ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2015 р. Справа № 804/2365/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Неклеса О.М., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську Дніпропетровської області до Закритого акціонерного товариства "Фармак-Д" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську Дніпропетровської області (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства "Фармак-Д" (далі - ЗАТ "Фармак-Д", відповідач), в якому просить стягнути з ЗАТ "Фармак-Д" на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 301, 72 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що відповідач в порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999 р. № 1105-ХІV (далі - Закон № 1105-ХІV) не здійснив своєчасно сплату обов'язкових страхових внесків за 2010 р. в сумі 301, 72 грн., внаслідок чого у нього виникла прострочена заборгованість (недоїмка) за цей період. Відповідачем своєчасно не сплачено грошове зобов'язання в добровільному порядку в повному обсязі, що зумовило звернення Відділення до суду з даним позовом. Представником позивача подано до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги позивач підтримав.
На адресу відповідача судом направлено повістку про виклик у судове засідання, призначене на 04.03.2015 р., проте, конверт повернувся до суду із відміткою поштового відділення про повернення «організація вибула». Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
У відповідності до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ЗАТ "Фармак-Д" (код ЄДРПОУ 24599255) зареєстроване 07.02.1997 р. Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради народних депутатів, з 2001 р. перебуває на обліку у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України як платник обов'язкових страхових внесків.
Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2010 р. відповідачем самостійно визначено суму несплачених платежів за страховими внесками в розмірі 301, 72 грн.
Сума заборгованості в розмірі 301, 72 грн. станом на день розгляду справи відповідачем не сплачена.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Статтею 1 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14 січня 1998 р. № 16/98-ВР (далі - Основи) встановлено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.
Страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, відповідно до ст. 4 Основ, є видом загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У відповідності до положень ст. 5 Закону № 1105-ХІV (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) суб'єктами страхування від нещасного випадку є застраховані громадяни, а в окремих випадках - члени їх сімей та інші особи, страхувальники та страховик. Застрахованою є фізична особа, на користь якої здійснюється страхування (далі - працівник). Страхувальниками є роботодавці, а в окремих випадках - застраховані особи.
Статтею 45 Закону № 1105-ХІV (у відповідній редакції) передбачено, що роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Положеннями ст. 47 Закону № 1105-ХІV (у відповідній редакції) передбачено, що розмір страхового внеску для кожного підприємства обчислюється Фондом у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати. Розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство. Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків.
Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 22 лютого 2001 року № 2272-ІІІ був визначений розмір відсотків для страхових тарифів відповідно до класів професійного ризику виробництва.
Судом встановлено, що відповідно до виду економічної діяльності (код КВЕД 52.31.0) ЗАТ "Фармак-Д" встановлено страховий тариф в розмірі 0, 6 % на фонд нарахованої заробітної плати.
Як вбачається з матеріалів справи, сума страхових внесків самостійно визначена відповідачем в розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2010 р. в розмірі 301, 72 грн. станом на день розгляду адміністративної справи підприємством не сплачена.
Згідно до ст. 52 Закону № 1105-ХІV (у відповідній редакції) страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону.
У відповідності до ст. 55 Закону № 1105-ХІV (у відповідній редакції) спори щодо визначення класу професійного ризику виробництва, а також, щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань, вирішуються в судовому порядку.
Статтею 5 Закону № 1105-ХІV (у відповідній редакції) визначено, що основними принципами страхування від нещасного випадку є, зокрема, обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків.
Положеннями ст. 17 Закону № 1105-ХІV (в редакції станом на час розгляду адміністративної справи) визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку. Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
За таких підстав, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Фармак-Д" на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську Дніпропетровської області заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 301 (триста одна) грн. 72 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя О.М. Неклеса
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2015 |
Оприлюднено | 27.03.2015 |
Номер документу | 43227544 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Неклеса Олена Миколаївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Неклеса Олена Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні