Постанова
від 23.03.2015 по справі п/811/265/15
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 березня 2015 року Справа № П/811/265/15

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Нагібіної Г.П. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Долинського району Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в особі Південно-українського територіального управління до закритого акціонерного товариства "Долинський плодорозплідник" про стягнення суми штрафу.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Прокурор Долинського району Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в особі Південно-українського територіального управління звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду із позовною заявою, у якій просить суд стягнути з закритого акціонерного товариства "Долинський плодорозплідник" в доход Державного бюджету України суму штрафу у розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що постановою №467-ПУ-1-Е відповідачеві накладено санкцію у розмірі 1700,00 грн. Штраф відповідачем добровільно сплачено не було.

У зв'язку з несплатою відповідачем штрафних санкцій в добровільному порядку, прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся з позовом до суду.

Представники позивачі, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, у судове засідання не прибули, надали клопотання про розгляд справи без їх участі (а.с.31-34).

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення рекомендованого відправлення (а.с.29), причин неявки не повідомив, заперечень проти позову не надав.

Відповідно до частини четвертої статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно з частиною шостою цієї ж статті якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи викладене, суд вирішив справу розглянути у порядку письмового провадження.

Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,

ВСТАНОВИВ:

Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Спеціальним законом, який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. №448/96-ВР (далі-Закон).

Відповідно до ст.1 Закону державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

За правилами частини 1 статті 5 та частини 2 статті 6 Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.

У відповідності зі статтею 9 Закону уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є, зокрема, Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.

Пунктом 10 статті 8 Закону визначено, що національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 06.08.2014 року винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів №670-ПУ-4-Е (а.с.10).

Актом про правопорушення на ринку цінних паперів від 21.08.2014 року №671-ПУ-1-Е засвідчено факт вчинення порушення ЗАТ "Долинський плодорозплідник" порушення шляхом не подачі до територіального управління річної інформації про емітента за 2013 рік не пізніше 01 червня року, наступного за звітним в порушення вимог підпункту 4 пункту 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 року №2826 (а.с.8).

Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 року №2826 затверджено Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.

Підпунктом 4 пункту 4 розділу ІІ вказаного положення передбачено, що розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття регулярної річної інформації здійснюється у такі терміни: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; розміщення на сторінці в мережі Інтернет - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Право національної комісії з цінних паперів та фондового ринку накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів визначено частиною 14 статі 8 Закону.

Постановою уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №573-ПУ-1-Е від 28.08.2014 року призначено розгляд справи про правопорушення ЗАТ "Долинський плодорозплідник" на 08.09.2014 року (а.с.6).

На підставі виявлених порушень уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 08.09.2014 року винесено постанову №469-ПУ-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів. Зазначеною постановою, за порушення вимог підпункту 4 пункту 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів у відношенні емітента ЗАТ "Долинський плодорозплідник" застосовано санкцію у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень. Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №469-ПУ-1-Е від 08.09.2014 року надсилалась відповідачу 12.09.2014 року (а.с.4-5).

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абзац 1 пункту 8 частини 1 статті 11 Закону).

Відповідно до ст.12 Закону уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.

Згідно з частиною 3 статті 11 Закону у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Суд враховує, що постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №469-ПУ-1-Е від 08.09.2014 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у визначеному законом порядку не оскаржувалась та не скасована, доказів про сплату штрафних санкцій не подано.

Комп'ютерна програма "Діловодство спеціалізованого суду" відомостей щодо оскарження відповідачем зазначеної постанови не містить.

За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.

Частиною четвертою статті 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 3, 35, 71, 94, 128, 160-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Долинського району Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в особі Південно-українського територіального управління до закритого акціонерного товариства "Долинський плодорозплідник" про стягнення суми штрафу задовольнити повністю.

Стягнути з закритого акціонерного товариства "Долинський плодорозплідник" (код ЄДРПОУ 00853694) в доход державного бюджету України суму штрафу у розмірі 1700(одна тисяча сімсот) гривень, перерахувавши кошти на р/р 31117106700160, ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", МФО 828016, ЄДРПОУ 37983323.

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградській окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Г.П. Нагібіна

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.03.2015
Оприлюднено27.03.2015
Номер документу43227566
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/265/15

Постанова від 23.03.2015

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Г.П. Нагібіна

Ухвала від 02.03.2015

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Г.П. Нагібіна

Ухвала від 04.02.2015

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Г.П. Нагібіна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні