Постанова
від 12.03.2015 по справі 820/758/15
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

12 березня 2015 р. Справа № 820/758/15

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Нуруллаєва І.С.,

при секретарі судового засідання - Малишевій І.М.,

за участю: представник позивача - Шевченко Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до приватної фірми "УКРАІН" про накладення арешту на кошти, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Приватної фірми "УКРАІН", в якому просить суд накласти арешт на кошти в розмірі 1947,94 грн. з розрахункових рахунків, що належать Приватній фірми "УКРАІН" (код. 22707987), а саме:

-МФО:300023; Назва банку: ПАТ "Укрсоцбанк", номер рахунку:26005000076315; дата відкриття: 30.03.2011р.;Валюта:Українська гривня.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що приватна фірма "УКРАІН" має податковий борг перед бюджетом в розмірі 1947,94 грн., який є узгодженим, та на момент подачі позову є несплаченим. Позивач зазначає, що у відповідача відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення та просить суд в порядку п.п. 20.1.33 ст.20 Податкового кодексу України накласти арешт на кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках, що належать приватній фірмі "УКРАІН" .

Представник позивача в судове засідання прибув, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд задовольнити адміністративний позов з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не прибув, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується матеріалами справи. Заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду не надав.

Суд, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав.

Приватна фірма "УКРАІН" , код ЄДРПОУ - 22707987, перебуває як платник податків на обліку ДПІ у Московському районі м. Харкова ГУ Міндохові у Харківській області з 24.01.1995 року.

Судом, з наявних матеріалів справи та копії облікової картки платника податків встановлено, що приватна фірма "УКРАІН" має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 1947,94 грн.

Зазначена заборгованість виникла внаслідок несплати сум з податку на додану вартість та єдиного податку з юридичних осіб.

Заборгованість з податку на додану вартість виникла внаслідок несплати суми штрафних санкцій, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0001262202 від 27.06.2014 року на суму 1020 грн. (а.с. 25).

У зв'язку з існуючою переплатою у розмірі 10,5 грн., сума до сплати по податку на додану вартість складає 1009,5 грн., що підтверджується наявною у матеріалах справи обліковою карткою (а.с. 8).

Заборгованість з єдиного податку з юридичних осіб виникла внаслідок несплати суми штрафних санкцій, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0001272202 від 27.06.2014 року на суму 1020 грн. (а.с. 27).

У зв'язку з існуючою переплатою у розмірі 91,56 грн., сума до сплати по податку на додану вартість складає 928,44 грн., що підтверджується наявною у матеріалах справи обліковою карткою (а.с. 6-7).

Відповідно до п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до п.54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з п.п. 14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Суд зазначає, що доказів повного погашення податкового боргу відповідачем не надано.

Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України встановлено у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

Податковим органом надіслано відповідачу податкову вимогу №1366-25 від 14.11.2014 року, яку надіслано відповідачу (а.с. 28). Докази направлення податкової вимоги наявні у матеріалах справи та підтверджені копією довідки «Укрпошти» (а.с. 61).

Зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є накладення арешту на кошти з розрахункових рахунків, що належать приватній фірмі "УКРАІН" , предметом доказування у даній справі є обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку.

Підпунктом 20.1.33 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Як слідує з наведеної норми, право звертатися до суду з позовом про накладення арешту на кошти, виникає у податкового органу в разі одночасної наявності двох умов: наявність у платника податків податкового боргу та відсутність майна для його погашення та /або балансова вартість такого майна менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Як вже встановлено та зазначено судом у приватної фірми "УКРАІН" наявний податковий борг, що підтверджується: обліковою карткою платника податків та матеріалами справи. Також у відповідача відсутнє майно, яке може бути джерелом погашення боргу, що підтверджується: листом за підписом начальника відділення з обслуговування Московського району відділу ДАІ з обслуговування м. Харкова ГУ МВС України в Харківській області за вхідним №6725/9 від 10.10.2014 року (а.с. 31-32) про відсутність зареєстрованих транспортних засобів у відповідача, Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно по відповідачу.

Відповідач для здійснення розрахунків в безготівковій формі має відкритий розрахунковий рахунок в банківській установі, а саме:

-МФО:300023; Назва банку: ПАТ "Укрсоцбанк", номер рахунку:26005000076315; дата відкриття: 30.03.2011р.;Валюта:Українська гривня.

На час розгляду справи сума податкового боргу відповідачем не сплачена, до суду не надано доказів наявності майна у відповідача для його погашення та /або майна, балансова вартість якого більша суми податкового боргу, а судом під час судових засідань таких доказів не встановлено.

Також п.94.6 ст. 94 Податкового кодексу України встановлено, що арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.

Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

За таких підстав, суд вважає, що заявлений позивачем адміністративний позов про накладення арешту на кошти в сумі 1947,94 грн., які знаходяться на розрахункових рахунків, що належать відповідачу є доведеною та обґрунтованою, висунута за наявності встановлених законодавством підстав, а відповідачем в свою чергу, не надано доказів погашення суми податкового боргу та наявності майна, балансова вартість якого більша, ніж сума податкового боргу, через що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до приватної фірми "УКРАІН" про накладення арешту на кошти - задовольнити.

Накласти арешт на кошти з розрахункових рахунків, що належать Приватній фірми "УКРАІН" (код. 22707987), а саме:-МФО:300023; назва банку: ПАТ "Укрсоцбанк", номер рахунку:26005000076315; дата відкриття: 30.03.2011р.;Валюта:Українська гривня в розмірі 1947,94 грн. (одна тисяча дев'ятсот сорок сім грн. 94 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 17 березня 2015 року.

Суддя Нуруллаєв І.С.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.03.2015
Оприлюднено23.03.2015
Номер документу43118839
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/758/15

Постанова від 12.03.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Нуруллаєв І.С.

Ухвала від 29.01.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Нуруллаєв І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні