cpg1251
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2015 року 17 год. 00 хв Справа № 808/460/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Каракуші С.М.
за участю секретаря Рибакової М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
за позовом: Мелітопольської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ»
про: стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Мелітопольська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - позивач або Мелітопольська ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області) звернулась з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» (далі - відповідач або «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ») про стягнення податкового боргу з податку на прибуток у сумі 1176 грн. та з податку на додану вартість у сумі 3188 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання також не прибув, про дату, час та місце розгляду справи відповідно до приписів частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається таким, що повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень чи будь-яких заяв до суду не надіслав, у зв'язку з чим суд визнав причину неявки відповідача неповажною.
Враховуючи подане клопотання представником позивача, відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу за відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали позовної заяви, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно розрахунку суми податкового боргу та даних облікової картки платника податків, відповідач має податковий борг з податку на прибуток в сумі 1176 грн. та з податку на додану вартість у сумі 3188 грн.
Заборгованість з податку на прибуток виникла у зв'язку з несплатою самостійно визначених податкових зобов'язань за поданою 03.03.2014 податковою декларацією з податку на прибуток підприємства відповідно до якої відповідачем задекларовано суму податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1178 грн. У зв'язку із сплатою 2 грн., сума заборгованості становить 1176 грн.
Заборгованість з податку на додану вартість у сумі 3188 грн. виникла на підставі наступного.
05.08.2014 Мелітопольською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» з податку на додану вартість за червень 2014 року за результатами якої складено Акт № 108/08-32-15-03/37798594.
Перевіркою встановлено неподання звітності по податку на додану вартість за червень 2014 року та 15.09.2014 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001281503 яким ТОВ «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у сумі 1020 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлене на адресу відповідача поштою, проте повернуто без вручення.
16.09.2014 Мелітопольською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» з податку на додану вартість за липень 2014 року за результатами якої складено Акт № 173/08-32-15-03/37798594 від 16.09.2014. Перевіркою встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість за липень 2014 року та 29.10.2014 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001611506 яким ТОВ «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у сумі 1020 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлене на адресу відповідача поштою, проте повернуто без вручення.
15.10.2014 Мелітопольською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» з податку на додану вартість за серпень 2014 року за результатами якої складено Акт № 261/08-32-15-03/37798594 від 15.10.2014. Перевіркою встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість за серпень 2014 року та 26.11.2014 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001951503 яким ТОВ «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у сумі 1020 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлене на адресу відповідача поштою, проте повернуто без вручення.
21.10.2014 Мелітопольською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» з податку на додану вартість за вересень 2014 року за результатами якої складено Акт № 278/08-32-15-03/37798594. Перевіркою встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість за вересень 2014 року та 03.12.2014 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002091503 яким ТОВ «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у сумі 1020 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлене на адресу відповідача поштою, проте повернуто без вручення.
Доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень суду не надані.
У зв'язку з частковою сплатою відповідачем 892 грн., загальна сума заборгованості ТОВ «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» з податку на додану вартість складає 3188 грн.
Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
У відповідності до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.
До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до пункту 58.2 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, з урахуванням викладеного, сума податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 1176 грн. та з податку на додану вартість у сумі 3188 грн. самостійно визначена відповідачем згідно поданої до податкового органу податкової звітності та визначена контролюючим органом відповідачу згідно з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями за актами перевірки, проте не сплачена відповідачем у строк, передбачений Податковим кодексом України, є податковим боргом.
Пунктами 59.1 та 59.3 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
З метою погашення податкового боргу, Мелітопольська ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області вжила заходи передбачені статтею 59 Податкового кодексу України, а саме відповідачу була направлена податкова вимога форми «Ю» № 1096-25 від 24.06.2014, яка була надіслана на адресу відповідача поштою листом з повідомленням про вручення, проте була повернута з відміткою відділення поштового зв'язку від 02.08.2014 «за закінченням терміну зберігання».
Згідно з пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
У відповідності до пунктів 95.1-95.2 статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог Податкового кодексу України, не сплачено суму податкового боргу з податку на прибуток у сумі 1176 грн. та з податку на додану вартість у сумі 3188 грн. За таких обставин суд вважає вимоги позивача по стягненню з відповідача податкової заборгованості в зазначеному розмірі обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 94, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» (код ЄДРПОУ 37798594) податковий борг з податку на прибуток у сумі 1176 (одна тисяча сто сімдесят шість) грн. на користь Державного бюджету м. Мелітополь (р/р 31111009700013, ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 11021000).
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СОЛІ ДЕО ГЛОРІЯ» (код ЄДРПОУ 37798594) податковий борг з податку на додану вартість у сумі 3188 (три тисячі сто вісімдесят вісім) грн. на користь Державного бюджету м. Мелітополь (р/р 31111009700013, ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 14010100).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2015 |
Оприлюднено | 31.03.2015 |
Номер документу | 43286386 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Каракуша Сергій Миколайович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Каракуша Сергій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні