Справа № 362/356/15-ц
Провадження № 2/362/816/15
У Х В А Л А
05.03.2015 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого - судді Медведєва К.В.
при секретарі - Савчук Т.І.
розглянувши цивільну справу за позовом заступника Васильківського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі: Головного управління Держземагенства у Київській області, Державного підприємства «Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України» до Реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції про скасування рішення держаного реєстратора Реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції про державну реєстрацію прав та їх обтяжень ОСОБА_1 за № 8765052 від 06.12.2013 р. на земельну ділянку з кадастровим номером 3221455300:03:004:0013 для ведення особистого селянського господарства,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла позовна заява прокурора, вимоги у якій ухвалою суду від 23.01.2015 року було роз'єднано в самостійні провадження, зокрема і позов у вказаній справі.
В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про те, чи підлягає розгляд вказаного позову у порядку цивільного чи іншого судочинства і закриття провадження у справі
Прокурор вказав, що вказана справа підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.
Представник відповідача поклалась на думку суду.
Суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю виходячи з наступного.
Статті 1, 3 і 15 ЦПК України зазначають, що завданням цивільного судочинства є розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства, за захистом яких кожна особа має право звернутися до суду.
Разом з тим, згідно з положеннями ст.ст. 5, 11 і 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції лише адміністративних судів відносяться спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень, щодо оскарження його дій чи бездіяльності, в тому числі спори до суб'єкта владних повноважень про зобов'язання вчинити дії чи утриматись від їх вчинення.
Відповідно до п. 8 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 року № 8 « Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів» відповідно до абзацу другого частини першої статті 2 Закону України від 1 липня 2004 року № 1952-IV "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон № 1952-IV) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. За змістом статті 9 цього Закону державний реєстратор є державним службовцем, крім випадку, коли державним реєстратором є нотаріус як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються (делегуються) функції державного реєстратора прав на нерухоме майно. Відповідно до частини другої статті 30 цього Закону дії або бездіяльність державного реєстратора, державного кадастрового реєстратора, нотаріуса, державного виконавця можуть бути оскаржені до суду. Суди повинні мати на увазі, що під діями також слід розуміти рішення, прийняті зазначеними суб'єктами владних повноважень з питань реєстрації. Спори, які виникають у цих відносинах, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Крім того, Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ в листі «Про судову практику розгляду справ про оскарження нотаріальних дій або відмову в їх вчиненні» також наголошено на тому, що подібні справи належать до справ адміністративної юрисдикції і звернуто увагу на необхідність застосування п. 8 постанови пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів».
Оскільки предметом судового розгляду є оскарження рішення державного реєстратора, то справа, що розглядається судом, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Отже, провадження у справі необхідно закрити, та роз'яснити учасникам судового розгляду, що розгляд вказаної справи належить до юрисдикції адміністративних судів.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст. 1, 3, 15, 205, 206, 210, 293-295 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Провадження у справі закрити.
Повідомити заявнику, що розгляд вказаної справи належить до юрисдикції адміністративних судів.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги або по закінченню апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.
Суддя
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2015 |
Оприлюднено | 12.03.2015 |
Номер документу | 42977208 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Медведєв К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні