КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/19915/14 Головуючий у 1-й інстанції: Кармазін О.А.
Суддя-доповідач: Бабенко К.А
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 лютого 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Василенка Я.М., Шурка О.І., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2015 року у справі за адміністративним позовом Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Корвет" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
В зв'язку з неприбуттям жодного з представників осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, відповідно до п. 2 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2015 року у задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, Постанову суду першої інстанції скасувати, ухвалити нову Постанову, якою адміністративний позов задовольнити повністю з наступних підстав.
Відповідач знаходиться на обліку у Позивача, є страхувальником та платником страхових внесків.
19 січня 2011 року Відповідачем до Позивача подано Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 2010 рік форми Ф4-ФСС з ТВП, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.5). Як вбачається з Розділу ІІІ зазначеного Звіту, заборгованість за страхувальником на кінець звітного періоду (р.11 - р.16) становить 1404,19 грн., а в Розділі V - Заборгованість, пов'язана з невиплатою з/плати - 1404,19 грн.
Крім того, як вбачається з Довідки Позивача про структуру заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «Корвет» (ЄДРПОУ 24573108) у рамках заявленої суми боргу, яка також наявна в матеріалах справи (а.с.16), станом на 09.01.2015 року у Відповідача наявна заборгованість у сумі 1404,19 грн. зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, яка виникла у 2002 році.
Зазначена сума заборгованості, що обліковується за Відповідачем, підтверджується також Карткою особового рахунку станом на 09.01.2015 року (а.с.17).
Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позову Позивачу, виходив з того, що строк сплати спірної суми коштів не настав, а відтак підстави вважати цю суму недоїмкою відсутні.
Згідно з п. 5 частини сьомої Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року №2464-VI, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Згідно з п. 2 частини другої ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року №2240-ІІІ, в чинній час виникнення спірної заборгованості Відповідача редакції (надалі - Закон №2240-ІІІ), страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до абз. 1, 2 частини першої ст. 23 Закону №2240-ІІІ, страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону; перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період, тобто страхувальник зобов'язаний перераховувати зазначені суми саме у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період, а не день фактичного здійснення її виплати.
Згідно з частиною другою ст. 30 Закону №2240-ІІІ, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку; строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Відповідно до частини другої ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Як зазначено в Постанові Верховного Суду України від 30 травня 2011 року у справі №21-54а11 за позовом Харківського державного державного авіаційного виробничого підприємства орденів Жовтневої революції та Трудового Червоного Прапору до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Харкова про визнання вимоги недійсною, наведені норми права не дають підстав вважати, що положення абзацу шостого частини шостої статті 20 Закону №1058-IV, відповідно до якого перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), звільняють страхувальника від обов'язку сплати страхових внесків у 20-денний строк із дня закінчення звітного періоду у зв'язку з неодержанням останнім цих коштів.
Відповідно до ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини справи, що мають значення для справи, судове рішення ухвалено з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому, Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2015 року скасовується, ухвалюється нова Постанова, якою адміністративний позов задовольняється повністю.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності задовольнити, Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2015 року скасувати, ухвалити нову Постанову, якою адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Корвет» (код за ЄДРПОУ 24573108 на користь Святошинської міжрайонної виконавчої дирекції Київської міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код за ЄДРПОУ 26080404) 1404 (одна тисяча чотириста чотири) грн. 19 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили .
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Василенко Я.М.
Шурко О.І.
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Василенко Я.М.
Шурко О.І.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2015 |
Оприлюднено | 13.03.2015 |
Номер документу | 43006584 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Бабенко К.А
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні