Рішення
від 10.03.2015 по справі 707/370/15-ц
ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

707/370/15-ц

2/707/340/15

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

10 березня 2015 року Черкаський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого-судді Суходольського О.М.

при секретарі Івлєвій С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області, третя особа Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Черкаській області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області, третя особа Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Черкаській області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, мотивуючи позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_4. Після її смерті відкрилась спадщина, що складається зокрема з земельної ділянки площею 1,69га. з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністративних межах Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області. Померла ОСОБА_4 залишила заповіт, яким заповідала належне їй майно ОСОБА_2. На даний час заповіт не скасовано та не змінено. Спору щодо спадкового майна не має. Позивач зазначає, що вона отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом лише на частину спадкового майна, а саме на домоволодіння та земельну ділянку, що розташовані по АДРЕСА_1 та грошових заощаджень, що знаходяться у ВАТ "Ощадбанк". На іншу частину спадкового майна нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва, у зв'язку з тим, що у втрачено оригінал державного акту, яким посвідчено право власності померлої ОСОБА_4 на земельну ділянку площею 1,69га. з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністративних межах Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області. Щодо втрати державного акту в газеті «Сільські обрії» №49 від 19.12.2014 року було надруковано оголошення

Враховуючи вище вказані обставини позивач не може оформити свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_4, на зазначену земельну ділянку в нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, тому і звернувся до суду з даним позовом.

В судове засідання позивач ОСОБА_2 не з'явилася, але на адресу суду надійшла заява про розгляд справи без її участі та про підтримання позовних вимог в повному обсязі.

Представник відповідача Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки, хоча Геронимівська сільська рада Черкаського району Черкаської області була повідомлена у встановленому законом порядку про відкриття провадження по справі та про час і місце судового розгляду справи, про що є підтвердження в матеріалах справи, а тому суд зі згоди представника позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до вимог ст.224 ЦПК України.

Представник третьої особи Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Черкаській області Бондаренка С.С. у судове засідання не з'явився однак на адресу суду надійшла заява про розгляд справи без його участі.

Дослідивши наявні матеріали справи, суд встановив наступні фактичні обставини справи.

Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після її смерті відкрилась спадщина, що складається з земельної ділянки площею 1,69га. з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністративних межах Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області. Спадкоємців обов'язкової долі немає. Спору щодо спадкового майна немає.

Враховуючи, що померлою ОСОБА_4 за життя було втрачено оригінал правовстановлюючого документу на земельну ділянку, тому позивач не може оформити свідоцтво про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_4, на вищевказану земельну ділянку в нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини.

Згідно листа Управління держземагенства у Черкаському районі Черкаської області від 10.02.2015р. №1248/01-16, ОСОБА_4 отримувала державний акт серії ЧР№025301 на право власності на земельну ділянку, площею 1,69га. з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністративних межах Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області. Вартість земельної ділянки становить 65021,54 гривень.

Відповідно до заповіту від 20.05.2008 р. ОСОБА_4 заповідала все своє майно ОСОБА_2. Заповіт зареєстровано в Мліївській сільській раді Городищенського району Черкаської області, і на момент розгляду справи не змінений і не скасований.

Згідно даних нотаріальної контори встановлено, що спадкова справа після смерті ОСОБА_4 заведена 23.03.2010 року нотаріусом Городищенської державної нотаріальної контори. Дана спадкова справа була заведена за заявою про прийняття спадщини за заповітом ОСОБА_2 від 19.03.2010р. На ім'я ОСОБА_2 видано три свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 07.12.2010 року. Крім позивача до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини звертався ОСОБА_6, який є спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_4 Заповіт від 20.05.2008 р. не змінено і не скасовано.

Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом та згідно до положень ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.

Згідно ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Згідно ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

На підставі викладеного, враховуючи що за життя ОСОБА_4 склала заповіт, яким все належне їй майно заповіла ОСОБА_2, заповіт не змінено, не скасовано, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 є доведеними, підтверджені належними доказами, ґрунтуються на законі, тому підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст.1218, 1222, 1223, 1261 ЦК України, ст.ст. 213-215, 226 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_2 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 1,69га, кадастровий номер 7124982500:02:001:0043 розташовану в межах Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала померлій 14.03.2010 року ОСОБА_4 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку, серія ЧР№025301.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційні скарги на рішення можуть бути подані протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Черкаської області через районний суд.

Суддя: О. М. Суходольський

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення10.03.2015
Оприлюднено16.03.2015
Номер документу43036597
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —707/370/15-ц

Рішення від 10.03.2015

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Суходольський О. М.

Ухвала від 24.02.2015

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Суходольський О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні