cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.02.2015 р. Справа №910/28209/14 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " СФ Факторіал "
До Управління житлово - комунального господарства Святошинської районної в м.Києві державної адміністрації
Про стягнення 145509,40 грн.
Суддя Пінчук В.І
Представники:
Від позивача Черниш О.М. - представник
Від відповідача не з'явився
Рішення прийняте 05.02.2015 р., оскільки у судовому засіданні 22.01.2015 р. розгляд справи відкладався відповідно до п. 1 ст. 77 ГПК України .
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю " СФ Факторіал " звернувся до господарського суду м. Києва з позовною заявою про стягнення з відповідача - управління житлово - комунального господарства Святошинської районної в м.Києві державної адміністрації " заборгованості у розмірі 145509,40 грн.
Представник відповідача в судове засідання двічі не з'явився, відзив на позовну заяву не надав.
Відповідно до ст. 75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд -
ВСТАНОВИВ:
27.10.2011 р. між відповідачем ( замовник ) та позивачем ( підрядник ) був укладений договір підряду на виконання капітальних робіт № 27/34 (надалі - договір), відповідно до якого підрядник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених в цьому договорі, на свій ризик виконати за завданням замовника з використанням своїх матеріалів та устаткування виконати роботи, а замовник зобов'язується в порядку та на умовах, зазначених в цьому договорі прийняти і оплатити роботу: по капітальному ремонту сходових клітин та влаштування освітлення під'їздів житлового будинку на вул. Депутатська, 4/6 ( п.1.1. договору ).
Відповідно п.2.1. договору вартість капітального ремонту визначається згідно кошторису за твердою договірною ціною яка становить: 125000,00 грн. ПДВ 20% становить 250000,00 грн. Загальна вартість робіт складає 150000,00 грн.
Згідно п.2.4. договору попередня оплата здійснюється на підставі постанови КМУ від 09.10.2006 року №1404 в розмірі 30% вартості річного обсягу робіт.
Відповідно п.3.1.1. договору передбачена безготівкова форма розрахунків.
Оплата здійснюється у гривнях на розрахунковий рахунок підрядника згідно актів здачі - приймання виконаних робіт у сумі та терміни визначені умовами даного договору.
Оплата здійснюється у гривнях на розрахунковий рахунок підрядника згідно актів здачі - приймання виконаних робіт у сумі та в терміни визначені умовами даного договору.
Строки розрахунків: після підписання актів прийому передачі вказаних у пункті 3.2. в п'ятиденний термін (п.3.1.4. договору).
Пунктом 5.1.2. договору передбачено, що підрядник зобов'язаний своїми силами і засобами виконати роботу і здати роботу, згідно акту виконаних робіт (КБ-2в). У разі виявлення недоліків або дефектів у виконаних підрядником роботах, підрядник зобов'язаний усунути недоліки (дефекти) в термін 15 днів з моменту виявлення останніх.
Відповідно до п.5.2. договору замовник зобов'язаний:
Оплатити підряднику роботу в розмірі і в строки, встановлені цим договором, згідно акту виконаних робіт - КБ - 2в (п.5.2.3. договору).
Згідно п.13.5. договору, додаткові угоди та додатки до цього договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані сторонами та скріплені їх печатками.
08.12.2011 р. сторонами було підписано Додаткову угоду №1 до договору, згідно якої сторонами було передбачено, що загальна вартість робіт з капітального ремонту сходових клітин та влаштування освітлення під'їздів житлового будинку за адресою вул. Депутатська,4/6 складає 147744,00 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що він виконав роботи передбачені договором підряду на виконання капітальних робіт № 27/34 від 27.10.2011 р. на загальну суму 145509,40 грн., що підтверджується підписаними сторонами акт приймання виконаних будівельних робіт № 39 за грудень 2011 р. ( по формі КБ - 2в ) та актом взаєморозрахунків між сторонами станом на 01.11.2014 р.
Відповідно до умов договору відповідач зобов'язаний був оплатити позивачу вартість виконаних робіт.
Натомість, відповідач не розрахувався за виконані роботи, внаслідок чого у останнього виникла заборгованість в розмірі 145509,40 грн.
Відповідно до ч. 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ч. 2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Пунктом 1 ч. 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно ч. 1 статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Як вбачається з матеріалів справи, між сторонами був укладений договір будівельного підряду, який є особливим видом договору підряду. А тому саме наведений договір та відповідні положення статей параграфів 1 та 3 глави 61 підрозділу І розділу III Цивільного кодексу України визначають права та обов'язки сторін під час здійснення передбачених підрядних робіт та їх оплати.
Частиною 1 ст. 837 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовнику (ч. 2 ст. 837 Цивільного кодексу України).
Згідно ч. 1 ст. 838 Цивільного кодексу України, підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник.
Статтею 875 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх (ч. 1 ст. 875 Цивільного кодексу України).
Згідно ч. 3 ст. 875 Цивільного кодексу України визначено, що правовою основою регулювання відносин, пов'язаних з договором будівельного підряду є положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 879 Цивільного кодексу України оплата робіт провадиться після прийняття замовником збудованого об'єкта (виконаних робіт), якщо інший порядок розрахунків не встановлений за погодженням сторін.
Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, від 04.12.2009 р. №554 "Про затвердження типових форм первинних документів з обліку в будівництві" такими типовими формами первинних облікових документів у будівництві є форма №КБ-2в "Акт приймання виконаних будівельних робіт" та форма №КБ-3 "Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати".
Отже, належним доказом, що підтверджує факт виконання підрядних робіт та їх вартість, є акти форми №КБ-2в та довідки форми №КБ-3.
Згідно із ст. 14 Цивільного кодексу України, цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 Цивільного кодексу України). Одностороння відмова від зобов'язання, в силу ст. 525 Цивільного кодексу України, не допускається.
Проаналізувавши вищезазначене та норми чинного законодавства України, повно та всебічно розглянувши матеріали справи господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в розмірі 145509,40 грн. основного боргу за виконані роботи по договору.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 33, 49, 82 - 85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Управління житлово - комунального господарства Святошинської районної в м.Києві державної адміністрації ( 03115, м. Київ, проспект Перемоги, 97, код 37498693 ) на користь товариства з обмеженою відповідальністю " СФ " Факторіал " ( 03194, м. Київ, вул. Литвоненко - Вольгемут, буд.1, кв.63, код 32048792 ) 145509 ( сто сорок п'ять тисяч п'ятсот дев'ять ) грн. 40 коп. основного боргу та 2910 ( дві тисячі дев'ятсот десять ) грн. 18 коп. судового збору.
Видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 ГПК Кодексу
дата підписання повного тексту рішення 16.02.2015 р.
Суддя В.І.Пінчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2015 |
Номер документу | 43114905 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пінчук В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні