, визначається в специфікаціях або рахунках - фактурах, які є невід'ємними частинами цього договору.
Продаж товару, вказаного в п.1.1. цього договору, здійснюється партіями , на умовах ІНКОТЕРМС - 2010, якщо інше не вказано в рахунку - фактурі / специфікації продавця (п.2.1. договору).
Згідно п.3.1. договору продавець зобов'язується передати покупцеві погоджений для поставки товар протягом 5 (п'яти ) робочих днів з дати оплати рахунку - фактури на погоджену сторонами партії товару, якщо інше не зазначено специфікації.
Пунктом 4.1. договору передбачено, що загальна вартість цього договору складає суму поставленого товару, яка зазначена в усіх рахунках - фактурах / специфікаціях до цього договору, які були виставлені продавцем для оплати покупцю відповідно до цього договору.
Оплата товару здійснюється покупцем шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок продавця, вказаний у цьому договору або рахунках - фактурах / специфікаціях на кожну окрему партію товару. Датою платежу вважається дата зарахування коштів на розрахункових рахунок продавця (п.4.2. договору).
Відповідно до п.4.3. договору покупець сплачує повну вартість товару, вказану у рахунку - фактурі за умови стовідсоткової передплати. У разі виникнення боргу покупця після відвантаження товару, повний розрахунок здійснюється протягом 2 (двох) банківських днів.
У разі невиконання або неналежного виконання зобов'язань за цим договором сторони несуть відповідальність відповідно до умов цього договору та чинного законодавства України ( п.5.1. договору).
Згідно п.5.2. договору за прострочення строків оплати товару, поставлених згідно п.4.3. цього договору та додатків до нього покупець, на вимогу продавця, сплачує продавцю пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на період прострочення виконання зобов'язання від несвоєчасно сплаченої суми, за кожен день прострочення.
За прострочення строків поставки товару, встановлених у п.3.1. цього договору продавець, на вимогу покупця, сплачує пеню в розмірі подвійної ставки НБУ, що діяла на період прострочення виконання зобов'язання від вартості несвоєчасно поставленого товару, за кожен день прострочення ( п.5.1. договору).
Відповідно до п.5.5. договору сплата неустойки і відшкодування збитків не звільняє сторону від виконання своїх зобов'язань за цим договором. У випадку прострочення покупцем оплати поставленого товару продавець має право вимагати оплату вартості поставленого товару з урахуванням індексу інфляції.
Розбіжності, що не можуть бути врегульовані шляхом переговорів, підлягають вирішенню у господарському суді відповідно до чинного законодавства (п.7.2. договору).
В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що виконав прийняті на себе зобов'язання у повному обсязі, перерахувавши на рахунок продавця передоплату згідно рахунку на оплату №СФ-0055725 від 14.04.2014 р. на загальну суму 18596,94 грн., що підтверджується платіжними дорученнями №352 від 14.04.2014 р. на суму 11000,00 грн. та №354 від 15.04.2014 р. на суму 7596,94грн.
Натомість, відповідач поставку товару не здійснив відповідно до п.3.1. договору, внаслідок чого у останнього виникла заборгованість в розмірі 18596,94 грн. Крім того, на адресу відповідача була направлена претензія №281 від 18.04.2014 р. з відмовою від товару та вимогою про повернення суми попередньої оплати.
Зазначена претензія залишена відповідачем без відповіді та без задоволення.
За неналежне виконання відповідачем своїх зобов'язань за вказаним договором, останньому нараховані 3% річних в розмірі 218,04 грн. та збитки від інфляції в розмірі 1134,30 грн.
Договір є договором купівлі-продажу, а відтак між сторонами виникли правовідносини, які підпадають під правове регулювання глави 54 Цивільного кодексу України.
Вказаний договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов'язань, а саме майново-господарських зобов'язань згідно ст. ст. 173, 174, 175 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 202, 509 Цивільного кодексу України, і згідно ст. 629 Цивільного кодексу України є обов'язковим для виконання сторонами.
Частиною 1 ст. 173 Господарського кодексу України визначено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ст. 656 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно із статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Частиною 1 ст. 625 Цивільного кодексу України визначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню .
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю " Прайм-Стор " ( 04205, м. Київ, пр-т. Оболонський, 26-А, оф.212, код 39080806 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю " КМК-БУД " ( 65121, м. Одеса, проспект М.Жукова,4/Д, код 37550831 ) 18596 ( вісімнадцять тисяч п'ятсот дев'яносто шість ) грн. 94 коп. основного боргу, 218 ( двісті вісімнадцять) грн. 04 коп. - 3% річних, 1134 ( одну тисячу сто тридцять чотири ) грн. 30 коп. збитки від інфляції та 1827 ( одну тисячу вісімсот двадцять сім ) грн. 00 коп. судового збору
Видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 ГПК України.
дата підписання повного тексту рішення 16.02.2015 р.
Суддя В.І.Пінчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2015 |
Оприлюднено | 10.03.2015 |
Номер документу | 42967972 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пінчук В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні