cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.03.2015Справа №910/1712/15-г
За позовом Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Оболонського
району міста Києва;
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Каре-Альянс";
про стягнення 2 210,22 грн.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники:
Від позивача: Вінніченко Т. В., представник, довіреність № б/н від 19.01.2015 р.;
Від відповідача: не з'явилися.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Оболонського району м. Києва звернулось до Господарського суду міста Києва з позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю " Каре-Альянс " про стягнення з останнього основного боргу в сумі 1 980,00 грн. та інфляційних втрат у сумі 230,22 грн. за прострочення виконання грошового зобов'язання з оплати наданих позивачем послуг згідно договору про надання послуг з утримання прилеглої території до місць розміщення рекламних засобів від 01.04.2011 р. № 12-04-11.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.01.2015 року порушено провадження у справі № 910/1712/15-г.
У судовому засіданні 17.03.2015 р. представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день і місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням, яке повернулось на адресу суду і підтверджує факт направлення ухвали господарського суду на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Згідно статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Відповідач не направив в судове засідання своїх повноважних представників, не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.
У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Зважаючи на те, що неявка представника відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд-
ВСТАНОВИВ:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Каре-Альянс" (замовник) та Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Оболонського району м. Києва (виконавець) 01.04.2011 р. було укладено договір про надання послуг утримання прилеглої території до місць розміщення рекламних засобів № 12-04-11 (далі - договір), відповідно до предмету якого (п. 1.1 договору) виконавець надає послуги з утримання прилеглої території до місць розміщення рекламних засобів замовника, які розміщенні на території Оболонського району міста Києва, згідно адресної програми, а замовник зобов'язується забезпечити своєчасну оплату за надані послуги.
Згідно пунктів 3.1, 3.2 розмір щомісячної оплати за надані послуги з утримання території під одним рекламо носієм становить 180,00 грн. Порядок розрахунків - безготівковий розрахунок у вигляді 100% оплати до 10 числа поточного місяця.
Пунктом 2.1.1 договору передбачено, що виконавець зобов'язується, зокрема, наприкінці кожного місяця надати замовнику рахунок-фактуру для здійснення ним оплати за фактично надані послуги (виконані роботи). Замовник зобов'язується, зокрема, оплачувати надані послуги (виконані роботи), на умовах та в строки, передбачені цим договором (п. 2.2.2. договору).
Договір набирає чинності з дня його укладання і діє до 31.12.2012, а в частині розрахунків до повного їх виконання (п.5.1 договору).
Додатковою угодою № 1 від 25.12.2012 р. до договору сторонами було продовжено термін дії договору до 31.12.2015 р.
Як свідчать матеріали справи, згідно з актами виконаних робіт по наданню послуг, які підписані уповноваженими представниками сторін та скріплені їх печатками, позивачем за період вересень 2013 р. - липень 2014 р. були надані відповідачу обумовлені договором роботи на загальну суму 1 980, 00 грн.
За доводами позивача, відповідач в порушення умов договору свої зобов'язання щодо оплати виконаних позивачем робіт не виконав, виставлені для оплати рахунки на суму 1 980,00 грн. не оплатив, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість перед позивачем у вказаному розмірі.
Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, договір є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Цивільного Кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Приписами ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України встановлено, що в силу зобов'язання одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно із ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
За своєю правовою природою договір про надання послуг утримання прилеглої території до місць розміщення рекламних засобів № 12-04-11 від 01.04.2011 р. є договором про надання послуг.
Згідно з ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Як встановлено ст. 903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Матеріалами справи (акти виконаних робіт по наданню послуг) підтверджується факт надання позивачем послуг за договором на суму 1 980,00 грн.
Згідно з п. 2.2.2. договору замовник зобов'язується оплачувати надані послуги (виконані роботи), на умовах та в строки, передбачені цим договором.
Статтею 610 Цивільного кодексу України визначено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Проте, замовник в порушення взятих на себе зобов'язань за договором вартість наданих послуг у визначений договором строк не сплатив, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість перед позивачем, розмір якої складає 1 980,00 грн.
Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим до виконання сторонами.
Відповідно до ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться та у встановлений строк. Одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається (ст. 525 ЦК України).
Доказів здійснення оплати відповідачем суми заборгованості у розмірі 1 980,00 грн., суду не надано.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Таким чином, обов'язок доказування законодавчо покладено на сторони.
Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав.
З урахуванням вищевикладеного, враховуючи, що фактично отримані та спожиті відповідачем послуги підтверджені матеріалами справи і не спростовані відповідачем, а обов'язок їх оплати встановлений законом, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення основного боргу в повному обсязі в розмірі 1 980,00 грн.
Позивач, у зв'язку з простроченням строків оплати за виконані роботи, просить суд стягнути з відповідача 230,22 грн. інфляційних втрат.
Відповідно до статті 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Судом здійснено перерахунок заявлених позивачем до стягнення інфляційних втрат та встановлено, що розрахунок позивача є вірним.
З огляду на вищезазначене, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача інфляційних втрат в розмірі 230,22 грн. підлягають задоволенню.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 33, 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Каре-Альянс" (04112, м. Київ, вул. Дегтярівська, 48, оф. 609-3; код ЄДРПОУ 36800015) на користь Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Оболонського району міста Києва (04073, м.Київ, просп. Московський, 26-А, код ЄДРПОУ 05416745) 1 980 (одну тисячу дев'ятсот вісімдесят) грн. 00 коп. заборгованості, 230 (двісті тридцять) грн. 22 коп. інфляційних втрат та 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн.00 коп. судового збору. Видати наказ.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
4. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 20.03.2015 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2015 |
Оприлюднено | 26.03.2015 |
Номер документу | 43224597 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні