Постанова
від 20.03.2015 по справі 362/1299/15-к
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 362/1299/15-к

Провадження № 1-кп/362/123/15

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.03.2015 року м. Васильків

Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

з участю прокурора ОСОБА_3

підозрюваного ОСОБА_4

розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань №42013100230000105 від 27.06.2013 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Велика Загорівка, Борзнянського району, Чернігівської області, громадянина України, українця, освіта вища, працюючого оператором котельні в дитячому садку «Колосок», що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимого, за вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності, на підставі ч. 1 ст. 49 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_4 , згідно з даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України є засновником та директор суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи: товариства з обмеженою відповідальністью «Укрсільгоспторг», код ЄДРПОУ 37886123 (далі ТОВ «Укрсільгоспторг»).

Не зважаючи на те, що вказане підприємство зареєстровано в державних органах влади як суб`єкт підприємницької діяльності юридична особа, ОСОБА_4 , взяв участь у його створенні не з метою здійснення господарської діяльності, передбаченої Статутом підприємства, а з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, тобто вчинив злочин у сфері господарської діяльності, при наступних обставинах.

ОСОБА_4 , на початку 2012 року, точної дати не встановлено, перебуваючи в с. Саливінки, Васильківського району, Київської області вступив у попередню злочину змову з невстановленою досудовим розслідуванням особою, з метою створення та державної реєстрації, за матеріальну винагороду у розмірі 500 грн., суб`єкта підприємницької діяльності юридичної особи ТОВ «Укрсільгоспторг» на своє ім`я, в органах державної влади, без наміру здійснення статутної господарської діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб.

При цьому, ОСОБА_4 та невстановлена в ході досудового розслідування особа розподілили між собою ролі у спільному злочинному плані. Так, ОСОБА_4 , відповідно до розробленого злочинного плану, повинен був надати свої анкетні дані, документи, що посвідчують особу, підписати статутні та інші документи по створенню фіктивного підприємства ТОВ «Укрсільгоспторг» та відкрити рахунки ТОВ «Укрсільгоспторг» в банківських установах на території України.

ОСОБА_4 ,на початку 2012 року, точної дати не встановлено, перебуваючи в с. Саливінки, Васильківського району, Київської області виконуючи відведену йому роль в раніше розробленому злочинному плані, усвідомлюючи противоправний характер своїх дій, запропонованих йому невстановленою досудовим розслідуванням особою як майбутнього засновника фіктивного підприємства, усвідомлюючи, що підприємство створюється з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, з корисливих спонукань, погодившись на таку пропозицію, надав невстановленій в ході досудового розслідування особі з метою підготування статутних та реєстраційних документів по створенню ТОВ «Укрсільгоспторг» копію власного паспорту громадянина України та картку фізичної особи платника податків.

У продовження раніше розробленого злочинного плану, ОСОБА_4 та невстановлена особа уневстановлений час, зустрівшись в раніше обумовленому місці в м. Василькові, направились до офісу приватного нотаріуса Васильківського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , (далі ПН ВМНО ОСОБА_5 ,), який розташований за адресою: м. Васильків, вул. Грушевського, 45. Перебуваючи в офісі ПН ВМНО ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел, достовірно знаючи, що створює підприємство без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, усвідомлюючи противоправний характер своїх дій, ОСОБА_4 надав власний паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Борзнянським РВ УМВС України в Чернігівській області 06.11.2007 та довідку Борзнянського МДПІ у Чернігівській області про присвоєння ідентифікаційного номеру НОМЕР_2 , для нотаріального посвідчення довіреності на ОСОБА_6 та ОСОБА_7 про здійснення господарської та іншої діяльності від імені ТОВ «Укрсільгоспторг», яка зареєстрована в реєстрі за № 150 від 03.02.2012 року.

Після чого, невстановлені особина підставі статуту ТОВ «Укрсільгоспторг» у Васильківський міський раді за № 13561020000001551 зареєстрували товариство з обмеженою відповідальністю «Укрсільгоспторг», за юридичною адресою: м. Васильків, вул. Грушевського, 6, отримали від Державного комітету статистики України довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України на підставі чого підприємству присвоєно код ЄДРПОУ № 37886123, поставлено на податковий облік у Васильківській ОДПІ за №24725 та отримано свідоцтво Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за № 416045 від 13.02.12.

У подальшому, не встановлена особа за вищевказаним дорученням, реалізуючи раніше розроблений злочинний план 19.03.2012 року відкрила рахунок № НОМЕР_3 , в АТ ОТП Банк» (МФО 300250), за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 43

ОСОБА_4 , будучи засновником та директором фіктивного підприємства ТОВ «Укрсільгоспторг» в період часу з 13.02.2012 по теперішній час, забезпечив прикриття незаконної діяльності невстановлених осіб щодо здійснення вигаданих прибуткових та видаткових операцій по рахункам підприємства, складанні від його імені як службової особи ТОВ «Укрсільгосторг» фіктивних господарських угод та фіктивних первинних документів щодо реалізації товарів, робіт, послуг, складанні та видачі документів податкової звітності.

Дії ОСОБА_4 , що створили ТОВ «Укрсільгоспторг» здійснювалися в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме:

статті 1 Закону України «Про підприємництво» № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що «підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик діяльність з метою виробництва продукції, виконання робіт, чи надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку»;

статті 14 Закону України «Про підприємництво» № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що управління підприємством здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна. Власник здійснює свої права по управлінню підприємством безпосередньо, або через уповноважені ним органи;

пункту 3 статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 996-ХІV від 16.07.1999 р., згідно якого власник, або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерський облік на підприємстві та забезпечити фіксування здійснення всіх господарських операцій у первинних документах;

статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.

статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.

Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.

Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.

Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

статті 57 Господарського кодексу України якою встановлено:

Установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.

В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.

Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

статті 88 Господарського кодексу України якою встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.

статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.

статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.

пункту 3 статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, несуть засновники (учасники) юридичної особи.

статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів. Частиною 4 цієї ж статті визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.

статті 4 Закону України «Про господарські товариства» N 1576-XII від 19.09.1991 р. якою визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.

10.03.2015 ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України.

Однак, у ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42013100230000105 від 27.06.2013 встановлено, що ОСОБА_4 , за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.27, ч.1 ст. 205 КК України, які згідно ст.12 КК України відносяться до злочинів невеликої тяжкості, за які законом передбачено покарання у виді штрафу від п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, на підставі п.1 ч.1 ст.49 КК України, оскільки з моменту реєстрації ТОВ «Укрсільгоспторг», яке мало місце 13.02.2012 року, минуло більше 2 років.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності на підставі ч. 1 ст. 49 КК України, просив його задоволити, а кримінальне провадження стосовно ОСОБА_4 закрити.

Підозрюваний ОСОБА_4 в судовому засіданні вину свою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України визнав повністю, підтримав дане клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності на підставі п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України, просив його задоволити та показав, що в клопотанні, яке оголошено прокурором все записано правильно, нових обставин до даного клопотання від добавити не може.

Прокурор просив долучити до даного клопотання матеріали, які характеризують підозрюваного ОСОБА_4 , а саме:

фотокопія паспорта ОСОБА_4 ;

вимога про судимість на ОСОБА_4 , з якої вбачається, що останній раніше не судимий;

довідки лікарів психіатра та нарколога на ОСОБА_4 , про те, що останній на обліку у останніх не перебуває;

довідка-характеристика на ОСОБА_4 з місця проживання, з якої вбачається, що він характеризується посередньо.

Заслухавши думки учасників кримінального провадження, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до положень п.1 ч.1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до набрання вироком законної сили минуло два роки у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачено покарання менш суворе ніж обмеження волі.

Відповідно до положень ч.1 ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно з положеннями ч.3 ст. 285 КПК України, особі, яка підозрюється, обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення та щодо якої передбачена можливість звільнення від кримінальної відповідальності у разі здійснення передбачених законом України про кримінальну відповідальність дій, роз`яснюється право на таке звільнення.

Відповідно до ч. 1 ст. 286 КПК України, звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 288 КПК України, розгляд клопотання прокурора здійснюється у присутності сторін кримінального провадження в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, із особливостями, встановленими цією статтею.

На підставі вищенаведеного суд вважає, що ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України, яке згідно ст.12 КК України відноситься до злочинів невеликої тяжкості, за який законом передбачено покарання у вигляді штрафу до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, на підставі п.1 ч.1 ст.49 КК України, оскільки з моменту реєстрації ТОВ «Укрсільгоспторг», яке мало місце 13.02.2012 року минуло більше двох років, а тому наявні підстави для закриття даного кримінального провадження у зв`язку із закінченням строків давності та звільнення його від кримінальної відповідальності з цих підстав.

На підставі наведеного, керуючись ст.12, п. 1 ч.1 ст. 49 КК України, ст. 284-288 КПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Звільнити підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Велика Загорівка, Борзнянського району, Чернігівської області, громадянина України, українця, освіта вища, працюючого оператором котельні в дитячому садку «Колосок», що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимого від кримінальної відповідальності, за вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України.

Кримінальне провадження №42013100230000105 від 27.06.2013 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 КК України закрити у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом семи діб з дня її оголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не буде скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.03.2015
Оприлюднено17.03.2023
Номер документу43209176
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —362/1299/15-к

Постанова від 20.03.2015

Кримінальне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Бабіш А. А.

Ухвала від 13.03.2015

Кримінальне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Бабіш А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні