ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
Ухвала
про закриття провадження у справі
03 березня 2015 року Справа № 813/7324/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
секретар судового засідання Небесна М.В.,
від позивача Попадюк С.С.,
від відповідача не прибув,
розглянув у попередньому судовому засіданні клопотання представника відповідача про закриття провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вояр» про скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Вояр» з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, в якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення № 0002462201/10196 від 07.07.2014 року та № 0002472201/10197 від 07.07.2014 року.
17.02.2015 року представником відповідача подане клопотання про закриття провадження у справі за вх. № 6218 /а.с.82/ на підставі п.3 ч. 1 ст. 157 КАС України, а саме у зв'язку із примиренням сторін внаслідок досягнення податкового компромісу.
Представник позивача у судовому засіданні вказане клопотання підтримав.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Представник позивача пояснив, що ТОВ «Вояр» сплачено встановлений законодавством розмір грошового зобов'язання, що необхідний для досягнення податкового компромісу за податковими повідомленнями-рішеннями.
Як передбачено абз. 1 п. 7 підр. 9-2 p. XX Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - ПК України), процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Абзацом 1 п. 8 цього ж підрозділу ПК України встановлено, що податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
Відповідно до п. 11-2 p. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Згідно з ч. 2 ст. 136 КАС України сторони можуть примиритися протягом всього часу судового розгляду або заявити клопотання про надання їм часу для примирення.
За правилами п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо сторони досягли примирення.
З врахуванням примирення між сторонами, у зв'язку з досягненням податкового компромісу щодо сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств відповідно до підр. 9-2 p. XX «Перехідні положення» ПК України, з врахуванням того, що таке не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, суд дійшов висновку, що провадження у справі слід закрити.
Судовий збір відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» в сумі 182,70 грн. належить повернути позивачу з Державного бюджету України.
До матеріалів справи долучено квитанцію № ПН 597 /а.с.2/ на суму 182,70 грн. та, з врахуванням викладеного, вказану суму судового збору слід повернути позивачу
Керуючись ст.ст. 2, 157, 158-160, 165 КАС України, -
у х в а л и в :
1. Клопотання представника відповідача - задовольнити.
2. Провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вояр» про скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області - закрити.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Вояр» (Львівська область, Пустомитівський район, с. Пасіки-Зубрицькі, вул. Л. Українки, 157; ЄДРПОУ 30823037) судовий збір у сумі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.
Ухвалу може бути оскаржено протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 06.03.2015 року.
Суддя Кравців О.Р.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2015 |
Оприлюднено | 11.03.2015 |
Номер документу | 42992850 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравців Олег Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні