УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2015 року Справа № 876/6300/14
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача Богаченка С.І.,
суддів Старунського Д.М., Рибачука А.І.
розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатспецбуд» на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 червня 2014 року по справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатспецбуд» про стягнення заборгованості коштів,-
В С Т А Н О В И Л А:
07 травня 2014 року Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську звернулось в суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатспецбуд» в якому просило стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій в сумі 25598,31грн.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 червня 2014 року адміністративний позов задоволено повністю. Вирішено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатспецбуд» на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 25598 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот дев'яносто вісім) гривень 31коп.
Не погодившись із постановою суду першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатспецбуд» подало апеляційну скаргу на неї, в якій просило постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу у відшкодуванні фактичних витрат на виплату та доставку пенсії на суму доплати в розмірі 7777,33грн.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт по справі зазначає, що постанова суду першої інстанції є частково незаконною і такою, що підлягає скасуванню через неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушенням норм матеріального права, що призвело до неповного вирішення справи.
Також, апелянт по справі зазначив, що суд першої інстанції не взяв до уваги відсутність належним чином оформлених розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсії на суму доплати в розмірі 7777,33грн. У зв'язку з відсутністю відповідних розрахунків, підприємство не мало підстав здійснювати відшкодування.
Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів. Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Судом першої інстанції було встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Прикарпатспецбуд» працювали ОСОБА_2, ОСОБА_3, і ОСОБА_4, яким призначено пенсію на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пунктів «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до розрахунку сум заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій, сума понесених витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01 грудня 2013 року по 01 квітня 2014 року, в тому числі доплата донарахована за попередні періоди, становить 25598,31грн.
Згідно із п.2 Прикінцевих положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, встановлено розділом 6 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (надалі - Інструкція ).
Пунктом 6.1. зазначеної Інструкції встановлено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах, зокрема, для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається у повідомленнях, які формуються працівниками Пенсійного фонду України, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (п.п.6.4, 6.8 п.6 Інструкції).
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції вірно прийшов до висновку задовольняючи адміністративний позов, так як позовні вимоги позивача про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, є доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.160, ст.ст. 195, ст. 197, ч.1 п.1 ст. 199, ч.1 ст. 200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст. 206, 254 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Прикарпатспецбуд» - залишити без задоволення.
Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 червня 2014 року по справі №809/1396/14 - залишити без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом 20 днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя Д.М. Старунський
Суддя А.І. Рибачук
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2015 |
Оприлюднено | 27.03.2015 |
Номер документу | 43224705 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Богаченко С.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні