Справа № 761/21570/14-ц
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
з а о ч н е
19 березня 2015 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого судді Мікуліна А.В.,
при секретарі Дегтяр М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу за позовом Центрального регіонального управління ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (у порядку регресу),-
в с т а н о в и в:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов вищезазначений позов, який позивач мотивує тим, що 07.02.2013 р. між ТОВ «Компанія Стрім» та Центральним регіональним управлінням ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" був укладений договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів №АЕ/0240850, згідно якого страхувальник застрахував свою цивільно-правову відповідальність за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю, майну третіх осіб під час експлуатації наземного транспортного засобу марки «Lexus LX 570», реєстраційний номер НОМЕР_1. Зазначає, що 26.03.2013 р. о 08-20 год. на а/д Київ-Ковель сталася дорожньо-транспортна пригода, а саме зіткнення: автомобіля марки «Lexus LX 570», реєстраційний номер НОМЕР_1, який належить ТОВ «Компанія Стрім» і на момент ДТП даним автомобілем керував відповідач та автомобіля «Peugeot Partner», реєстраційний номер НОМЕР_2, який належить ОСОБА_2 та який перебував під керуванням. Відповідно до постанови Ірпінського міського суду від 15.04.2013 р. ДТП сталося внаслідок вчинення відповідачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4, 124 КУпАП. Внаслідок ДТП власнику автомобіля «Peugeot Partner» була завдана матеріальна шкода, розмір якої, згідно ремонтної калькуляції, становить 6 186,40 грн. Вказує, що позивачем було виплачено власнику автомобіля «Peugeot Partner» страхове відшкодування в розмірі фактично завданих збитків, з урахуванням фізичного зносу деталей, що підлягають заміні та ПДВ в розмірі 3 401,29 грн. Зауважує, що відповідно до підпункту в) та г) п. 38.1.1 ст. 38 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» позивач має право подати регрес ний позов. У зв'язку із наведеним просить стягнути із відповідача на його користь суму сплаченого страхового відшкодування в розмірі - 3 401,29 грн. та судові витрати по сплаті судового збору в розмірі - 243,60 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надіслав до суду заяву в якій зазначив про те, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить розглядати справу за його відсутності, не заперечує проти прийняття заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце слухання справи повідомлявся, причини неявки не повідомив, тому суд, керуючись статтею 224 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу заочно на підставі наявних у справі доказів.
Враховуючи, що сторони в судове засідання не з'явилися, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню, виходячи із наступних підстав.
Судом встановлено, що 07.02.2013 р. між ТОВ «Компанія Стрім» та Центральним регіональним управлінням ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" був укладений договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів №АЕ/0240850, згідно якого забезпеченим транспортним засобом є автомобіль «Lexus LX 570», реєстраційний номер НОМЕР_1 (а.с. 10). Постановою Ірпінського міського суду Київської області від 15.04.2013 р. ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 та ст. 124 КУпАП (а.с. 11). Також встановлено, що 26.03.2013 р. власник пошкодженого автомобіля «Peugeot Partner» звернувся із заявою про страхове відшкодування до позивача (а.с. 12). Позивач сплатив ОСОБА_2 страхове відшкодування в розмірі 3 401,29 грн., що підтверджується страховим актом від 11.06.2013 р. за №ОЦ/048/000/13/0143 (а.с. 5) та платіжним дорученням №473 від 11.06.2013 р. (а.с. 6).
Відносини між сторонами, що є предметом спору, врегульовуються Цивільним кодексом України (надалі - ЦК України), Законом України «Про страхування» та Законом України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»
Згідно ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ст. 1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Статтею 27 Закону України «Про страхування» передбачено, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних затрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.
Згідно до ст. 38 п. 38.1. Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховик після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов: в) якщо він після дорожньо-транспортної пригоди за його участю самовільно залишив місце пригоди чи відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду щодо стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, або вжив алкоголь, наркотики чи лікарські препарати, виготовлені на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником); г) якщо він не повідомив страховика у строки і за умов, визначених у підпункті 33.1.2 пункту 33.1 статті 33 цього Закону.
Відповідно до п.п.33.1.2, п.33.1 ст. 33 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов'язані вжити заходів для невідкладного, але не пізніше трьох робочих днів, повідомлення страховика, з яким було укладено договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, або у випадках, передбачених цим Законом, МТСБУ про настання дорожньо-транспортної пригоди, якщо зазначені особи з поважних причин не мали змоги виконати зазначені дії, вони мають підтвердити це документально.
Враховуючи встановлені судом обставини та зазначені норми Закону, оскільки ОСОБА_1 після вчинення ДТП залишив місце дорожньо-транспортної пригоди та не повідомив страховика у триденний термін про настання страхового випадку, тому у позивача виникло право вимоги на стягнення виплаченого страхового відшкодування. У зв'язку із наведеним, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для стягнення із відповідача на користь Центрального регіонального управління ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" в порядку регресу суми виплаченого, власнику пошкодженого транспортного засобу «Peugeot Partner», страхового відшкодування в розмірі - 3 401,29 грн.
Згідно із ч. 1 ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 27 Закону України «Про страхування», ст.ст. 11, 1166, 1191 Цивільного кодексу України, ст. 33, 38 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», ст.ст. 6-8, 10, 15, 30, 60, 62, 64, 197, 209, 212-215, 224, 226 Цивільного процесуального України суд,-
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Центрального регіонального управління ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" (код ЄДРПОУ 33171206) суму страхового відшкодування в розмірі - 3 401,29 грн. (три тисячі чотириста одна гривня 29 коп.) та суму сплаченого судового збору в розмірі - 243,60 грн. (двісті сорок три гривні 60 коп.).
Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка має бути подана протягом 10 (десяти) днів з дня отримання відповідачем його копії.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення, а особами, які були відсутні в судовому засіданні під час проголошення рішення, - з дня отримання копії рішення.
Суддя: А. В. Мікулін
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2015 |
Оприлюднено | 25.03.2015 |
Номер документу | 43187353 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Мікулін А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні