Ухвала
від 12.03.2015 по справі 922/5947/14
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

"12" березня 2015 р. Справа № 922/5947/14

Колегія суддів у складі: головуючий суддя Здоровко Л.М., суддя Плахов О.В., суддя Шутенко І.А.,

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Газтехбуд", м. Харків, (вх. 1625 Х/2), на рішення господарського суду Харківської області від 23.02.2015р. у справі № 922/5947/14

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РемАвто", м. Харків,

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Газтехбуд", м. Харків,

про стягнення коштів

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням господарського суду Харківської області від 23.02.2015р. (суддя Прохоров С.А.) позовні вимоги задоволено частково; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Газтехбуд" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "РемАвто" суму основного боргу в розмірі 32748,60 грн., пеню в сумі 2281,63 грн., інфляційні втрати в розмірі 7630,42 грн., 3% річних в розмірі 1623,07 грн. та 1827,00 грн. судового збору; в частині стягнення штрафу в сумі 2292,40 грн., пені в сумі 3711,37 грн. та 3% річних в сумі 5,52 грн. - в позові відмовлено.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Газтехбуд" з рішенням суду першої інстанції не погодилось, звернулось до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду Харківської області від 23.02.2015р. у справі №922/5947/14 скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів встановила наступне.

Відповідно до статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом.

Статтею 94 ГПК України передбачено, що апеляційна скарга подається у письмовій формі і повинна містити, зокрема, вимоги до особи, яка подає апеляційну скаргу, а також підстави, з яких порушено питання про перегляд рішення, з посиланням на законодавство і матеріали, що є у справі або подані додатково. Апеляційна скарга підписується особою, яка подає скаргу або її представником.

У відповідності до цієї ж норми процесуального законодавства до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Колегія суддів, перевіривши апеляційну скаргу на предмет її відповідності статті 94 Господарського процесуального кодексу України дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає поверненню за підстав передбачених п.3 статті 97 Господарського процесуального кодексу України, виходячи з наступного.

Законом України "Про судовий збір" визначено правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, відповідно до ст.1 якого, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч.1 ст.4 ЗУ "Про судовий збір" ).

Згідно з п.п.1 п.2 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру передбачено ставку судового збору - 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.

Відповідно до п.п.4 п.2 ч.2 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору, що справляється із апеляційної скарги на рішення суду складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої, виходячи з оспорюваної суми.

Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, апелянт судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції майнового характеру не сплатив, натомість подав клопотання, в якому просить про відстрочення сплати судового збору Товариства з обмеженою відповідальністю "Газтехбуд" у зв'язку тим, що апелянт перебуває у скрутному майновому становищі.

Розглянувши зазначене прохання, колегія суддів дійшла висновку про відмову в його задоволенні, зважаючи на наступне.

У відповідності до ст.8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Постановою Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013р. «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» встановлено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, про скрутне матеріальне становище внаслідок економічної кризи, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору та вирішила відмовити в його задоволенні.

Відповідно до п.3 статті 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Зазначені обставини є підставою для повернення апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Газтехбуд" відповідно до пункту 3 статті 97 Господарського процесуального кодексу України.

З огляду на викладене апеляційна скарга підлягає поверненню.

Керуючись ст.86, п. 3 ч.1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Газтехбуд" на рішення господарського суду Харківської області від 23.02.2015р. у справі № 922/5947/14повернути заявникові.

Додаток: апеляційна скарга з додатками на 12 аркушах.

Головуючий суддя Л.М. Здоровко

Суддя О.В. Плахов

Суддя І.А. Шутенко

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення12.03.2015
Оприлюднено18.03.2015
Номер документу43077027
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/5947/14

Ухвала від 29.09.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Губенко H.M.

Ухвала від 11.02.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 21.01.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 08.06.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Губенко H.M.

Ухвала від 06.04.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Могилєвкін Ю.О.

Ухвала від 12.03.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Плахов О.В.

Рішення від 23.02.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 25.12.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні