Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 лютого 2015 р. Справа № 805/83/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Хохленкова О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Дочірнього підприємства фірми «Мікон» закритого акціонерного товариства «Міжрегіональний юридичний центр» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 125,90 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Донецьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі по тексту – позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Дочірнього підприємства фірми «Мікон» закритого акціонерного товариства «Міжрегіональний юридичний центр» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 125,90 грн.
В обґрунтуваннях позовних вимог позивач зазначив, що згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» № 2240 (далі Закон 2240), відповідач є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 10.01.2002 року.
Згідно з наданим відповідачем звітом за формою Ф4-ФСС з тимчасової втратою працездатності за 9 місяців 2010 року за ним рахується заборгованість по страховим внескам на суму 125,90 грн.
Оскільки відповідачем після подання вищевказаного звіту ніяких інших звітів не надавалося, загальна заборгованість відповідача становить 125,90 грн.
Просив позов задовольнити.
Позивач в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. Надіслав суду клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи суду не надав.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З урахуванням вищевказаних процесуальних норм, суд прийшов до висновку про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи і наявні докази, встановивши відповідні правовідносини, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.
Позивач - Донецьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, є юридичною особою код ЄДРПОУ 21955772, та суб'єктом владних повноважень, відповідно до вимог закону.
Відповідач – Дочірне підприємство фірми «Мікон» закритого акціонерного товариства «Міжрегіональний юридичний центр» є юридичною особою, код ЄДРПОУ 23986191 (а.с.9-10).
Правовідносини яки склалися між сторонами регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасової втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» № 2240 (далі по тексту Закон № 2240).
Відповідно до ст.9 Закону № 2240 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір та акумуляцію страхових внесків та інших коштів, визначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг види яких передбачені ст..34 Закону 2240, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
Таким чином, в даних правовідносинах Фонд та його органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
У відповідності до ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень слід перевіряти, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України, з виконанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 2 частини 2 статті 27 Закону № 2240 визначено обов'язок страхувальника нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно п.4 ч.2 ст.27 Закону № 2240 страхувальник зобов'язаний вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою непрацездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням і своєчасно надавати органом Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.
Згідно з заявою Дочірнього підприємства фірми «Мікон» закритого акціонерного товариства «Міжрегіональний юридичний центр» від 10.01.2002 року, підприємство зареєстроване у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (а.с.7).
Відповідно до звіту за формою Ф4-ФСС з тимчасової втратою працездатності за 9 місяців 2010 року за ним рахується заборгованість по страховим внескам на суму 125,90 грн. (а.с.8)
Таким чином, заборгованість по страховим внескам до Фонду вважається узгодженою.
Згідно ч.2 ст.30 Закону 2240 строк давності в разі стягнення страхових внесків не застосовується.
Відповідно до абз.5 п.7 розділу У111 Прикінцеві та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464 стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та не сплачених у період до 01 січня 2011 року, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
За таких обставин суд приходить до висновку про необхідність в задоволенні позовних вимог Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Дочірнього підприємства фірми «Мікон» закритого акціонерного товариства «Міжрегіональний юридичний центр» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 125,90 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в них позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-148, 151-154, 158, 162, 163, 167, 181 Кодксу адміністративного судочинства України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Дочірнього підприємства фірми «Мікон» закритого акціонерного товариства «Міжрегіональний юридичний центр» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 125,90 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства фірми «Мікон» закритого акціонерного товариства «Міжрегіональний юридичний центр» ( 87510, Донецька область, м.Маріуполь, вул..Гагаріна, буд.1, код ЄДРПОУ 23986191) на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість по коштах Фонду в розмірі 125 (сто двадцять пять) гривень 90 копійок, перерахувавши зазначену заборгованість на транзитний рахунок Маріупольській міської виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 25605160912001 у ПАТ КБ «Надра», м.Київ, Центр, ЄДРПОУ 26081384, МФО 380764.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Хохленков О.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2015 |
Оприлюднено | 24.03.2015 |
Номер документу | 43158177 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Хохленков О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні