ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
17.03.2015 Справа № 920/343/15 За позовом: Публічного акціонерного товариства Комерційний банк
"ПРИВАТБАНК", м. Дніпропетровськ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «БІО-ЛІДЕР», м.Конотоп
про стягнення 29 934 грн. 12 коп.
СУДДЯ ЗРАЖЕВСЬКИЙ Ю.О.
Представники сторін:
від позивача: Прокопенко Н.В. довіреність № 2180-К-О від 03.07.2014 року
від відповідача: не з'явився
За участю секретаря судового засідання Шинкаренко А.І.
Суть спору: позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за договором б/н від 27.09.2011 року в розмірі 29934 грн. 12 коп., що складає: 12000 грн. 00 коп. - заборгованість за кредитом, 9991 грн. 61 коп. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 5566 грн. 92 коп. - пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором, 2375 грн. 59 коп. - заборгованість по комісії за користування кредитом, а також стягнути витрати позивача по сплаті судового збору.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не подав.
Оскільки відповідач не скористався своїм правом на участь у судовому засіданні, причину неявки суду не повідомив, в дане судове засідання клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило, тому згідно зі статтею 75 Господарського процесуального кодексу України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Представник позивача в даному судовому засіданні наполягає на задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив:
В мережі Інтернет на сайті www.privatbank.ua позивачем були розміщені «Умови та правила надання банківських послуг» (надалі - Умови) та тарифів банку.
Згідно підписаної відповідачем заяви про відкриття поточного рахунку, відповідач приєднався до Умов, тарифів банку, які разом з заявою та карткою зі зразками підписів і відбитків печатки складають договір банківського обслуговування б/н від 27.09.2011 року.
Відповідно до цього договору відповідачу було встановлено кредитний ліміт, на поточний рахунок 26005060753905 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв'язку Банку і Клієнта, що визначено і врегульовано «Умовами та правилами надання банківських послуг».
Відповідно до п. 3.2.1.1.16 Умов, при укладенні договорів і угод чи вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання клієнта до "Умов та правил надання банківських послуг" банк і клієнт допускають використання підписів клієнта у вигляді електронно-цифрового підпису та/або підтвердження через пароль, спрямований банком через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі клієнта з правом «першого» підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладення договорів та угод у письмовій формі.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про електронний цифровий підпис", електронний цифровий підпис за правовим статусом прирівнюється до власноручного підпису. Електронний підпис не може бути визнаний недійсним лише через те, що він має електронну форму.
Відповідно до ч. 2 ст. 639 Цивільного кодексу України, якщо сторони домовились укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалась.
Відповідно до п. 3.2.1.1.1 Умов, кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення облікових коштів та здійснення поточних платежів клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту банк повідомляє клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку банка та клієнта.
Відповідно до п. 3.2.1.1.3 Умов, кредит надається в обмін на зобов'язання клієнта щодо його повернення, сплаті процентів та винагороди.
Відповідно до п. 3.2.1.1.8 Умов, проведення платежів клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання клієнта до "Умов та правил надання банківських послуг".
Відповідно до п. 3.2.1.1.6 Умов, ліміт може бути змінений банком в односторонньому порядку, передбаченому умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами банку. Підписавши угоду, клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна ліміту проводиться банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку банка і клієнта.
Як вбачається з матеріалів справи, свої зобов'язання за договором позивач виконав, надавши відповідачу кредитний ліміт в розмірі 12000 грн. 00 коп.
Розділом Умов 3.2.1.4 затверджено порядок розрахунків за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку клієнта при закритті банківського дня клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від строку користування кредитом (диференційована процентна ставка).
За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебіторського сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця, розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою в розмірі 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.
При не обнуленні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнуленню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, клієнт виплачує банку за користування кредитом проценти у розмірі 36,00% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебіторське сальдо підлягало обнуленню.
У випадку непогашення кредиту протягом 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов'язання клієнта щодо погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні клієнтом будь-якого з грошового зобов'язання, клієнт сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 56% річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У разі порушення клієнтом будь-якого з грошових зобов'язань і при реалізації права банку на встановлення іншого строку повернення кредиту, передбаченого умовами і правилами надання банківських послуг, клієнт сплачує банку пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочення. Сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою порушення зобов'язань.
Відповідно до п. 3.2.1.2.3.4 Умов, банк має право при порушенні клієнтом будь-якого із зобов'язань, передбаченого Умовами, змінити умови кредитування - вимагати від клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов'язань за кредитом у повному обсязі.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач користувався коштами, проте вчасно не сплатив суму кредиту, тому, станом на 26.01.2015р. виникла заборгованість в сумі 29934 грн. 12 коп., що складає: 12000 грн. 00 коп. - заборгованість за кредитом, 9991 грн. 61 коп. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 5566 грн. 92 коп. - пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором, 2375 грн. 59 коп. - заборгованість по комісії за користування кредитом.
Відповідно до ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та у встановлений у договорі строк.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно до ч. 2 ст. 1050 та ч. 2 ст. 1054 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлено обов'язок позичальника повернути позику частинами, то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишалася, та сплати процентів.
Відповідно до п. 3.2.1.5.1 Умов, при порушенні клієнтом будь-якого із зобов'язань по сплаті відсотків за користування кредитом, термінів повернення кредиту, винагороди, клієнт сплачує банку пеню за кожний випадок порушення в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. А вразі реалізації банком права на встановлення іншого строку повернення кредиту, клієнт сплачує банку пеню у розмірі, зазначеному в п. 3.2.1.4.1.3 від суми заборгованості за кожен день прострочення. Сплата пені здійснюється у гривні.
Крім того, відповідно до ст. 230 Господарського кодексу України у разі невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання до учасника господарських відносин застосовуються штрафні санкції, які відповідно до ст. 231 Господарського кодексу України застосовуються у розмірі встановленому законом або договором.
Відповідно до п. 6. ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через 6 місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Відповідно до п. 3.2.1.5.4 умов - нарахування неустойки за кожний випадок порушення зобов'язань, передбаченої п. 3.2.1.5.1, 3.2.1.5.2, 3.2.1.5.3, здійснюється протягом 3 років з дня, коли відповідне зобов'язання мало бути виконано клієнтом.
Таким чином, оскільки заборгованість відповідача перед позивачем підтверджується матеріалами справи, пеня передбачена умовами договору, господарський суд вимоги позивача по стягненню з відповідача заборгованості за кредитом в сумі 29934 грн. 12 коп., що складає: 12000 грн. 00 коп. - заборгованість за кредитом, 9991 грн. 61 коп. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 5566 грн. 92 коп. - пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором, 2375 грн. 59 коп. - заборгованість по комісії за користування кредитом, визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. ст. 44, 49 ГПК України витрати по сплаті судового збору, понесені позивачем покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БІО-ЛІДЕР» (41600, Сумська область, м. Конотоп, вул. Конотопських Партизан, 12 і.к. 37784749) на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» (49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, код ЄДРПОУ 14360570) заборгованість за договором банківського обслуговування б/н від 27.09.2011 року, а саме 12000 грн. 00 коп. - заборгованість за кредитом, 9991 грн. 61 коп. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 5566 грн. 92 коп. - пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором, 2375 грн. 59 коп. - заборгованість по комісії за користування кредитом, а також 1827 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішення законної сили.
Повне рішення складено 17.03.2015 року.
Суддя Ю. О. Зражевський
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2015 |
Оприлюднено | 23.03.2015 |
Номер документу | 43140396 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Зражевський Юрій Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні