Рішення
від 12.03.2015 по справі 460/4045/14-ц
ЯВОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 460/4045/14

Провадження №2/460/455/15

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.03.2015 рокум.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Варениця В.С.

з участю секретаря Мельник Є.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Яворові

цивільну справу за позовом ОСОБА_1

до Рясне-Руської сільської ради та гр.ОСОБА_2

про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-

В С Т А Н О В И В:

12.12.2014 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить постановити рішення, яким визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0,0441 га для ведення садівництва, яка розташована на території Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області, кадастровий номер 4625887500:02:000:0083, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3. Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідно до договору купівлі-продажу від 23.07.2003 року її батько ОСОБА_3 придбав у гр.ОСОБА_4 вищевказану земельну ділянку, яка знаходиться в садівничому кооперативі «Вишня 1», та розпочав процедуру оформлення нового Державного акту про право власності на земельну ділянку, який отримав, однак до своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року не зареєстрував в книзі записів реєстрації державних актів. Відсутність державної реєстрації права власності на успадковану земельну ділянку, позбавляє її права оформити свої спадкові права в нотаріальному порядку. Крім неї, інший спадкоємець першої черги за законом мати ОСОБА_2 не заперечує проти оформлення спадщини на неї.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_6 не з'явилися, від представника позивача ОСОБА_6 надійшла письмова заява про розгляд справи у його відсутності, заявлений позов своєї довірительки підтримує і просить його задоволити.

Від представника Рясне-Руської сільської ради, яка за певних обставин має обов'язок подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою, надійшло письмове клопотання про розгляд справи у відсутність представника сільської ради.

Також на розгляд справи не з'явилася відповідач ОСОБА_2, яка подала письмову заяву про відсутність заперечень проти позову і просить його задоволити.

Дослідивши докази, суд прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

З оглянутого судом Державного акту про право власності на земельну ділянку серія ЯБ №342956 вбачається, що гр.ОСОБА_3 на підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу земельної ділянки від 23.07.2003 року набув право власності на земельну ділянку площею 0,0441 га, кадастровий номер 4625887500:02:000:0083, яка розташована в Садівничому товаристві «Вишня-1» Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області, з цільовим призначенням для ведення садівництва.

Також судом встановлено, що після отримання вищевказаного Державного акту про право власності на земельну ділянку гр.ОСОБА_3 в передбаченому законом порядку не провів до часу своєї смерті державну реєстрацію свого права власності на придбану земельну ділянку.

2

Згідно свідоцтва про смерть гр.ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року в м.Львові. Після його смерті відкрилася спадщина за законом.

Згідно свідоцтва про народження та укладення шлюбу вбачається, що позивач ОСОБА_1 являється рідною донькою померлого ОСОБА_3, тобто позивач являється спадкоємцем за законом першої черги.

Судом також встановлено, як вбачається з матеріалів спадкової справи №37/2013 року Другої Львівської державної нотаріальної контори спадкодавця ОСОБА_3, що спадкоємиця за законом першої черги дружина покійного ОСОБА_2 в поданій нотаріально посвідченій заяві відмовляється від своєї частки в спадщині після смерті ОСОБА_3 в користь позивача ОСОБА_1

Відповідно до ст.ст.1216, 1217, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків спадщини від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

А відповідно до вимог ст.ст.1268, 1269, 1270 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку не заявив про відмову від спадщини. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має право протягом шестимісячного строку подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що спадкоємець за законом першої черги ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті спадкодавця ОСОБА_3, оскільки на час смерті постійно проживала разом з ним, а також в передбачений законом строк звернулася до Другої Львівської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за законом.

Також судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 отримала свідоцтва про право на спадщину за законом грошові вклади та частку в статутному фонді ТзОВ «Княгиня», що належали на праві власності покійному ОСОБА_3

Однак відсутність державної реєстрації права власності на придбану земельну ділянку, позбавляє можливості позивача ОСОБА_1оформити свої спадкові права шляхом оформлення спадщини в нотаріальному порядку, що стверджується письмовою відповіддю нотаріуса Другої Львівської держнотконтори.

Оцінюючи докази по даній справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні доведено, що позивач є такою, що прийняла спадщину за законом після смерті батька ОСОБА_3, який на законних підставах набув право власності на спірну земельну ділянку, за позивачем слід визнати право на спадкове майно в порядку спадкування за законом, а тому її позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на нерухоме майно у вигляді земельної ділянки площею 0,0441 га, кадастровий номер 4625887500:02:000:0083, з цільовим призначенням для ведення садівництва, яка розташована в Садівничому товаристві «Вишня-1» Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3 який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, в цей же строк з дня його отримання, через Яворівський районний суд Львівської області.

Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

СУДДЯ:

СудЯворівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення12.03.2015
Оприлюднено19.03.2015
Номер документу43109234
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —460/4045/14-ц

Ухвала від 19.12.2014

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Варениця В. С.

Рішення від 12.03.2015

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Варениця В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні