Рішення
від 02.03.2015 по справі 922/160/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" березня 2015 р.Справа № 922/160/15

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Хотенця П.В.

при секретарі судового засідання Гаврильєві О.В.

розглянувши справу

за позовом Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Український страховий стандарт", м. Київ до Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ЛЕММА СІТІ СЕРВЕР", м. Харків про стягнення 16562,87 грн. за участю представників сторін:

позивача - не з*явився

відповідача - не з*явився

ВСТАНОВИВ:

Розглядається позовна вимога про стягнення з відповідача грошових коштів у розмірі 16562,87 грн.

Враховуючи, що заяв та клопотань представниками сторін не заявлено, суд починає розгляд справи по суті.

Представник позивача у судове засідання не з*явився, у наданому клопотанні підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовльнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з*явився, відзив на позовну заяву та документи на виконання ухвали суду про порушення провадження у справі суду не надав.

Разом з цим, 19 січня 2015 року до суду повернулося повідомлення про вручення відповідачу судової ухвали про порушення провадження у справі № 922/160/15.

У постанові пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26 грудня 2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що у разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Таким чином, суд вважає, що відповідач - Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "ЛЕММА СІТІ СЕРВЕР" належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання.

Приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, закріплені пунктом 4 частини 3 статті 129 Конституції України, статтею 4-3 та статтею 33 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом в межах наданих йому повноважень сторонам створені усі належні умови для надання доказів у справі та є підстави для розгляду справи за наявними у справі матеріалами у відповідності до статті 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

18 квітня 2014 року між Приватним акціонерним товариством "Страхова компанія "Український страховий стандарт" (позивачем) та Боровок Наталією Миколаївною було укладено договір № 0114-2102-0438 добровільного страхування транспортного засобу, що є предметом застави, відповідно до якого позивачем застраховано транспортний засіб страхувальника - автомобіль MG реєстраційний номер АХ1790ЕЕ.

29 квітня 2014 року в м. Харкові по вул. Пушкінська, 65 трапилось ДТП за участю транспортного засобу - автомобілю MG реєстраційний номер АХ1790ЕЕ під керуванням Боровок Наталії Миколаївни та транспортного засобу - автомобілю Daewoo реєстраційний номер АХ3191АА під керуванням Єна Олександра Вітальйовича.

Відповідно до довідки ДАІ № 9380852 дорожньо-транспортна пригода сталася з вини Єна Олександра Вітальйовича, який керуючи автомобілем Daewoo реєстраційний номер АХ3191АА порушив вимоги частини 13.1 Правил дорожнього руху, внаслідок чого відбулося зіткнення з автомобілем MG реєстраційний номер АХ1790ЕЕ під керуванням Боровок Наталії Миколаївни.

02 червня 2014 року Київським районним судом м. Харкова, у справі №640/7408/14-п винесена постанова, згідно якої Єна Олександра Вітальйовича визнано винним у вчинені даного ДТП.

В результаті вказаного ДТП було пошкоджено застрахований у Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Український страховий стандарт", згідно з умовами договору добровільного страхування наземного транспорту №0114-2102-0438 від 18 квітня 2014 року, автомобіль MG реєстраційний номер АХ1790ЕЕ, який належить Боровок Наталії Миколаївни (страхувальнику) на праві приватної власності.

06 травня 2014 року Фізичною особою - підприємцем Мороз С.М. було проведено автотоварознавче дослідження, за результатами якої складено висновок № 22/05/14, згідно якого вартість матеріального збитку, завданого внаслідок ДТП власнику автомобіля MG реєстраційний номер АХ1790ЕЕ становить 19462,60 грн.

Згідно рахунку-фактурі ІП "АІС-Харків" від 06 травня 2014 року, вартість відновлювального ремонту автомобіля MG реєстраційний номер АХ1790ЕЕ становить 17467,37 грн.

Відповідно до страхового акту № 3146 від 05 серпня 2014 року та розрахунком суми страхового відшкодування, суму страхового відшкодування було визначено в розмірі 16562,87 грн.

24 червня 2014 року страхувальник звернулась з заявою про виплату страхового відшкодування у зв*язку з настанням страхового випадку.

11 серпня 2014 року платіжним дорученням № 469 здійснено виплату страхового відшкодування в розмірі 16562,87 грн., відповідно до умов договору страхування, страхового акту та положень чинного законодавства.

Матеріали справи свідчать про те, що позивач повністю виконав свої зобов'язання перед страхувальником.

Згідно статті 993 Цивільного України та статті 27 Закону України "Про страхування", згідно з якими, до страхової компанії, яка здійснила виплату страхового відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник мав до особи, відповідальної за заподіяні збитки. Статтею 1166 Цивільного кодексу України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Оскільки цивільно-правова відповідальність на момент вчинення ДТП була застрахована у Приватному акціонерному товариству "Страхова компанія "ЛЕММА СІТІ СЕРВЕР" (відповідача) поліс №АС/6701020, на цій підставі, керуючись Законом України "Про обов*язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", статтею 993, статтями 20, 27 Закону України "Про страхування", на адресу страхової компанії Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ЛЕММА СІТІ СЕРВЕР" було скеровано заяву про виплату страхового відшкодування з додатком документів про ДТП вих. №2304 від 26 вересня 2014 року у розмірі 16562,87 грн., передбаченого законом. Згідно статті 22 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров'ю, третьої особи.

Відповідно до вимог статті 36 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" після розгляду страховиком наданих йому документів про дорожньо-транспортну пригоду страховик приймає рішення про виплату страхового відшкодування або відмову у виплаті страхового відшкодування. Про прийняте рішення страховик зобов'язаний направити заявнику письмове повідомлення протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.

Згідно пункту 36.2. статті 36 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" протягом п*ятнадцяти днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, за наявності документів, визначених у статті 35 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, але не пізніше як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування.

На даний час виплати страхового відшкодування по вказаному страховому випадку Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "ЛЕММА СІТІ СЕРВЕР" не здійснило, жодних відповідей про розгляд заяви про виплату страхового відшкодування на адресу Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Український страховий стандарт" не надходило.

Відповідно до статті 27 Закону України "Про страхування" до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування в межах фактичних затрат, переходить право вимоги, яке страхувальник має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.

Згідно статті 993 Цивільного кодексу України до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.

Відповідно до статті 1188 Цивільного кодексу України шкода, завдана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, відшкодовується на загальних підставах, а саме шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується винною особою.

За статтею 1191 Цивільного кодексу України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

Для застосування такої міри відповідальності, як відшкодування збитків, потрібна наявність усіх елементів складу правопорушення: протиправної поведінки; збитків та їх розміру; причинного зв'язку між протиправною поведінкою заподіювача та збитками; вини. За відсутності хоча б одного з цих елементів цивільна відповідальність не настає.

Матеріали справи свідчать про наявність усіх елементів складу правопорушення: протиправної поведінки; збитків та їх розміру; причинного зв'язку між протиправною поведінкою заподіювача та збитками; вини.

Згідно статті 55 Конституції України, статтей 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до частини 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.

Згідно статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору, у разі задоволення позовних вимог, покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 22, 979, 993, 1172, 1188 Цивільного кодексу України, статтями 20, 27 Закону України "Про страхування", статтей 9, 22, 36 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів"статтями 1, 4, 12, 32, 33, 43, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ЛЕММА СІТІ СЕРВЕР" (61057, м. Харків, вул. Чернишевська, 4, код ЄДРПОУ 14075674) на користь Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Український страховий стандарт" (04073, м. Київ, пров. Балтійський, 20, поточний рахунок 26501799999882 в ПАТ КБ "Правекс Банк", МФО 380838, код ЄДРПОУ 22229921) грошові кошти у розмірі 16562,87 грн. та 1827,00 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 10.03.2015 р.

Суддя П.В. Хотенець

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.03.2015
Оприлюднено16.03.2015
Номер документу43027904
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/160/15

Ухвала від 11.02.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Рішення від 02.03.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 06.01.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні