Постанова
від 03.03.2015 по справі 805/535/15-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 березня 2015 р. Справа №805/535/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

час прийняття постанови: 12 година 15 хвилин

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабіча С.І, за участю секретаря судового засідання Швидунової Х.Ю. та представників сторін:

позивача - Колеснікової О.М.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОН-ТРАСТ-2000» про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Костянтинівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОН-ТРАСТ-2000» про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків, заборорну відчуження його майна та про зобов'язання відповідача допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

У судовому засіданні 03.03.2015 року представник позивача надала клопотання про уточнення позовних вимог, яке фактично є заявою про зміну предмету позову та просила суд: зупинити видаткові операції Товариства з обмеженою відповідальністю «КОН-ТРАСТ-2000» та зобов'язати платника податків Товариство з обмеженою відповідальністю «КОН-ТРАСТ-2000» допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Відповідно до ч.1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Згідно з ч.1 ст. 61 КАС України, повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа.

Враховуючи викладене та те, що вказану заяву подано до початку розгляду справи по суті, суд приймає заяву представника позивача про зміну предмету позову та розглядає справу по суті з її врахуванням.

В обґрунтування позовних вимог заявник посилається на те, що за відповідачем обліковується податковий борг з податку на додану вартість в сумі 2039,37 грн. Позивачем було винесено та направлено відповідачу податкову вимогу № 404-25 від 17.11.2014 р., а також прийнято рішення про опис майна відповідача у податкову заставу № 31/05-14-25від 28.11.2014. Проте відповідачем податковому керуючому не було надано документів, необхідних для опису майна у податкову заставу. Позивачем було складено акт про перешкоджання платником податків виконання повноважень податковим керуючим № 31/05-14-25 від 05.12.2014 р., що, на підставі п. 91.4 статті 91 Податкового Кодексу України (далі - ПК України), дає право позивачу звернутись до суду з позовом щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.

Відповідач у судове засідання не з'явився, письмових заперечень не надав, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду даної справи (ухвали та повістки, що були направлені на адресу відповідача, вказану в ЄДРПОУ: вул. Громова, 6, кв.45, м Костянтинівка, Донецька область, 85113, повернулись до суду з відміткою поштового відділення "за зазначеною адресою не проживає").

Відповідно до вимог частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи відсутність потреби заслухати, свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних в ній доказів.

З'ясувавши чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та встановив наступне.

Відповідно до витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю «КОН-ТРАСТ-2000» зареєстровано в якості юридичної особи, з адресою місцезнаходження: вул. Громова, 6, кв.45, м. Костянтинівка, Донецька область, 85113.

Відповідач взятий на облік позивача, як платник податків та має податковий борг з податку на додану вартість в сумі 2039,37 грн., що підтверджено наданими позивачем довідкою про взяття на облік платника податків, податковим повідомленням-рішенням № 0001381502 від 19.08.2014 р. та зворотним боком облікової картки відповідача з податку на додану вартість.

Вказане податкове повідомлення-рішення позивачем не відкликано, доказів його скасування суду не надано.

Пунктом 59.1 ст.59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.59.3 ст. 59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Позивач, виконуючи вимоги ПК України, склав податкову вимогу № 404-25 від 17.11.2014 р., яку направив рекомендованим поштовим відправленням на адресу відповідача.

28.11.2014 р. податковим органом прийнято рішення № 31/05-14-25 про опис майна відповідача у податкову заставу.

Наказом № 643 від 05.12.2014 р. податковим керуючим відповідача призначено ОСОБА_2

Відповідно до п. 89.4 ст. 89 ПК України, у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення цих актів, зобов'язаний надіслати банкам, іншим фінансовим установам, а також платнику податків рішення про складення актів, яке є підставою для поновлення видаткових операцій та скасування заборони на відчуження майна.

За змістом пункту 91.3. статті 91 ПК України податковий керуючий описує майно платника податків, що має податковий борг, в податкову заставу, здійснює перевірку стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, проводить опис майна, на яке поширюється право податкової застави, для його продажу у випадках, передбачених цим Кодексом, одержує від боржника інформацію про операції із заставленим майном, а в разі його відчуження без згоди органу державної податкової служби (за умови, коли наявність такої згоди має бути обов'язковою згідно з вимогами цьогоКодексу) вимагає пояснення від платника податків або його службових (посадових) осіб. У разі продажу в рахунок погашення податкового боргу майна платника податків, на яке поширюється право податкової застави, податковий керуючий має право отримувати від такого платника податків документи, що засвідчують право власності на зазначене майно.

Згідно з п. 91.4 статті 91 ПК України, у разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків може бути достроково скасовано за рішенням податкового керуючого або суду.

Судом встановлено, що відповідачем не було надано податковому керуючому документів, що є необхідними для опису майна відповідача у податкову заставу.

Враховуючи викладене, суд визнає позовні вимоги обгрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

З огляду на положення п. 91.4 ст. 94 ПК України, суд вважає за необхідне зупинити видаткові операції на рахунках відповідача строком на один місяць.

Враховуючи вищевикладене та керуючись п.59.1 ст.59, п.59.3 ст. 59, п. 89.4 ст. 89, п. 91.4 Податкового кодексу України, ст. 94, 2-15, 17-18, 128, 183-3,160-165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОН-ТРАСТ-2000» про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Зупинити видаткові операції на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю «КОН-ТРАСТ-2000» (код ЄДРПОУ 31220172), відкритих у банківських установах, строком на один місяць, з дати набрання постановою законної сили.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КОН-ТРАСТ-2000» (код ЄДРПОУ 31220172) допустити податкового керуючого Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області для опису майна у податкову заставу.

Постанова прийнята в нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частини проголошені у судовому засіданні 3 березня 2015 року.

Постанова складена у повному обсязі 5 березня 2015 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (проголошення вступної та резолютивної частин постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Бабіч С.І.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.03.2015
Оприлюднено24.03.2015
Номер документу43164025
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/535/15-а

Ухвала від 16.02.2015

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бабіч С.І.

Постанова від 03.03.2015

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бабіч С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні