ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" березня 2015 р. Справа № 809/686/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківськівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лілея" про припинення юридичної особи,
ВСТАНОВИВ:
16.02.2015 року Державна податкова інспекція у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківськівській області (надалі – позивач, ДПІ у Рогатинському районі) звернулася в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лілея" (надалі – відповідач, ТзОВ "Лілея") про припинення юридичної особи. Позовні вимоги мотивувала тим, що відповідач більше одного року не подає органам державної податкової служби документів податкової звітності відповідно до закону, а тому у відповідності до вимог частини 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" підлягає припиненню.
17.02.2015 року судом відповідно до пункту 3 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі та на виконання вимог частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачу за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви і доданими до неї документами та запропоновано у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали подати заперечення проти позову або заяву про визнання позову. Однак кореспонденція, направлена відповідачу, 23.02.2015 року повернулася на адресу суду з відміткою працівника поштового зв'язку “за зазначеню адресою не проживає”.
Відповідно частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За таких обставин, суд приходить висновку, що відповідач повідомлений належним чином про розгляд справи у порядку скороченого провадження, а також про порядок і строк подання заперечення проти позову та наслідки неподання такого заперечення.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів – у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Враховуючи те, що відповідачем не було подано до суду заперечення проти заявленого позову, а також те, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, поданий ДПІ у Рогатинському районі позов до ТзОВ "Лілея" про припинення юридичної особи підлягає розгляду у строк, визначений пунктом 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши та оцінивши матеріали справи у порядку скороченого провадження, дослідивши наявні докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що 06.12.1993 року ТзОВ "Лілея" зареєстроване виконавчим комітетом Рогатинської міської ради Івано-Франківської області як юридична особа (код ЄДРПОУ - 20537417), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, та взяте на податковий облік як платник податків ДПІ у Рогатинському районі (а.с.7-9).
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Пунктом 49.2 статті 49 даного Кодексу встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Згідно пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до підпункту 19-1.1.2 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, зокрема, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Із довідки ДПІ у Рогатинському районі від 10.11.2014 року за № 1624/10/09-10-15-01/1516 вбачається, що відповідач, починаючи з 2013 року, не подавав до податкового органу звітність з податку на прибуток. Декларацію з податку на прибуток за 2012 рік відповідачем подано 11.02.2013 року (а.с.11).
Підпунктом 20.1.37 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців регулює Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”.
Відповідно до вимог частини 1 статті 33 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Згідно абзацу 5 частини 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Таким чином, суд дійшов висновку, що неподання відповідачем органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності з 12.02.2013 року у відповідності до вимог абзацу 5 частини 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” є підставою для припинення юридичної особи - ТзОВ "Лілея".
Згідно довідки ДПІ у Рогатинському районі від 08.12.2014 року за № 1793/10/0-10-25-10/724, ТзОВ "Лілея", станом на 08.12.2014 року, не має заборгованості по платежах до бюджету (а.с.10).
Відповідно до пункту 67.2 статті 67 Податкового кодексу України контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців.
За таких обставин, суд зазначає, що позивач наділений правом звертатися до суду із позовною заявою про припинення юридичної особи - ТзОВ "Лілея".
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до вимог частини 1 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Згідно абзацу 11 частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини 1 статті 183-2 цього Кодексу.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст.ст.11, 71, 86, 160, 162, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу – Товариство з обмеженою відповідальністю "Лілея" (76018, Івано-Франківська область, Рогатинський район, м. Рогатин, вул. Угрина Безгрішного, 9, код ЄДРПОУ – 20537417).
Постанову допустити до негайного виконання.
Згідно частини 1 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” копію постанови направити державному реєстратору Реєстраційної служби Рогатинського районного управління юстиції в Івано-Франківській області (77000, Івано-Франківська область, м. Рогатин, вул. Галицька, 40) для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення та внесення запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 та частини 8 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя Главач І.А.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2015 |
Оприлюднено | 18.03.2015 |
Номер документу | 43075221 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Главач І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні