Постанова
від 06.03.2015 по справі 804/2201/15
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2015 р. Справа № 804/2201/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя Ляшко О.Б., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ" про зупинення видаткових операцій, заборони відчуження майна та зобов'язання допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу, -

ВСТАНОВИВ :

Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулось до суду з адміністративним позовом, в якому просить:

- зупинити видаткові операції на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ";

- заборонити відчуження Товариством з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ" майна;

- зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ" допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

В обґрунтування позову зазначено, що у відповідача обліковується податковий борг перед Державним бюджетом у розмірі 57699,76 грн. При цьому, позивачем в порядку ст. 59 Податкового кодексу України було виставлено податкову вимогу про сплату боргу від 16.04.2014 року № 1380-25 на наявний борг відповідача, який до теперішнього часу не був погашений. У зв'язку з наявністю податкового боргу позивачем було прийнято рішення про опис майна у податкову заставу. З метою опису майна у податкову заставу податковим керуючим було здійснено вихід на адресу платника податків, однак здійснити опис виявилось неможливим у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою, про що складено акт про перешкоджання платником податків виконання повноважень податкового керуючого.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач у судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подав.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ» 27.07.2012 року зареєстроване в якості юридичної особи та 31.07.2012 року взято на облік в органах державної податкової служби - Лівобережній об'єднаній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, як платник податків.

Як вбачається з облікової картки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ», відповідач має непогашений податковий борг з податку на прибуток у розмірі 57699,76 грн., який виник у зв'язку з несплатою у встановлені законодавством строки сум податку на прибуток приватних підприємств.

Лівобережною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області була виставлена податкова вимога форми «Ю» № 1380-25 від 16.04.2014 року про сплату боргу, яка була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримання останнім 20.05.2014 року.

У зв'язку з наявністю податкового боргу позивачем в порядку п. 89.3 ст. 89 Податкового кодексу України прийнято рішення про опис майна ТОВ "ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ" в податкову заставу від № 132/38300023.

03 листопада 2014 року наказом позивача № 1108 було призначено Андрєєва К.А. податковим керуючим Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ».

14.11.2014 року податковим керуючим Андрєєвим К.А. складено акт № 24/38300023 «Про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податкового керуючого» в якому зазначено, що підприємством не надано документів для опису майна у податкову заставу. Провести опис не виявилося можливим у зв'язку з відсутністю платника за місцезнаходженням та не допущенням податкового керуючого Андрєєва К.А. до виконання своїх повноважень.

Таким чином, у податкового керуючого відсутня можливість проведення опису майна відповідача у податкову заставу, оскільки відповідач не надав документи, необхідні для його проведення.

Пунктом 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно п.88.1 ст.88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Відповідно до п.88.2 ст.88 Податкового кодексу України право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

Приписами п.89.1 та п.89.2 ст.89 Податкового кодексу України визначено, що право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу. З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Відповідно до п.89.3 ст.89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно п.89.4 ст. 89 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення цих актів, зобов'язаний надіслати банкам, іншим фінансовим установам, а також платнику податків рішення про складення актів, яке є підставою для поновлення видаткових операцій та скасування заборони на відчуження майна.

Відповідно до п.п.20.1.32 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду, якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За наведених обставин суд доходить висновку про задоволення адміністративного позову Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області та вважає за необхідне зупинити видаткові операції, заборонити відчуження майна та зобов'язати допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу підприємства в межах суми податкового боргу.

Керуючись, ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - задовольнити.

Зупинити видаткові операції на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ" (код ЄДРПОУ 38300023) (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу) шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ" в межах суми податкового боргу у розмірі 57699,76 грн. (п'ятдесят сім тисяч шістсот дев'яносто дев'ять грн. 76 коп.), що знаходяться на рахунках у банківських установах.

Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ" (код ЄДРПОУ 38300023) відчуження майна в межах суми податкового боргу у розмірі 57699,76 грн. (п'ятдесят сім тисяч шістсот дев'яносто дев'ять грн. 76 коп.).

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ" (код ЄДРПОУ 38300023) допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.Б. Ляшко

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.03.2015
Оприлюднено31.03.2015
Номер документу43287823
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/2201/15

Постанова від 06.03.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Ляшко Олег Борисович

Ухвала від 09.02.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Ляшко Олег Борисович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні