cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство
"10" березня 2015 р.Справа № 922/1132/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Чистякової І.О.
при секретарі судового засідання Березкіній А.Д.
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СМС-Маркет", м. Харків про визнання банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "СМС-Маркет", м. Харків , код ЄДРПОУ 38880113 за участю представників сторін
боржника - не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "СМС-Маркет" (боржник) звернувся до суду з заявою про порушення відносно боржника справи про банкрутство на підставі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки вартості майна боржника, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 26 лютого 2015 року прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СМС-Маркет"про порушення справи про банкрутство до розгляду та призначено підготовче засідання на 10 березня 2015 р. о 12:20 год., зобов'язано боржника до судового засідання надати суду: проміжний ліквідаційний баланс; оригінал квитанції №68427193 від 24.02.2015р.; установчі документи боржника; докази проведення інвентаризації майна боржника; довідку ПАТ "Грант" про наявність у боржника коштів на р/р 2600781957478, відкритому у ПАТ "Грант" м. Харків, відділення №19, МФО 351607; відповіді на направлені запити про наявність чи відсутність зареєстрованого за боржником майна; відповіді на направлені запити до Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, Харківського міського центру зайнятості, Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова, відділення Харківського обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Головного управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Харківській області; довідки УДАІ ГУМВС України в Харківській області, Державної реєстраційної служби Харківської області, інспекції Держтехнагляду щодо наявності або відсутності зареєстрованого за боржником майна та земельних ділянок; відомості про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника; засвідчені належним чином копії документів доданих до заяви про порушення справи про банкрутство.
Представник боржника у судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, витребувані судом документи не представив, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином згідно діючого законодавства.
Зважаючи на вищевикладене, враховуючи належне повідомлення боржника про час та місце розгляду справи, та оскільки явка в судове засідання згідно зі статтею 22 Господарського процесуального кодексу України - це право, а не обов'язок сторін, справа може розглядатися без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору. Явку представників сторін судом обов'язковою визнано не було, до того ж згідно ч. 1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неявка у підготовче засідання сторін не перешкоджає проведенню засідання, а тому суд вважає за можливе розглядати справу в даному судовому засіданні за відсутності представника боржника.
Розглянувши вищезазначену заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи суд відмовляє у порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "СМС-Маркет" виходячи з наступного.
Згідно ч. 9 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за подання заяви про порушення справи про банкрутство справляється судовий збір у порядку, передбаченому законом.
Боржником до заяви в якості доказів сплати судового збору надано ксерокопію квитанції №68427193 від 24.02.2015 р., яка судом не приймається в якості належного доказу сплати судового збору, оскільки платіжні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі. Крім того, ксерокопії чи фотокопії платіжних документів не можуть бути доказом сплати судового збору.
Аналогічна правова позиція також викладена в п. 2.21. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21 лютого 2013 року № 7, згідно якого платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Отже, заявником не надано до заяви про порушення справи про банкрутство доказів сплати судового збору.
Крім того, згідно ч.1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідно до ч. 8 ст. 111 Цивільного кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.
Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Як вбачається з протоколу загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "СМС Маркет" №3 від 23.02.2015р. проміжний ліквідаційний баланс боржника був затверджений 23 лютого 2015р., проте до заяви про порушення справи про банкрутство заявником проміжного ліквідаційного балансу не було надано.
Також, згідно ч.4 ст.111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. У випадках, установлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Відповідно п.п. ж) п.3 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженою Міністерством фінансів України від 11 серпня 1994 року №69 (далі - Інструкція) та п.12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року №419 проведення інвентаризації активів та зобов'язань підприємства у разі ліквідації підприємства є обов'язковим.
Згідно п.11.4 Інструкції, робочі інвентаризаційні комісії, зокрема здійснюють інвентаризацію майна, товарно-матеріальних цінностей, коштів, цінних паперів та інших грошових документів і незавершеного виробництва у місцях зберігання та виробництва.
До заяви про порушення справи про банкрутство доказів проведення інвентаризації всіх активів та пасивів боржника та складання відповідних інвентаризаційних відомостей заявником надано не було.
Вищенаведені обставини свідчать про те, що заявником не дотримано порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, що є обов`язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно ч.1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
За приписами ч.6 ст. 16 Закону за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 7 ст. 16 Закону суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо зокрема: заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство та за наявності підстав, передбачених статтею 15 цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо зокрема, заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі, не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Приймаючи до уваги те, що заявником до його заяви про порушення справи про банкрутство не подано належних доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, а також дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, суд дійшов висновку про відмову в порушенні провадження у справі про банкрутство.
Керуючись ст.ст. 11, 15, 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "СМС-Маркет" у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Відмова у порушенні провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
2. Дану ухвалу направити: боржнику, державному реєстратору, Ленінському відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, ГУ ДКСУ у Харківській області, Західній ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області.
Суддя Чистякова І.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2015 |
Оприлюднено | 16.03.2015 |
Номер документу | 43033534 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні