ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
16 березня 2015 року м. Київ В/800/1263/15
Вищий адміністративний суду України в складі колегії суддів:
судді-доповідача Пилипчук Н.Г.
суддів Бившевої Л.І.
Карася О.В.
Зайцева М.П.
Шипуліної Т.М.
розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві
про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.02.2015
у справі № 826/17032/14
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Технології нових генерацій»
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві подала заяву про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.02.2015 з мотивів неоднакового застосування судом норм матеріального права, що призвело до ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах: ухвали, щодо якої подана заява про перегляд та якою відмовлено у відкритті касаційного провадження на підставі п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, та ухвали цього суду від 12.02.2014 у справі № 826/6006/13-а за позовом ТОВ «Торговий дім заводу «Прогрес» до ДПІ у Печерському районі м.Києва ДПС про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень, якою скасовані судові рішення судові попередніх інстанцій, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах з неоднаковим застосуванням норм матеріального права.
Надана заявником в обґрунтування неоднакового застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права ухвала Вищого адміністративного суду України від 12.02.2014, якою скасовано судові рішення судів попередніх інстанцій, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції, не вирішує спору по суті і свідчить про неповноту встановлення судами обставин справи.
Відсутність повно встановлених обставин у певній справі виключає висновок про ухвалення різних судових рішень у подібних правовідносинах з неоднаковим застосуванням норм матеріального права, оскільки зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності визначається обставинами кожної справи. Ухвала суду касаційної інстанції про направлення справи на новий розгляд не розв'язує спору по суті.
Наведене виключає можливість допуску справи до провадження для перегляду Верховним Судом України.
Керуючись ст.ст. 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві в допуску справи до провадження для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.02.2015.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді Н.Г. Пилипчук
Л.І. Бившева
О.В. Карась
М.П. Зайцев
Т.М. Шипуліна
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2015 |
Номер документу | 43181959 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Пилипчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні